![В Донецьку відзначили 69-ту річницю Дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/41691/don_big_1_3.png)
Сьогодні в усіх містах і районах Донеччини відбуваються урочистості з нагоди 69-ї річниці визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників. Донеччани вшановують пам’ять тих, хто в далекому вересні 1943 року поклав своє життя за свободу нашого регіону від фашистської неволі та низько вклоняються нині живим учасникам тих далеких подій. Участь в урочистих заходах, що відбулися в Донецьку взяв голова Донецької облдержадміністрації Андрій ШИШАЦЬКИЙ.
Участь в урочистих заходах також взяли голова Донецької обласної ради Андрій ФЕДОРУК, Донецький міський голова Олександр ЛУК’ЯНЧЕНКО, ветерани Великої Вітчизняної Війни та представники громадських організацій.
Урочисті заходи розпочалися з покладання квітів до пам’ятників видатним полководцям, під керівництвом яких війська Червоної Армії звільняли донецьку землю від окупантів - генерал-лейтенанту К.А. Гурову та полковнику Ф.А. Гринкевичу.
Хвилиною мовчання керівники області і міста, разом і з представниками громадськості, вшанували пам’ять загиблих учасників бойових дій за визволення Донбасу, поклавши квіти до меморіалу «Жертвам фашизму» в Ленінському районі обласного центру.
Також цього дня відбулося покладання квітів до пам’ятника Н.Ф.Ватутіну.
Основна ж частина урочистих заходів відбулася на меморіальному комплексі «Твоїм визволителям, Донбас!».
Звертаючись до представників покоління, що було свідком подій вересня 1943-го року, під час урочистого мітингу, Андрій ШИШАЦЬКИЙ сказав: «Дорогі ветерани, шановні земляки! Прийміть сердечні вітання з великим святом - 69-ю річницею визволення Донбасу. Ця славна дата в історії нашого народу дає нам можливість ще раз висловити Вам вдячність, за те, що завоювали нам право жити і трудитися під мирним небом. Наші славні захисники, ви заслуговуєте найвищих, найтепліших слів шани і вдячності. Пам'ять про переможців, про бойові подвиги - це те, чим ми, нині живучі, можемо віддячити наших визволителів, захисників Вітчизни, що поклали свої життя на полях битв.
Держава і суспільство в боргу перед ветеранами, які винесли на своїх плечах тягар страшної війни, а потім піднімали Донбас з руїн. З кожним роком ветеранів стає все менше, і наш борг забезпечити їм гідне життя.
За дорученням Президента України, Уряд послідовно проводить політику посилення соціального захисту ветеранів. На регіональному рівні ми, також, намагаємося оточити наших ветеранів турботою і увагою. Так було і так буде завжди. Від усієї душі бажаю ветеранам Донбасу міцного здоров'я, бадьорості духу і благополуччя. Наш обов'язок зробити все, щоб ваше життя було трохи світліше, і вас постійно оточували турбота та увага оточуючих. Низький вам уклін за мирне небо над головою».
По завершенню мітингу усіх, хто прийшов цього сонячного дня до головного меморіального комплексу області, очікував військовий парад за участі воїнів Донецького гарнізону.
Також учасники заходу поклали квіти до блоку пам’яті визволителів, Героїв і партизан підпільників та до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.
Відповідаючи на питання представників ЗМІ, щодо реалізації регіональних заходів із соціальної підтримки ветеранів війни, Андрій ШИШАЦЬКИЙ зазначив, що, зокрема, цього річ матеріальну допомогу на Донеччині отримали 150 тис. ветеранів. «Усі питання, що стосуються діяльності ветеранських організацій, їх фінансування знаходяться під моїм особистим контролем»,- підкреслив керівник області.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "В Донецьку відзначили 69-ту річницю Дня визволення Донбасу від німецько-фашистських загарбників "