Подробно
На Дніпропетровщині зменшилася популяція плазунівУкраина, Днепропетровск и область | Местные новости | 28-06-2012 13:44 | «11 канал» Днепропетровск > Вести от этого источника
Нашестя змій у Дніпропетровську немає. Місцеві зоологи оприлюднили результати власного дослідження, за яким популяція плазунів навпаки зменшилась. У той же час при появі непрошених гостей біля будинків фахівці радять викликати МНС, а не комунальників жеки тут безсилі. Що ж знають дніпропетровці про змій, де у місті їх бачили і скільки цьогоріч людей постраждало від укусів? Рибалка зі стажем Олександр Воронін добре памятає той день, коли його вкусила гадюка. Сусіди по дачі побачили її біля хати і хотіли зарубати. Чоловік намагався віднести плазуна до лісу. Та через любов до природи ледь не поплатився здоровям. Відсмоктування отрути з пальця не допомогло за півгодини рука оніміла, а самопочуття погіршилось. Ніч довелось провести в лікарні під крапельницею. На щастя Олександра, через незначну кількість отрути ускладнень вдалось уникнути. Стикаються зі зміями і в самому Дніпропетровську. Налякані люди телефонують комунальникам, проте на виклики можуть виїхати лише фахівці МНС. Є в них і спеціальне спорядження. Раніше ж доводилось ловити плазунів руками. Натрапити на гадюку рідкість, стверджує доцент кафедри зоології ДНУ Віктор Гассо. Їх можна побачити на лівому березі Дніпра: це степова і звичайна гадюки. Є на території області і медянка, водяться неотруйні полози і вужі. Вчені не виключають, що у нас можна побачити й інші види змій, які знаходились в приватних колекціях, а потім з різних причин опинились на волі. Дніпропетровці будь-яку змію вважають небезпечною! Тому що не розрізняють, де справжня гадюка, а де звичайний річковий вуж. З укусами змій в лікарні області з початку року потрапили двадцять осіб. Жодного смертельного випадку не зафіксовано. Аналогічна ситуація і в інших регіонах. Та медики все одно наголошують: при укусі потрібно терміново госпіталізувати постраждалого. Екзотичні пітони і удави живуть не тільки у приватних зоокуточках. Контрабандним шляхом їх привозять з-за кордону. З отруйними ж справу мають одиниці. Дніпропетровець Олександр Жембус кілька років тому врятував пітона: через серйозне поранення змія втратила апетит. Пройнявся любовю і до іншої граціозної представниці плазунів азійської куфії. Та згодом переконався, що приручити змію неможливо. Сьогодні Олександр утримує вдома лише маїсових і звичайних жовтопузих полозів. А у вільний час в зоокуточку вчить охочих обережному поводженню з плазунами. Источник: «11 канал» Днепропетровск | Прочитать на источнике |
Календарь
Комментарии
Кировоград-25: история в погонахСтрелец. 15-08-2023 08:45Грязь там осталась, а не офицеры.. ... Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибірКатеринаШ. 23-02-2023 10:52Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ... Polly Group UkraineAvenue17Ru. 21-10-2022 14:16Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь. . ... На дачу едут на одной ноге!
ОbMalv. 19-11-2021 11:51 |
Что такое ВсеВести.com?
ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее... ПогодаДнепропетровск![]() |
Добавить комментарий к новости "На Дніпропетровщині зменшилася популяція плазунів"