Під керівництвом губернатора Олександра Вілкула у Дніпропетровській області вперше за останні 10 років відкрито три нові школи. Зокрема, дві сучасні сільські школи збудовано в Піщанці Новомосковського району та Михайлівці Синельниківського району. Третю школу відкрито в обласному дитячому центрі соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» Новомосковського району. Ці три навчальні заклади розраховані на 921 учня. В дошкільній освіті створено понад 6 тисяч місць за рахунок відкриття 62 нових дошкільних закладів та 210 додаткових груп у діючих садках. До кінця року буде відкрито ще 31 дошкільний заклад та більше 60 додаткових груп. Таким чином буде створено ще близько 3 тис нових місць. Це – практичний результат втілення регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти», який реалізується в рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича.
Нові школи забезпечені сучасною комп’ютерною технікою, новими меблями і навчальним обладнанням, енергозберігаючими вікнами та сучасними котельнями. Завдяки новим сільським школам в Піщанці Новомосковського району та Михайлівці Синельниківського району діти мають можливість отримувати сучасні знання та здобувати освіту в комфортних умовах. Всі учні та вчителі цих шкіл на 100% забезпечені безкоштовним підвозом до навчальних закладів.
Завдяки відкриттю школи в обласному дитячому центрі соціальної реабілітації «Перлина Придніпров’я» діти можуть відпочивати, оздоровлюватися, проходити діагностику, обстеження, а якщо необхідно і лікування, без відриву від навчального процесу.
«Усі школи Дніпропетровщини готові до нового навчального року. 1 вересня до шкіл області в перший клас пішли понад 30 тис дітей, в 11 клас – понад 20 тис дітей. Загалом, кількість учнів у 2012/13 навчальному році складає понад 300 тис школярів, у сільській місцевості – понад 47 тис учнів», – сказав губернатор Олександр Вілкул.
Головною особливістю нового навчального року в середній освіті є впровадження нового Державного стандарту початкової школи. Вже з першого класу діти вивчатимуть англійську мову. Щоб діти отримували якісні знання курси підвищення кваліфікації пройшли всі вчителі початкових класів іноземної мови – це понад однієї тисячі педагогів. Навчання відбувалося в Дніпропетровському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти. Окрім іноземної мови в навчальну програму повернулося природознавство. Всі школярі з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, забезпечені шкільною та спортивною формою, портфелем та шкільним приладдям.
Із першого вересня на Дніпропетровщині реалізовуються інноваційні електронні проекти. Один із них –
«Логістика шкільного автобуса»
, в рамках якого в усіх шкільних автобусах області встановлені системи GPS-моніторингу. Це дозволяє контролювати рух автобусів, що перевозять учнів та вчителів в сільській місцевості.
Завдяки цій системі батьки зможуть дізнатися про місцезнаходження шкільного автобусу через Інтернет-сайт (
http://monitor.carsat.od.ua/)»
. Автобуси обладнані «тривожною кнопкою», з допомогою якої сигнал надходить до правоохоронних органів, районних та обласних управлінь освіти.
В Дніпропетровській області всі учні та вчителі шкіл сільських районів забезпечені безкоштовним підвезенням до школи. Для оновлення автопарку протягом двох з половиною років у рамках регіонального проекту «Новій Дніпропетровщині – новий стандарт освіти» школи області отримали 92 шкільних автобуси.
З метою покращення якості навчального процесу в області активно впроваджуються новітні інформаційні технології. Всі школи області мають свої Інтернет-сайти.
Із 1 вересня почала працювати
Інтернет-школа
для дітей з особливими потребами (
http://eschool.dnepredu.com/
), які не мають можливості відвідувати навчальні заклади. Батьки можуть через мережу Інтернет переглядати електронні щоденники дітей. Реалізуються проекти «Інтернет-школа для обдарованих дітей» (
http://om.moodle.dp.ua/
) та «електронний дитячий садок». Всі дані про дитсадки області розміщені на порталі освітнього Центру Дніпропетровщини (dp.isuo.org). Всі школи області на 100% забезпечені підключенням до мережі Інтернет та комп’ютерною технікою, що постійно оновлюється. За два з половиною роки школи регіону отримали понад дві з половиною тисячі нових комп’ютерів.
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул: «Новий навчальний рік на Дніпропетровщині розпочато відкриттям трьох нових шкіл»"