![Диплом Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України — престижна освіта і перспективи на майбутнє](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/844.jpg)
Академія пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України, один із провідних вищих навчальних закладів України з підготовки фахівців пожежної безпеки, 2 червня 2012 року відсвяткувала черговий 37-й випуск магістрів, спеціалістів та бакалаврів, які навчалися за денною формою навчання, для підрозділів МНС України.
Рідні, близькі та гості з оплесками та зі сльозами радості вітали випускників Академії. Сьогодні гордість Академії – 279 випускника – лейтенанта, перетнули фінішну пряму, закінчили навчання з присвоєнням першого спеціального звання середнього начальницького складу лейтенант служби цивільного захисту (з них – 47 відмінників навчання), а також отримали дипломи про завершення навчання 127 студентів (з них – 16 відмінників навчання).
Навчальний заклад, який виховав Героїв Чорнобиля Володимира Правика і Віктора Кібенка, майже дев’ятитисячний загін пожежників-рятувальників, багато з яких удостоєні державних нагород, когорту відомих в Україні і за її межами спортсменів і науковців, радо зустрічав гостей.
На свято до Академії завітали представники Міністерства надзвичайних ситуацій України, Черкаської обласної державної адміністрації, Черкаської обласної ради, почесні гості, батьки, рідні та друзі випускників. Цього святкового дня молодих офіцерів підтримали їх старші товариші - випускники навчального закладу минулих років, які у ці дні відзначають 10-ту, 20-ту та 30-ту річниці з дня свого випуску.
За традицією усі урочистості в Академії розпочинаються підняттям Державного Прапору та виконанням Державного Гімну України. Сьогодні 2 червня 2012 року, з нагоди випуску магістрів, спеціалістів та бакалаврів Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля 2012 року, почесне право підняти Державний Прапор України отримали випускники академії, відмінники навчання Олександр Сомик та Олена Яротник.
У заході взяли участь заступник голови Черкаської обласної адміністрації Тетяна Прітченко, голова Черкаської обласної ради Валерій Черняк.
Нині мені з особливою теплотою хотілося б згадати і щиро подякувати тим, хто здійснює підготовку фахівців: великому загону викладачів і командирів, які формують особистість офіцера-рятувальника, вченим, які вдосконалюють техніку і технології, своїм доробком удосконалюють і збагачують рятувальну справу, щедро діляться своїми знаннями з курсантами, - зауважила Тетяна Федорівна. - Хочеться побажати цим людям успіхів і натхнення, терпіння і наполегливості, добра і щастя.
Вітаючи випускників Академії, Тетяна Прітченко побажала «представникам соколиного племені, світлого життєвого шляху, доброї офіцерської кар'єри, завжди і скрізь пам'ятати про офіцерську честь, про нашу рідну Україну. Нових зірок на погони і одну яскраву велику зірку кожному – у вашу долю».
У Академії свято бережуть пам’ять про тих пожежників, котрі першими приступили до гасіння вогню, який виник внаслідок аварії, що сталася у ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС.
З 9 червня 1997 року згідно з постановою Кабінету Міністрів України цей навчальний заклад носить почесне ім'я Героїв Чорнобиля, а до 20-х роковин Чорнобильської трагедії силами всього колективу, за активної підтримки колективів Головних управлінь МНС в областях, на території Академії велично постав Монумент Героям Чорнобиля, на якому викарбувані прізвища 350-ти випускників – учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
До 25-их роковин трагедії, за підтримки голови Черкаської обласної державної адміністрації, Героя України Тулуба Сергія Борисовича, в Академії посаджено сад імені Героїв Чорнобиля та закладені ялинкова та каштанова алеї імені Володимира Правика та Віктора Кібенка.
Випускники навчального закладу Герої Радянського Союзу, кавалери Почесної відзнаки Президента України зірки «За мужність» (нагороджені посмертно), лейтенанти внутрішньої служби Володимир Правик та Віктор Кібенок були першими командирами, що повели бійців своїх пожежних караулів у бій зі смертоносним атомом і за це заплатили власним життям, отримавши надвисоку, смертельну дозу опромінення. Загалом же, серед ліквідаторів аварії на ЧАЕС та її наслідків було 349 випускників колишнього Черкаського пожежно-технічного училища.
На знак глибокої поваги до черкаської землі, яка виростила таких героїв, курсанти молодших курсів поклали корзини квітів до Меморіалу на Пагорбі Слави та пам’ятників Тарасу Шевченку і Богдану Хмельницькому.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Диплом Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля МНС України — престижна освіта і перспективи на майбутнє"