![На Соборній площі Черкас проходить святкування Івана Купала](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/1040.jpg)
Можна сміливо казати, що серед народних свят, які традиційно відзначають улітку, чи не найулюбленішими серед молоді вважаються купальські свята. За народними переказами, саме в ніч на Івана Купала (з шостого на сьоме липня) в сиву давнину – коли світ іще вірив у потойбічне – востаннє з’являлися русалки, а опісля вже затихали до наступного року. А ще у ніч на Івана Купала буцімто цвіте папороть. Вважалося, що той, хто встигне зірвати жовту квітку, здобуде чарівну силу, яка допоможе знаходити закопані скарби, передбачати долю людини, лікувати хвороби. Кажуть, природа цієї сили – нечиста. Тому, квітка папороті може зробити людину багатою, але щасливою – ніколи.
Українці будь-якого віку залюбки долучаються до такого святкування. Аби цього року зробити гуляння дійсно масовим, на Черкащині підготували три обласні свята: у Катеринополі, Буках та Черкасах.
На літній сцені центральної площі смт Катеринополя 6 липня з 18 години розпочалося обласне фольклорне свято "Купальські вогні". У ньому взяли участь аматорські творчі колективи з Катеринопільського, Городищенського, Звенигородського, Жашківського, Маньківського, Уманського, Шполянського, Чигиринського районів та міста Золотоноші.
Не менш мальовничі краєвиди і яскраве дійство запропонували жителям Черкащини організатори Міжрегіонального свята Івана Купала "Ой на Івана, та й на Купала", яке розпочалося 6 липня о 19 годині в славнозвісному Буцькому каньйоні Маньківського району. Сюди завітали аматорські колективи Жашківського, Христинівського та Уманського районів. Розкішне театралізоване фольклорне обрядове дійство підготував для учасників гулянь творчий колектив Буцького міського Будинку культури.
6 липня об 11 годині свято завітало й до Черкас. До обласного центру з’їхалися найкращі майстри декоративно-прикладного мистецтва та аматорські творчі колективи області, аби представити на Соборній площі міста творчі здобутки своїх районів. Виступили для черкасців цього дня - народний аматорський колектив танцю "Либідь" Чигиринського районного будинку культури; народний аматорський гурт "Сузір’я" Канівського районного будинку культури; творчий колектив працівників Золотоніського районного будинку культури; народний аматорський театр пісні "Золоті ворота" Золотоніського міського будинку культури; фольклорний колектив Коломицького сільського Будинку культури та фольклорний колектив Кантакузівського сільського Будинку культури (Драбівський район); народний аматорський театр пісні Чорнобаївського районного Будинку культури "Золоте перевесло"; колектив Черкаського районного організаційного центру "Жайвір".
Приємно дивували черкащан і майстри декоративно-прикладного мистецтва, які взяли участь у виставці на Соборній площі. Зокрема, до уваги городян свої роботи представили такі майстри: О. Кульчицька (ікони та писанки, вишиті бісером), С. Письмак (вишиті рушники) (с. Грищинці), В. Шкляревський (різьба по дереву) – з Канівського району; О. Корнієнко (лялька-мотанка), І. Матохнюк (керамічна іграшка), К. Миронюк (вишивка), К. Цимбал (українські сувеніри) – з м. Черкас; В. Бреус (лялька-мотанка), Т. Лутай (вишивка), В. Огнівенко (різьба по дереву) – із Чорнобаївського району.
Цілі композиції з виробів прикладного мистецтва продемонстрували окремі райони.
Майстри Золотоніщини порадували небайдужих точно відтвореною фольклорною кімнатою Золотоніського районного будинку культури, купальськими букетами "Сухоцвіти" Л. Синьоок, (с. Синьооківка), вишиваними шедеврами І. Богдан, виробами гуртка народних ремесел с. Новодмитрівки, керівник – Н. Стеценко (вишивка, вироби з бісеру, сухоцвіти), виробами з розпису по склу Н. Лівої (с. Піщана), вишивками В. Коваль (с. Новодмитрівка), ляльками-мотанками В. Лавріненко. Свої багаті рушники представили черкащанам та гостям обласного центру вишивальниці Коломицького сільського Будинку культури (Драбівський район). Черкаський район презентував вироби гуртка "Червоний клубочок" із с. Дубіївки (керівник гуртка – О. Григоренко), вироби з бісеру гуртка "Мрія" (керівник – С. Куліда) та вишитими картинами І. Васильчук.
Для черкащан та гостей обласного центру, які не встигли помилуватися виробами декоративно-прикладного мистецтва та переглянути святкові програми аматорських колективів із районів, є приємна новина: 6 липня обласне свято з нагоди Івана Купала тільки розпочалося. 7 липня на Соборну площу також завітають гості з інших районів, і з 17 години можна буде долучитися до святкування. Сьогодні на Соборній площі очікуються творчі аматорські колективи та майстри зі Звенигородського, Кам’янського, Катеринопільського, Шполянського, Смілянського, Городищенського, Корсунь-Шевченківського, Лисянського районів, міст Ватутіного та Сміли.
За інформацією управління інформаційної політики і зв'язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Соборній площі Черкас проходить святкування Івана Купала"