![Хід реформування системи охорони здоров’я обговорили на прикладі Краматорська](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/39491/komitet_big_9.png)
Хід реформування системи охорони здоров'я в м. Краматорськ було розглянуто сьогодні на засіданні регіонального комітету з економічних реформ при облдержадміністрації, яке відбулося під керівництвом губернатора Донецької області Андрія ШИШАЦЬКОГО.
Участь в засіданні також взяли заступник голови-керівник апарату Донецької облдержадміністрації Вадим ФОМІН,, заступник голови-начальник управління охорони здоров'я облдержадміністрації Олена ПЕТРЯЄВА, заступник голови Донецької облради Ігор КОВАЛЬ, Краматорський міський голова Геннадій КОСТЮКОВ.
Відкриваючи засідання, Андрій ШИШАЦЬКИЙ акцентував увагу його учасників на те, що при реформуванні системи охорони здоров'я головним завданням, яке стоїть перед органами влади, насамперед, є забезпечення населення якісним і сучасним медичним обслуговуванням. Саме тому, за словами керівника області, при проведенні медреформи, дуже важливо знати думку людей про хід її виконання.
У рамках робочої поїздки Андрій ШИШАЦЬКИЙ ознайомився з роботою Центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 м. Краматорська. Даний центр був створений на початку поточного року в рамках реалізації Закону України "Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві". На сьогоднішній день Центр обслуговує близько 88 тис краматорчан. До його складу входить 7 амбулаторій, в тому числі і в найбільш віддалених селищах.
Губернатор оглянув оснащення медичної служби Центру, а також ознайомився з роботою одного з його амбулаторій, що в мікрорайоні Лазурний.
Оцінюючи роботу Центру, в ході засідання комітету з економічних реформ, Андрій ШИШАЦЬКИЙ підкреслив, що в даному медичному закладі реалізовані позитивні сторони пілотного проекту з реформування системи охорони здоров'я. Зокрема розгалужена мережа амбулаторій, дозволяє надавати своєчасну медичну допомогу мешканцям найбільш віддалених районів міста.
У той же час, особливу увагу представників органів місцевого самоврядування губернатор звернув на виправлення існуючих недоліків. Зокрема, для успішної реалізації медичної реформи в Краматорську необхідно вирішити кадрове питання. Адже на сьогодні потреба в сімейних лікарях в місті становить близько 50 осіб. Для вирішення проблеми кадрового дефіциту, на думку Андрія ШИШАЦЬКОГО, необхідно виходити з конкретними пропозиціями щодо залучення медпрацівників, які повинні бути прописані в Програмі місцевих стимулів, прийнятої депутатами міськради в рамках реформування системи охорони здоров'я Краматорська. Зі свого боку, обласна влада, з метою підвищення заробітної плати молодим фахівцям, готова працювати як на рівні регіону, так і звертатися з відповідними пропозиціями до Кабінету Міністрів.
В ході засідання його учасники заслухали доповідь начальника відділу охорони здоров'я Краматорської міськради Ігоря МИХАЙЛОВА щодо положення справ в сфері реформування системи охорони здоров'я міста. Зокрема, було зазначено, що медична складова в бюджеті Краматорська в поточному році знаходиться на позначці 127,5 млн.грн., з яких 46,8 млн.грн. призначені для медустанов першого рівня і 80,7 млн. для установ другого рівня надання медичної допомоги. З початку поточного року в місті створено два Центри первинної медико-санітарної допомоги. Разом вони обслуговують майже 200 тис. осіб. До складу Центрів входять 13 амбулаторій, з яких 6 знаходяться у віддалених селищах. Також в Краматорську працюють 13 комунальних медустанов другого рівня.
Відповідаючи на питання журналістів про оцінку проведення медреформи в Краматорську, Андрій ШИШАЦЬКИЙ сказав, що поряд з позитивними змінами, які реально покращують медичне обслуговування населення, як наприклад, розвиток мережі амбулаторій з надання первинної медичної допомоги, існують і питання, що потребують якнайскорішого вирішення. Одним з них є стан матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я. «Ця сфера вимагає термінового втручання і серйозних капіталовкладень», - підкреслив губернатор. Як повідомив Андрій ШИШАЦЬКИЙ, в поточному році лікарні Краматорська отримають три нових цифрових рентгенівських апарати.
Зі свого боку Олена ПЕТРЯЄВА зазначила, що в поточному році на Донеччині планується суттєве оновлення парку автомобілів «Швидкої допомоги», адже зношеність санітарного транспорту в деяких містах і районах досягає 80%. Так, 470 автомобілів планується закупити для медустанов «первинки». Також планується придбання автоматизованих робочих місць для реєстраторів і лікарів. Крім того, буде здійснено закупівлю обладнання необхідного для проведення лабораторної діагностики та фізіотерапевтичного обладнання.
У рамках реформування вторинного рівня надання медичної допомоги населенню передбачається придбання сучасних рентген-комплексів та УЗІ-апаратів, фіброскопічного обладнання.
В якості позитивного прикладу реалізації медичної реформи на Донеччині, заступник губернатора-начальник обласного управління охорони здоров'я назвала також і ситуацію із забезпеченням лікарськими препаратами. Зокрема, за словами Олени ПЕТРЯЄВОЇ, цього року в області вперше забезпечені таблетованими цукрознижувальними препаратами та засобами контролю за рівнем інсуліну в крові хворі на цукровий діабет.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Хід реформування системи охорони здоров’я обговорили на прикладі Краматорська "