![Пересувний мамограф працює із перевантаженням](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/916.jpg)
На жаль, у кожної шостої черкащанки виявляються захворювання
В Черкасах триває масштабна акція із діагностики та раннього виявлення раку молочної залози – місячник, приурочений до Дня боротьби із РМЗ. Кожна черкащанка може безкоштовно пройти обстеження на пересувному мамографі Черкаського обласного онкологічного диспансеру, що працює у «спальних» районах міста.
Від початку акції вже обстежено 650 черкащанок, біля 300 із них оглянув онкохірург. На жаль, у кожної шостої жінки виявлено захворювання молочних залоз – на дообстеження до онкодиспансеру було відправлено 100 черкащанок, 15 з яких – із суттєвими підозрами щодо РМЗ, в однієї із жінок можливість онкозахворювання діагностовано як «напевне».
На базі пересувного мамографа проведено також понад 500 ЕКГ та біля 450 аналізів крові на цукор. Близько 50 черкащанок із симптомами серцевих хвороб направлено до обласного кардіологічного центру.
– Акція із діагностики та раннього виявлення раку молочної залози закінчується 20 жовтня (День боротьби із раком молочної залози) – проте, ми сподіваємось на збільшення бажаючих обстежитись на мамографах у міських поліклініках, – констатував заступник головного лікаря Черкаського обласного онкологічного диспансеру Ігор Гайдай. – Як з’ясувалось, багато жінок просто не знали про можливість такої доступної, якісної і точної діагностики РМЗ – і нам вдалось донести до черкащанок цю важливу інформацію.
За словами Ігоря Гайдая, у Черкасах діє загалом три мамографи: один – в обласному онкодиспансері, два – у поліклініках міста. І, якщо через мамограф онкодиспансеру щороку проходило обстеження до 4 тисяч жінок, то через 2 поліклінічні мамографи – до 2-2,5 тисяч на рік. Разом із тим, із 400 нових виявлених хворих із РМЗ, яких щороку виявляють на Черкащині, 150 припадає саме на обласний центр.
– По закінченню акції пересувний мамограф окремо відвідає десяток черкаських закладів, підприємств та установ, колективи яких переважно складаються із жінок. Вони дуже просили про можливість пройти обстеження, – говорить головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру, головний онколог Головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації Віктор Парамонов. – Потому, пересувний мамограф повертається працювати у райони Черкащини. Сподіваюсь, наша акція приверне увагу не лише черкащанок, але і міської влади Черкас. Вчасне проходження профілактичних оглядів може врятувати жіночі життя. І тому пропаганда турботи про власне здоров’я кожної людини повинна стати одним із пріоритетів влади.
* * *
8-12 жовтня пересувний мамограф працюватиме біля будинку побуту «Славутич», 15 жовтня – на базі дитячого садка «Ластівка» (вул. Ільїна, 474), 16 жовтня – на базі дитячого садка «Дніпряночка» (вул. Гагаріна, 53), 17-20 жовтня – на базі ОСББ «Жужоми, 7».
Графік його роботи – 9.00-15.30, крім вихідних.
* * *
Довідки щодо роботи пересувного мамографа можна отримати за телефоном Черкаського обласного онкологічного диспансеру – (0472) 37-00-22.
Управління інформаційної політики та зв’язків та ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Пересувний мамограф працює із перевантаженням"