«Село майбутнього – це успішне село з щасливими людьми!» : 1077416 : Местные новости

Местные новости Черкассы : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Черкассы и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

«Село майбутнього – це успішне село з щасливими людьми!»

«Село майбутнього – це успішне село з щасливими людьми!»

Голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб напередодні професійного свята працівників сільського господарства розповів, яким видався 2012 рік для агропромислового комплексу Черкащини, чим область може по праву пишатися та розповів про власне бачення «села майбутнього».

Напередодні Дня працівника сільського господарства, звісно, хотілося б поговорити з Вами про те, чому, на Вашу думку, нині агропромисловий комплекс є найважливішим сегментом економіки області?

Я багато вивчав це питання і от що хочу сказати: село житиме завжди. І не тільки житиме, а буде заможним і квітучим! Менталітет українців такий, що вони не можуть жити без землі і села. Це, очевидно, «говорять» у нас гени трипільців, найдавніших хліборобів України.
Думаю, цей самий менталітет також певною мірою вплинув на те, що нині  агропромисловий комплекс дійсно є одним із найважливіших сегментів    економіки області. Адже сьогодні сільгосппідприємствами і підприємствами переробної та харчової промисловості виробляється більше 60 відсотків валової продукції Черкащини.
Крім того, у нас велика, порівняно з європейськими, щільність сільського населення. По-суті, у Західній Європі традиційних сіл уже й немає. А у нас на Черкащині чимало сіл, де проживають по три, п’ять, десять тисяч мешканців. Багато населених пунктів з однією, двома тисячами людей.
А для того, щоб успішно розвивати великі і малі села, як ви пам’ятаєте, ми ухвалили обласну програму «Село Черкащини-2020». Як показує досвід – програма успішно працює.

І все ж, чому в час розвитку інформаційних технологій керівництво області приділяє чільну увагу саме розвитку АПК?

Знаєте, технології технологіями, а їсти люди будуть завжди. Тому з будь-яких позицій сільське господарство – це дуже перспективно. Та й самі посудіть: чорноземи Черкащини зумовлюють високий рівень розвитку сільського господарства, де виробляється близько 6,7 відсотка загальнодержавного обсягу валової сільської продукції.
Таким чином, на одного жителя області сьогодні виробляється валової продукції сільського господарства – в 2,2 рази більше, ніж в середньому по Україні! Торік цей показник склав 11,3 тис. гривень, тоді як в цілому по Україні – 5,1 тис. гривень.

Які результати збору зерна має область цього року?

Питання заготівлі зернових завжди перебуває на контролі облдержадміністрації. І як говорили колись мудрі люди: щоб земля родила, потрібно її годувати. Тому сьогодні великий обсяг роботи спрямовано саме на інтенсивний розвиток тваринництва, дотримання високої культури землеробства, захист землі від ерозії та суховіїв. Відтак, науковий підхід разом із працелюбністю черкащан дали нам змогу отримати гарний результат: цього року прогнозується забезпечити валовий збір зерна не менше 3,4 млн. тонн!
Знаєте, якість роботи можна проаналізувати й на такому прикладі: щорічно всіма категоріями господарств виробляється в області понад 3 млн. тонн зерна, 300-350 тис. тонн соняшнику, 800-900 тис. тонн картоплі та  300-350 тис. тонн овочів. За останні роки розширилися площі під соєю в 2,5 раза та цукровим буряком в 2,2 раза.

Сергію Борисовичу, Ви вже понад два роки працюєте на посаді голови ОДА, чого вдалося досягти за цей час?

На мою думку, найголовніше, що за останні 2 роки в галузі призупинено спад виробництва основних видів продукції тваринництва та скорочення чисельності поголів'я сільськогосподарських тварин. Скажу чесно: це була дуже серйозна проблема!
Красномовніші за будь-які слова лише цифри, які наочно свідчать про результат. Так, за 10 місяців цього року досягнуто приросту чисельності поголів'я великої рогатої худоби майже на 16,8 тисяч голів, корів – на 2,6 тисячі, свиней –  на 31,8 тисячі голів, а птиці – на 970 тис. голів.
Також вперше за останні роки нам вдалося досягнути приросту виробництва молока на 29,3 тисяч тонн. Постійно нарощується продуктивність дійного стада. Так, за 10 місяців поточного року вона збільшилася на 580 кілограм.

З Державного бюджету України щорічно виділяються кошти на фінансову підтримку агропромислового комплексу області. На що було витрачено ці кошти?

Дійсно, за 2010-2012 роки на фінансову підтримку агропромислового комплексу з Державного бюджету України спрямовано 268,6 млн. гривень.  З яких на закладання і догляд молодих садів, виноградників та ягідників – 69,5  млн. гривень, що дало можливість побудувати холодильники для зберігання плодів у ТОВ «Золотоніські сади» та ТОВ «АК «Маїс».
115,3 млн. гривень спрямовано на часткове відшкодування вартості будівництва тваринницьких ферм. За рахунок цих коштів вдалося реконструювати свинокомплекс ТОВ «СП «Валява» Городищенського району із незавершеним циклом на 3400 основних свиноматок;  побудувати ПрАТ «Миронівська птахофабрика» та реконструювати свинокомплекс ТОВ «Золотоніський бекон» Золотоніського району на 1560 свиноматок.
Крім того, на фінансову підтримку підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення кредитів витрачено 57,3 млн. гривень.

Яким у цілому видався 2012 рік для агропромислового комплексу області?

Хвилювання і тривог було доволі. Однак, наші аграрії навчилися працювати і досягати високих урожаїв за будь-яких погодних умов. Використання передового вітчизняного та зарубіжного досвіду, високоефективна потужна техніка, інтенсивні технології – все це забезпечує товаровиробникам прогнозований позитивний результат.
Наведу кілька прикладів: по-перше, сьогодні обсяг валової продукції сільського господарства області на 100 га сільськогосподарських угідь найвищий в Україні.
По-друге, Черкащина посіла перше місце в Україні по врожайності зернових і зернобобових культур – 51,1 цнт з 1 га (по Україні – 30,5) та третє – по врожайності цукрових буряків – 441 цнт з 1 га (по Україні – 386).
І по-третє: вперше за останні роки досягнуто приросту виробництва молока на 30 тисяч тонн.

Багато розмов точиться навколо результатів досягнутих обласною владою, багато скептиків та критиків та навіть вони не можуть відняти той факт, що за останні два роки вдалося зробити чимало, проте, які подальші плани обласної влади у питанні розвитку села?

Ми, як і завжди, ставимо перед собою амбітні цілі. Нам вже довелося докласти чимало зусиль і нервів, аби знову запустити заводи, котрі наші «розумні» попередники готові були порізати на металобрухт. Довелося добре попрацювати, аби знову повернути сільгосппідприємствам інтерес до роботи.
Тому у найближчих планах – збільшення обсягу сільськогосподарського виробництва на 12 відсотків (до 16,2 млрд. грн.); створення 32 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів та забезпечення розвитку сільськогосподарського виробництва. Зокрема, це  введення  в дію у с.Добра Маньківського району молочного комплексу на 1500 голів; у с. Іваньки Маньківського району  введення в дію молочного комплексу на 700 голів. Також ми плануємо збудувати фруктосховище у с. Шельпахівка Христинівського району, с. Матусів Шполянського району,   с. Матвіїха Монастирищенського району; ввести в дію свинокомплекс у с. Щербинівка Золотоніського району на 30 тис. голів;  ввести в експлуатацію кукурудзяно-калібрувальний завод  та протягом 2016—2017 років  реконструювати 7 овочесховищ і 2 елеватори для зберігання зерна та багато іншого.

У контексті попереднього запитання, яким Ви бачите «село майбутнього»?

Ви бачили самі, скільки сіл було газифіковано, скільки доріг відремонтовано. І це лише початок! Ми працюємо над тим, щоб усі села були газифіковані, освітлені, мали дороги з твердим покриттям! Щоб функціонували школи, лікарські амбулаторії, дитячі садки, будинки культури. А головне, щоб селяни були з роботою.
Тому, на мою думку, село майбутнього – це передусім успішне село з щасливими людьми! Саме цього я бажаю у День працівників сільського господарства усім трудівникам села. Хай щедро колоситься наша українська нива. Хай святий хліб завжди буде у кожного на столі. Миру, достатку, злагоди зичу кожній селянській оселі, кожному трудареві!



Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "«Село майбутнього – це успішне село з щасливими людьми!»"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 12
Новых вестей вчера: 32

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Черкассы



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта