Питання стану санітарно-епідеміологічного благополуччя населення у літній період поточного року стало провідною темою під час засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, що відбулося сьогодні в режимі відео конференції. Участь у засіданні комісії взяв перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Сергій ДЕРГУНОВ.
Участь у засіданні також взяли перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Олександр АЛІПОВ, перший заступник Міністра оборони України Олександр ОЛІЙНИК, Голова Державної інспекції техногенної безпеки України Ернест УЛИНЕЦЬ, Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби України Анатолій ПОНОМАРЕНКО.
Як зазначив Сергій ДЕРГУНОВ, у своєму виступі перед учасниками засідання держкомісії, з початку цього року санітарно-епідеміологічна ситуація в області утримується на стабільному рівні.
На сьогодні одним із пріоритетних напрямів роботи із забезпечення стабільної епідеміологічної ситуації в області є система епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами, що впроваджена в містах і районах Донеччини. З метою оперативного реагування на стан епідситуації та своєчасного проведення протиепідемічних заходів державною санепідслужбою Донецької області забезпечено щоденний моніторинг інфекційної захворюваності.
Аналогічна робота проводиться в усіх містах і районах області.
Зокрема, з метою попередження розповсюдження захворювань холерою та іншими гострими кишковими інфекціями серед населення м.Маріуполя рішенням Маріупольської міської ради передбачено заходи щодо забезпечення мікробіологічної безпеки Азовського моря, річок Кальчик та Кальміус, безпеки питної води, харчових продуктів, утримання у належному санітарному стані території міста, у тому числі і місць масового відпочинку, а також готовності шпитальної та лабораторної бази до можливих епідускладнень з холери.
Ще одним важливим питанням у справі забезпечення стабільної епідеміологічної ситуації в області є контроль об’єктів, де здійснюється виготовлення або реалізація харчових продуктів. З початку поточного року здійснено перевірку понад 7 тис. таких об’єктів. Основні порушення, що були виявлені за результатами перевірок стосуються відсутності документів, що підтверджують безпеку та якість харчових продуктів, порушення узгодженого асортименту, не дотримання умов та термінів реалізації харчових продуктів, умов їх транспортування, невиконання правил особистої та виробничої гігієни.
На підприємствах харчової промисловості потребує активізації робота щодо впровадження системи контролю безпеки продуктів харчування по критичним контрольним точкам і аналогічних систем забезпечення якості і безпеки харчових продуктів. Станом на 1 травня цього року ця система вже впроваджена на 23 підприємствах області.
Як зазначив Сергій ДЕРГУНОВ, питання санітарно-епідеміологічного благополуччя населення були і залишаються на постійному контролі обласної влади.
Також в ході засідання комісії з питань ТЕБ та НС були розглянуті питання стану забезпечення населення якісною питною водою та заходів щодо ліквідації арсеналів (складів) застарілих боєприпасів.
За результатами роботи комісії, представники профільних служб та відомств, що взяли участь у засіданні отримали відповідні доручення щодо вжиття невідкладних заходів з покращення якості питної води, дотримання санітарних вимог при водопостачанні населення, недопущення торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях та на стихійних ринках, виконання на продовольчих ринках вимог санітарного законодавства та правил торгівлі.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Санітарно-епідеміологічну ситуацію обговорили під час всеукраїнського засідання комісії з питань ТЕБ та НС"