В Римі відбувся щорічний семінар з ліцензування клубів і фінансового «фейр-плей», де обговорювались важливі питання життя європейського футболу. В цій щорічній робочій зустрічі взяли участь експерти з 53-х національних асоціацій.
Захід відбувався з 3-го по 5-го жовтня, впродовж яких увага була приділена не тільки питанням ліцензування клубів, а і аспектам впровадження системи фінансового «фейр-плей».
На відкритті заходу виступили генеральний менеджер Футбольної федерації Італії (ФФІ) Антонелло Валентіні і голова відділу клубного ліцензування УЄФА Андреа Траверсо. Перший день був присвячений питанням клубного ліцензування. Ключову роль в даному проекті грають національні асоціації, які є ліцензіарами та керують процесом ліцензування. Умовно, клуб допускається до участі в турнірах УЄФА з моменту отримання ліцензії. В першу чергу команда повинна володіти ліцензією, а вже потім пройти перевірку щодо відповідності вимогам і фінансового «фейр-плей».
В процесі ліцензування 2012/13 років за схемою, яка застосовувалась в попередніх сезонах, ліцензію отримав 581 клуб. Було відмовлено в ліцензії 84-м клубам, що стало найнижчим показником за всю історію ліцензування. Шість з них вибороли право на участь в Лізі чемпіонів УЄФА/Лізі Європи УЄФА, однак були цього позбавлені або внаслідок відсутності ліцензії, або в зв’язку з порушенням вимого фінансового «фейр-плей». Необхідно відмітити, що остання міра застосовувалась вперше. На конференції, зокрема, розглядалися справи клубів з Шотландії та Чехії, а також всі нещодавні суперечливі випадки з питань ліцензування, які детально розбирались Спортивним арбітражним судом. Все це дало можливість національним асоціаціям отримати корисний досвід.
Учасників семінару ознайомили зі змінами в правилах УЄФА з ліцензування клубів і фінансовому «фейр-плей» (видання 2012 року). Особлива увага була приділена юридичним структурам клубам і питанням банкрутства. Зміни торкнулись обмежень складу гравців команд та участі третіх осіб в управлінні клубів.
Під за навіс дня учасники заслухали цікаву презентацію, підготовлену ФФІ, в якій було розказано про дії, які вживаються італійським відділом досліджень, який також видає Report Calcio − звіт щодо структури та фінансів італійського футболу.
У порядку денному другого дня розглядався фінансовий «фейр-плей». Про свою діяльність проінформувала Інстанція з фінансового контролю клубів на чолі з головою Жозе Нарсизу да Клунья Родрігешом та колишнім прем’єр − міністром Бельгії Жан-Люком Дехане. Особливу увагу було приділено огляду випадків суттєвої затримки виплат, робота з якими є першим етапом стратегії фінансового «фейр-плей». Велике значення в успішному впровадженні заходів фінансового «фейр-плей» відіграє технологічна база, яка дозволяє клубам зручно передавати інформацію ліцензіаром і УЄФА. Ключову роль в контролі та нагляді за прихильністю клубів до правил фінансового «фейр-плей» відіграють національні асоціації. На семінарі обговорювалися та були детально розглянуті остання версія комп’ютерної програми для менеджерів з ліцензування, процес та крайні терміни подачі документів та ідея щодо беззбиткової відповідності правилам.
На заключних зборах в рамках конференції був представлений огляд нових вимог, що включені в Стандарти якості ліцензування клубів, які гарантують, що певні мінімальні вимоги з ліцензування послідовно виконуються у всіх 53-х асоціаціях. В завершенні менеджери з питань ліцензування мали можливість задати питання, які їх цікавлять, команді фахівців УЄФА з ліцензування клубів і фінансового «фейр-плей». Як і завжди на даних заходах, неформальні обговорювання між представниками комітетів з ліцензування з 53-х асоціацій були не менш важливі, ніж офіційні лекції та зустрічі.
Захід завершився нагадуванням про те, чому 2013-й рік повинен стати справді історичним роком. В додаток до впровадження останньої стадії правил фінансового «фейр-плей», ключовим положенням якого сала вимога щодо беззбитковості клубів − учасників єврокубків, наступною весною прийде до завершення десятирічний цикл ліцензування. За цей час оцінці фінансової діяльності піддались більше шести тисяч клубів.
Ліцензування клубів і фінансовий «фейр-плей» продовжують крокувати в ногу з часом, і фахівці з ліцензування, а також органи, що приймають рішення, які керують системою по всій Європі, відіграють ключову роль в цьому розвитку. Правила УЄФА з ліцензування клубів і фінансового «фейр-плей» створені для того, щоб стабілізувати керування прибутками команд і досягти фінансового благополуччя в європейському клубному футболі.
Источник: Федерація футболу України | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Щорічний європейський семінар з ліцензування клубів і фінансового «фейр-плей»"