![Олександр Вілкул: «Дніпропетровщина вшанувала пам'ять видатного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка»](http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(docweb)/2FB3ACF2DAA95A58C2257A50002B538F/$FILE/f869be472cfc.jpg)
Дніпропетровщина вшанувала пам'ять видатного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка. Сьогодні у селі Капулівка Нікопольського району відбувся урочистий мітинг та церемонія покладання квітів до могили Кошового отамана. У заходах взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Вілкул, голова облради Євген Удод, заступник голови облради Андрій Шипко, в.о. голови Нікопольської районної державної адміністрації Микола Хнюкало,
голова Нікопольської районної ради Микола Матюк, Нікопольський міський голова Руслан Токар та сотні представників козацьких дружин з усіх куточків України, Росії та країн ближнього зарубіжжя. Також вшанувати пам'ять видатного сина українського народу прийшли жителі Дніпропетровщини та гості з інших областей України.
«Іван Сірко – яскрава особистість, легенда українського народу. Він є прикладом непохитної лицарської доблесті, мужності та вірності рідній землі, безмежної любові до своєї землі. Його ім’я оспіване в думах і піснях, воно увійшло в легенди, стало символом не тільки запорозького козацтва, а й усього волелюбного духу українського народу. Сьогодні ми віддаємо данину вдячності герою, який захищав рідну землю від численних ворогів, боровся за свободу свого народу. Історія сучасної Дніпропетровщини шанує та розвиває козацькі традиції. Ми пишаємося тим, що саме наша щедра земля стала колискою козацьких Січей. Зокрема, на території сучасної Дніпропетровської області перебувало п’ять з восьми паланок Запорозького війська», - сказав Олександр Вілкул.
«Дніпропетровщина з великою повагою ставиться до збереження козацьких традицій. З року в рік тут на березі річки Чортомлик, яка пам’ятає події 322-річної давнини, збираються ті, хто високо цінує свою історію, своє коріння, - відзначив голова обласної ради Євген Удод. – В Дніпропетровській області, першій в Україні, прийнято регіональну програму розвитку козацтва. З обласного бюджету виділяються кошти на проведення заходів з популяризації козацьких традицій, з патріотичного виховання підростаючого покоління».
Минулого року поряд з могилою Івана Сірка встановлено дзвіницю та сторожову вежу, впорядковано прилеглу територію.
Керівники області запевнили козацтво Придніпров’я та козацькі дружини з інших регіонів України й зарубіжжя, що Дніпропетровщина свято зберігатиме пам’ять про видатного сина українського народу, робитиме все для того, щоб слава про Івана Сірка передавалася з покоління у покоління.
На честь Івана Сірка в цей день пролунали гарматні постріли. За традицією на Співочому полі відбувся концерт, де співали козацькі пісні на честь загиблих козаків і грала музика.
«Дніпропетровщина – це регіон зі славетною історією, глибокими культурними традиціями, багатою духовною спадщиною. Збереженню та розвитку культурних надбань Дніпропетровщини та України, духовно-патріотичному вихованню молоді особливу увагу приділяє наш Президент Віктор Янукович. На Дніпропетровщині започатковано проекти, які сприяють патріотичному вихованню молодого покоління. Обласна влада сприяє відновленню козацьких традицій, проведенню Уроків мужності, зустрічей з ветеранами війни та праці, екскурсій до музеїв, ознайомленню з пам’ятками історії. В області проводяться молодіжні козацькі фестивалі, в яких беруть участь колективи з усієї України», - сказав губернатор.
У 2010 році було презентовано перший в Україні документальний телесеріал з історії Дніпропетровщини «Жива пам'ять регіону», продюсером якого виступив Олександр Вілкул.
Із початком нового навчального року понад 270 тисяч школярів Дніпропетровського регіону отримають у подарунок унікальний щоденник «Дніпропетровщина – моя рідна земля». Це маленька енциклопедія нашої області, яка зібрала в собі цікаві відомості про її історичний розвиток. Діти зможуть докладніше ознайомитися з життям визначних постатей нашого регіону, із важливими подіями минулих років, що стали основою для нинішнього розвитку Дніпропетровщини. Зокрема, про розвиток козацтва та діяльність кошового отамана Івана Сірка.
Довідка:
Іван Дмитрович Сірко (близько 1610 – 1680) – український шляхтич з Поділля, козацький ватажок, кальницький, вінницький і харківський полковник, легендарний кошовий отаман Запорозької Січі й усього Війська Запорозького Низового. Здобув перемогу в 55 боях і жодного не програв. Герой багатьох українських пісень, казок історичних романів, повістей, п’єс, оповідань, поем і віршів. У численних піснях і думах, які народ склав про Сірка, кошовий виступає народним героєм, запорозьким вождем, козацьким полководцем.
Починаючи з 1654 по 1680 роки був найуспішнішим оборонцем українського народу і найвідомішим полководцем України. Дванадцять разів Запорозька Січ обирала Івана Дмитровича Сірка кошовим отаманом. Деякі українські історики рівняють військовий талант кошового Сірка з масштабністю полководців Європи.
Щороку, 1-2 серпня, на могилі І.Д.Сірка проводяться вшанування пам’яті славного кошового отамана, яке збирає тисячі українців з усієї країни та закордону. Цього року захід буде проходити вже в дванадцяте.
Источник: Дніпропетровська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олександр Вілкул: «Дніпропетровщина вшанувала пам'ять видатного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка»"