Вчора на Донеччині урочисто відкрили V Міжнародні та XIX Всеукраїнські педагогічні читання «Василь Сухомлинський у діалозі із сучасністю: здоров’я через освіту». Участь у заході взяв начальник управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації Юрій СОЛОВЙОВ.
Організаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, Національна академія педагогічних наук України, Українська асоціація імені Василя Сухомлинського, управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В.О. Сухомлинського, обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.
Основними напрямами роботи педагогічних читань стали: «Здоров’я дитини: погляд В.О. Сухомлинського», «Педагогічний простір як фактор реалізації оздоровчої функції освіти», «Взаємозв’язок духовного і фізичного розвитку особистості», «Підготовка вчителя до реалізації оздоровчої функції освіти; просвітницька функція шкільних бібліотек у формуванні здорового способу життя».
Читання проходять в трьох формах - очна, заочна та online-форма.
У заході беруть участь 367 освітян з 32 міст. Передусім це науковці, викладачі вищих навчальних закладів, працівники органів управління освіти і методичних служб, учителі, аспіранти, магістранти з Австралії, Білорусі, Китаю, Росії, України.
Читання розбиті на п’ять секцій на базі таких навчальних закладів Донецької області як НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 85 – медичний ліцей» міста Горлівки, НВК № 1 міста Красноармійська, Хлібодарівський НВК Волноваського району, Курахівська гімназія «Престиж» Мар’їнського району, Роздольненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Старобешівського району.
На секційних засіданнях дискутували про актуальні питання щодо здоров’язберігаючої функції освіти, а саме: охорони та зміцнення фізичного, психічного й духовного здоров’я дітей різних вікових категорій, ролі батьків, учителів, вихователів у цьому процесі, аксіологічних основ дидактичної системи Сухомлинського, екзистенціальних вимог до розвитку мовно-мовленнєвої майстерності вчителів-філологів у творчій спадщині В.О.Сухомлинського, можливостей музейної педагогіки у вихованні духовно-морального здоров’я школярів тощо.
Звертаючись до учасників заходу в ході церемонії відкриття Юрій СОЛОВЙОВ, зазначив, що на Донеччині діє комплексна цільова Програма «Освіта Донеччини», в якій із 23 проектів, що входять до Програми, основним є проект «Здоров’я через освіту», мета якого - зміцнення та збереження здоров’я дітей, створення умов для повноцінного розвитку школярів. І саме тому тематика педагогічного читання є не тільки актуальною, але й важливою для регіону.
Всі присутні на XIX Всеукраїнських педагогічних читаннях мали змогу ознайомитися з моделлю «Школи майбутнього», яка створена на базі навчального закладу №61, виставкою досягнень із досвіду роботи навчальних закладів Донецької області, з презентацією досвіду роботи даного закладу тощо.
Із зацікавленням учасники читань прослухали виступи гостей із асоціації Василя Сухомлинського та гостей із зарубіжжя.
Крім цього, на присутніх чекало урочисте відкриття он-лайн студії В.О.Сухомлинського. Це – спеціально організоване творче інтерактивне середовище. Он-лайн студія В.Сухомлинського створена за сприяння управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації та обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за підтримки Ольги Василівни Сухомлинської та Людмили Михайлівни Залиток.
Завершилася робота пленарної частини рольовим круглим столом «Діалог науки і практики».
За інформацією управління освіти і науки Донецької облдержадміністрації
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Здоров’я через освіту» "