![На Дніпропетровщині відбувся вперше поза межами ЄС міжнародний міжрегіональний форум співробітництва у рамках «Східного партнерства ЄС»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/15B6B657413A5FE3C2257A73002F2C9C/$FILE/image005.jpg)
У ньому взяли участь губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, генеральний секретар Асамблеї Європейських Регіонів Паскаль Гьорген, генеральний консул Федеративної Республіки Німеччини в Донецьку – Клаус Ціллікенс, генеральний консул Республіки Польща у Харкові – Ян Гранат, генеральний консул Республіки Білорусь Валентин Філіпчік, голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод, віце-маршалок сеймику воєводства Нижня Сілезія (Республіка Польща) Єжи Тутай, українські та закордонні експерти, представники регіональної та місцевої влади, бізнесу та громадянських організацій України, країн ЄС та країн-учасниць «Східного партнерства ЄС». Це перший в історії України та Європи форум такого рівня, що проходить на Дніпропетровщині.
«Європейська інтеграція є стратегічною метою державної політики нашого Президента Віктора Федоровича Януковича. На її досягнення направлені масштабні реформи, які реалізуються під керівництвом Глави нашої держави. Дієвим інструментом руху України по шляху євроінтеграції є ініціатива «Східного партнерства ЄС», - сказав Олександр Вілкул.
У рамках цього партнерства особлива увага приділяється розвитку регіонів та місцевих громад України, налагодженню їх співпраці з регіонами країн Європейського Союзу та країн-учасниць «Східного партнерства ЄС». «Дніпропетровщина – активний учасник цього процесу. Це стосується як системних перетворень в області по впровадженню європейських практик управління, прийняття рішень, проектного підходу, так і тісної співпраці з нашими європейськими партнерами щодо конкретних проектів розвитку. Ключовою подією по входженню нашої області в загальноєвропейський «мейнстрім» стало прийняття Дніпропетровщини в Асамблею Європейських Регіонів в кінці минулого року. І сьогодні ми робимо наступний крок – приймаємо в нашій області цей високий форум, на якому будуть вироблені подальші кроки з поглиблення нашої співпраці», - сказав Олександр Вілкул.
Глава МЗС України Костянтин Грищенко констатував, що поглиблення політики європейської інтеграції сприяло підвищенню зацікавленості областей України у розбудові співпраці з європейськими регіональними організаціями та асоціаціями на багатосторонньому рівні. В цьому контексті він виділив значні результати. Досягнуті на європейському напрямі зовнішньої політики України, зокрема, парафування Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, підписання Угоди про внесення змін до чинної Угоди про спрощення оформлення віз.
«Мені особливо приємно відзначити, що практична регіональна співпраця «Східного партнерства» була розпочата з презентації в Брюселі в Комітеті регіонів ЄС у квітні цього року Дніпропетровської області. Впевнений, що Дніпропетровщина і надалі зберігатиме лідируючі позиції у розбудові регіональної складової загальнодержавної політики європейської інтеграції» - наголосив Костянтин Грищенко.
Голова Дніпропетровської обласної ради Євген Удод підкреслив, що на сьогоднішній день в області успішно реалізовано, або знаходиться в стадії реалізації більше 200 проектів місцевого розвитку, які створені на засадах кращих європейських проектів.
«Ми впроваджуємо в Дніпропетровській області європейські проекти з електронного урядування, екології, енергозбереження, освіти, культури та інші. Налагоджений культурний обмін з регіонами ЄС та країнами Східного партнерства. Все це є реальним кроком з євроінтеграції нашої країни на регіональному рівні. І в цьому напрямку ми отримуємо суспільну і державну підтримку всередині країни. Ми отримуємо зовнішню підтримку міжнародного співтовариства, адже ми маємо спільні цінності», - сказав Олександр Вілкул.
Ресурсами реалізації цих проектів є державні та регіональні фонди всеукраїнського та обласного конкурсів проектів, кошти міжнародних фондів і програм, зокрема й Європейського Союзу.
Пріоритетними напрямками зазначених проектів є:
·
Енергозбереження та ефективна житлово-комунальна інфраструктура;
·
Дебюрократизація і підвищення ефективності місцевого самоврядування;
·
Розвиток соціальної сфери, і, перш за все - медицини і освіти;
·
Сприяння становленню багатоукладного (від великотоварного до кооперативного) сільгосп-виробництва;
·
Екологічні програми компенсації індустріального та сільськогосподарського тиску та експлуатації природних ресурсів. Програми захисту та відновлення навколишнього середовища;
·
Програми збереження культурно-історичної спадщини, її інтеграції в туристичний потенціал регіону; відповідальне та раціональне використання цих можливостей для розвитку даного сегменту економіки регіону.
«Я дякую всім учасникам форуму за те, що прийняли наше запрошення. Під час роботи у нас є унікальна можливість обмінятися досвідом та підвищити ефективність наших дій по досягненню спільної мети - інтеграції в Європейський Союз», - сказав Олександр Вілкул.
У рамках форуму передбачається розширити масштаби співпраці у зазначених напрямках як з країнами Східного партнерства ЄС так і з країнами Європейського Союзу, в тому числі в рамках нових проектів, які будуть реалізовані на Дніпропетровщині та в регіонах країн-партнерів.
Також за результатами форуму було підписано Протокол про наміри співпраці між дніпропетровською обласною радою та Львіською обласною радою, а також Протокол про наміри співпраці між Петриківським районом Дніпропетровщини та Єленогурським повітом Нижньосілезького Воєводства (Республіка Польща).
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Дніпропетровщині відбувся вперше поза межами ЄС міжнародний міжрегіональний форум співробітництва у рамках «Східного партнерства ЄС» "