![Найбільше боргів із виплати заробітної плати мають підприємства обласного центру](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1073.jpg)
12 липня заступник голови ОДА Анатолій Безверхній провів засідання тимчасової комісії облдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. У заході взяли участь керівники підприємств та арбітражні керуючі, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати, а також мають негативну динаміку погашення боргів порівняно з січнем 2012 року. Тож темою засідання було одне питання – стан ліквідації заборгованої заробітної плати на підприємствах-боржниках області.
– З початку року це вже п’яте засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат облдержадміністрації. Попри намагання поліпшити ситуацію завдяки вжиттю низки відповідних заходів, темпи погашення заборгованості із виплати заробітної плати поки що є незадовільними, – констатував Анатолій Безверхній. Він акцентував увагу учасників зібрання на тому, що за оперативними даними на 06.07.2012 загальна сума заборгованості в області становила 11,8 млн.грн. Із них 4,8 млн.грн. (40,7 % загального боргу) припадає на економічно активні підприємства, а 6,6 млн. грн. – на підприємства-банкрути (59,3%). Порівняно з 1 січня 2012 року загальна сума боргу зросла на 0,5 млн. грн. або на 4,4 %.
В області залишаються 2 регіони, котрі мають борги із зарплати на економічно активних підприємствах. Це – м.Черкаси (13 підприємств із загальною сумою заборгованості 4,4 млн. грн. (92 % боргу економічно активних підприємств) та м.Умань (1 підприємство) – 401 тис. грн. (8 %).
Заступник голови облдержадміністрації висловив стурбованість непродуктивною роботою Черкаської міської влади в напрямку погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах обласного центру. Не зважаючи на те, що на попередньому засіданні комісії заслуховувалися керівники КП «Черкасиелектротранс», ТОВ «Техномаш», КП «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів», КП «Черкасижитлосервіс», які обіцяли розрахуватися з працівниками, істотних зрушень на цих підприємствах досягти не вдалося. До того ж з початку 2012 року збільшено заборгованість на всіх комунальних підприємствах м. Черкас: «Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів» (на 481,6 тис.грн.), «Аеропорт Черкаси» (на 325,9 тис.грн.), «Облпаливо» (на 274,4 тис.грн), «Черкасиелектротранс» (1,1 млн.грн.), «Черкасижитлосервіс» (на 18,9 тис.грн.).
Втім, позитивні наслідки тісної співпраці обласної та тимчасових комісій райдержадміністрацій і міськвиконкомів в інших регіонах принесла й позитивні результати: ліквідовано заборгованість на ТОВ «ВІГ-Жашківський цукровий завод» (1182,2 тис.грн.), ДП «Іваньківський цукровий завод» (931 тис.грн.), ВАТ «Санаторій Аквадар» (437,4 тис.грн.) Маньківського району, КП «Водоканал» Тальнівської міської ради (64,9 тис.грн.), Тальнівському районному державно-кооперативному міжгосподарському будівельно-монтажному об’єднанні «Райагробуд» (59,2 тис.грн.). Загалом скорочено суму боргу на 2,7 млн.грн.
Борг із зарплати на підприємствах-банкрутах є у 4 містах та 3 районах області. Найбільшу суму боргу мають міста: Черкаси – 2,7 млн.грн. (42 % боргу підприємств-банкрутів), Сміла – 1,6 млн.грн. (24%), та Черкаський район – 1,6 млн.грн. (24%). Терміни проведення процедури банкрутства подекуди тривають понад 7 років, наприклад, на ВАТ «Черкаський завод телеграфної апаратури», а, скажімо, на радіоприладному заводі «Оризон» в Смілі процес ліквідації триває 17 років.
З аналізом стану ліквідації заборгованості із заробітної плати на економічно активних підприємствах ознайомив учасників засідання начальник управління з питань праці та зайнятості населення Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Шимчук. Начальник відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції в області Руслана Жвава поінформувала про стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах. Своїми пропозиціями щодо поліпшення ситуації поділилися представники правоохоронних органів та суду.
Комісією також було заслухано звіти ряду керівників підприємств-боржників та арбітражних керуючих підприємств-банкрутів.
Підбиваючи підсумки роботи засідання заступник голови облдержадміністрації Анатолій Безверхній наголосив на необхідності застосування більш дієвих заходів і об’єднання зусиль всіх відповідних структур органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, прокуратури, управління Міністерства внутрішніх справ, державної податкової служби, державної фінансової інспекції, головного управління Пенсійного фонду України в області для кардинального поліпшення ситуації. Ним дано ряд відповідних доручень щодо вжиття всіх можливих заходів задля виправлення стану із несвоєчасною виплатою зарплати громадянам. Адже обов’язок обласної та місцевої влади – бути на захисті прав та інтересів жителів області.
– Питання ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати на сьогодні не втратило своєї актуальності, а навпаки вимагає рішучих кроків. Незважаючи на вжиті заходи, ми маємо ще значні борги на економічно активних підприємствах та підприємствах-банкрутах, тому я не беру заключного слова. Невдовзі ми продовжимо роботу комісії, адже питання не знімається з порядку денного, – наголосив Анатолій Безверхній.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Найбільше боргів із виплати заробітної плати мають підприємства обласного центру"