![На Донеччині введено до експлуатації нову вугільну лаву](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/37584/_9722.jpg)
Введення до експлуатації однієї з найпотужніших в регіоні вугільних лав відбулося сьогодні на шахті «1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля». Ця подія є знаковою не тільки для новогродівських гірників, але й для усієї галузі в цілому. Адже даний очисний вибій з середньодобовим навантаженням 2300 т / добу є найбільш високонавантаженим серед діючих лав на державних вуглевидобувних підприємствах Донецької області та одним з продуктивніших в Українї.
Участь у відкритті лави взяли начальник Головного управління розвитку базових галузей промисловості, енергетики та енергоефективності Донецької облдержадміністрації Ігор НІЗОВ та в.о. начальника управління вугільної промисловості облдержадміністрації Павло ЗОЛОТОПУПОВ.
Запуску 18 північної лави на шахті «1-3 «Новогродівська» передувала кропітка та відповідальна робота гірників та інженерів з підготовки її до експлуатації, адже лише на налагодження та випробування нового сучасного обладнання, що вироблено донецькою компанією «Горные машины», пішов не один місяць.
Члени державної комісії, яка приймає рішення щодо введення до експлуатації нової лави, самі переконалися в тому, що на шахті створені всі умови для високопродуктивної і, головне, безпечної роботи гірників, адже в рамках відкриття лави вони самі відвідали видобувну дільницю №7, де й введено до експлуатації новий очисний вибій.
Побувавши на глибині майже 800 метрів члени державної комісії оглянули стан гірничошахтного обладнання, зокрема, ознайомились із роботою нових вуглевидобувних комбайнів.
Також вони заслухали доповіді керівників шахти щодо проведеної роботи з підготовки до введення в експлуатацію 18 північної лави.
Говорячи про значущість введення нової лави на шахті «1-3 «Новогродівська» для вуглевидобувної галузі під час спілкування з журналістами, Ігор НІЗОВ сказав: «Сьогодні дуже важлива подія не тільки для шахти «Новогродівська», але й для усієї вуглевидобувної галузі України. Тому що на сьогодні лава такого масштабу є поки що єдиною, яка введена в експлуатацію цього року. Згідно завдань, що стоять перед нами в 2012 році - році 80-річчя Донеччини, ми повинні досягти рубіж по вуглевидобутку на рівні 40 млн. тонн. Без введення до експлуатації подібних лав такої мети досягнути дуже важко. Тому я вважаю, що на сьогодні той темп, який був взятий гірниками під час підготовки до запуску лави буде продовжено і при проведенні добувних робіт. Таким чином завдання, що поставлені перед шахтарями будуть виконані».
Для довідки:
В цьому році вугледобувні підприємства Донецької області виконують завдання з видобутку вугілля та перевищують показники минулого року.
Так, станом на 23.05.2012, з початку року шахтарями видобуто 15,6 млн. тонн вугілля, що на 1,6 млн. тонн більше відповідного періоду 2011 року.
Також у цьому році збільшилося середньодобове навантаження на лаву, в цілому по області воно на 56 т / добу більше показників минулого року.
У травні цього року вводяться в експлуатацію ще 3 лави: на ВП «Шахта« Прогрес »ДП« Торезантрацит », на СП« Шахта «Єнакіївська», СП «Шахта « Вуглегірська », а також ДП « Орджонікідзевугілля ».
Введення в експлуатацію нових лав дасть можливість успішно виконати план видобутку вугілля, досягти високих показників, запланованих на цей рік.
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Донеччині введено до експлуатації нову вугільну лаву"