![Василь Марштупа: «На зустрічі з творчою інтелігенцією йшлося про необхідність гуртування нації навколо єдиної ідеї»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/Goncharenko/170.jpg)
Зустріч голови облдержадміністрації Сергія Тулуба з представниками творчої інтелігенції викликала різні думки з боку черкаських письменників та літературознавців. Про це, зокрема, йшлося у передачі ТРК «ВІККА-Новини» під назвою «Сергію Борисовичу, вам пощастило, що ви тут. А нам пощастило, що ви в нас...». Що ж насправді відбувалося під час зустрічі очільника області з творчою елітою Шевченкового краю та кого запрошували на цю зустріч, прокоментував начальник управління культури облдержадміністрації Василь МАРШТУПА.
Зустріч голови обласної державної адміністрації, Героя України Сергія Борисовича Тулуба з представниками творчої інтелігенції Черкащини, – розповів Василь Васильович, – проходила в камерному форматі "круглого столу". Такий формат був вибраний невипадково, адже для забезпечення максимально якісного, конструктивного діалогу збирати великий зал чи, скажімо, стадіон, просто недоцільно. І завдяки саме такій формі сьогодні можна впевнено говорити, що 3 серпня були висловлені й обговорені пропозиції максимальної кількості запрошених.
В області функціонує низка незалежних творчих спілок, серед яких можна назвати обласні осередки Національної Всеукраїнської музичної спілки, Національної спілки художників України, Національної спілки письменників України, Спілки майстрів народного мистецтва України, Національної хореографічної спілки України, Спілки журналістів України, Спілки архітекторів України, Спілки краєзнавців України, Національної Спілки кінематографістів України, Спілки театральних діячів України. На "круглому столі" були представники фактично всіх названих спілок і, відповідно, напрямків культури і мистецтва. Зокрема, музичну спілку представляв художній керівник та головний диригент Черкаського академічного заслуженого українського народного хору обласної філармонії Трофименко Леонід Миколайович. Серед знаних на Черкащині краєзнавців були запрошені доктор історичних наук, професор Мельниченко Василь Миколайович та дослідник історії Черкащини, лауреат обласної краєзнавчої премії ім. М. Максимовича Приліпко Марія Василівна. Від художників запросили Іщенка Юрія Петровича, Фізера Івана Васильовича та всесвітньо відому художницю Теліженко Олександру Василівну. Був там представник кінематографістів Деньга Олександр Миколайович, хореографів – балетмейстер, режисер-постановник масових видовищ Коваль Леонід Панасович. А також двоє майстрів народного мистецтва, двоє архітекторів, четверо представників театрального мистецтва Черкащини. До речі, контингент представників письменництва та медіа Черкащини був чи не найбільш чисельний – п’ятеро представників Спілки письменників України (шоста – голова обласного осередку Спілки Валентина Михайлівна Коваленко також була запрошена, але не прийшла, оскільки її на той час не було в місті) та шестеро журналістів. Безперечно, не можна було не запросити представників закладів культури області. Також при виборі учасників важливо було не обмежуватися жителями обласного центру, а ознайомитися з пропозиціями та запитаннями від представників різних районів Черкащини – Шполянського, Чорнобаївського, Тальнівського, Корсунь-Шевченківського, Чигиринського та інших.
Серед учасників зустрічі було насправді багато людей, яких варто вислухати і яким, що найважливіше, є що сказати. Так, були запрошені семеро заслужених працівників культури, діячів мистецтв, артистів, художників України. Багато лауреатів різноманітних мистецьких премій, як-от: лауреати обласної літературної премії ім. В. Симоненка Волошина Валентина Федорівна та Носань Сергій Лукович (також лауреат літературно-мистецької премії ім. М. Старицького). Двоє лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка в галузі архітектури – Кондрацький Леонід Степанович та Фурсенко Сергій Михайлович (також лауреат премії в галузі архітектури Академії будівництва ім. М. Буднікова). Не можна було оминути увагою й перспективну творчу молодь, яка вже не раз гідно представляла Черкащину не лише в інших областях України, а й за кордоном – Боброва Сергія Анатолійовича (актор Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка) та Швидкого Олександра Валерійовича (актор Черкаського академічного театру ляльок).
Що стосується поставлених на порядок денний питань, то "круглий стіл" мав конкретну тему – "Роль культури і мистецтва у розбудові Черкащини". Власне, у межах цієї теми й відбувалося обговорення. Так, необхідно було проаналізувати позитивні та негативні моменти, з якими стикалася творча інтелігенція під час представництва Черкащини за кордоном. Йдеться, насамперед, про виконання культурної програми в межах фестивалю "Наше наследие" в США, а також про участь Черкаського академічного театру ляльок (першого і єдиного від України) у ХХІ Конгресі УНІМА та Всесвітньому Фестивалі театрів ляльок, який відбувся з 27 травня по 3 червня в 14-мільйонному Ченгду (Китайська Народна Республіка). Такі питання необхідно піднімати, адже саме в такій роботі виявляється взаємопідтримка представників різних ланок культури Черкащини. Це надзвичайно корисний досвід, завдяки йому можна готувати відповідні проекти представництва за кордоном (що важливо в плані презентації культури Черкащини, її творчого та туристичного потенціалу за межами країни) на майбутнє.
Безперечно, обговорювалися ті нагальні проблеми, які наразі найбільше непокоять працівників закладів культури області та учасників громадських організацій. Тому на зустрічі йшлося про необхідність гуртування нації навколо єдиної ідеї, і були висловлені пропозиції щодо можливої участі митців Черкащини у формулюванні такої ідеї. Це в жодному разі не демагогія, адже саме на Черкащині народилися й творили численні самобутні художники, поети, скульптори, композитори, майстри народного мистецтва, – їхні досягнення необхідно належним чином презентувати. Також говорили про важливість створення постійно діючої виставки художніх творів та митців Черкащини; конкурс на розробку брендового сувеніру Черкащини; розробку проекту облаштування місця географічного центру України на Шполянщині; облаштування автоматизованої системи бібліотечних процесів у Черкаській універсальній обласній науковій бібліотеці імені Тараса Шевченка; недопущення закриття сільських відділень зв’язку "Укрпошта" тощо. Ці питання дійсно надзвичайно актуальні для представників творчої інтелігенції області. Тому вони були поставлені, і їх було почуто.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Василь Марштупа: «На зустрічі з творчою інтелігенцією йшлося про необхідність гуртування нації навколо єдиної ідеї»"