![На Донеччині підбиті підсумки командно-штабного навчання](http://www.donoda.gov.ua/../../data/upload/news/main/ua/37267/kwu_big_2.png)
Сьогодні в облдержадміністрації підвели підсумки триденного командно-штабного навчання МНС України з органами управління та силами цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту Донецької області.
Очолив нараду перший заступник голови Донецької облдержадміністрації – голова обласної комісії з питань ТЕБ та НС Сергій ДЕРГУНОВ.
Також в підведенні підсумків взяли участь керівник робочої групи МНС – директор Департаменту цивільного захисту МНС України генерал-майор служби цивільного захисту Василь КВАШУК, начальник Головного територіального управління МНС у Донецькій області генерал-майор служби цивільного захисту Микола ІЛЬЧЕНКО, представники структурних підрозділів облдержадміністрації, та інші.
Протягом 15-17 травня були відпрацьовані дії підрозділів територіальної підсистеми єдиної системи цивільного захисту в Донецькій області по реагуванню на надзвичайні ситуації техногенного і природного характеру.
Підсумки проведеного командно-штабного навчання підбив Василь КВАШУК.
Зокрема він зазначив, що із завданням по переданню інформації та оповіщенню керівного складу, відповідальні за це особи впоралися на відмінно.
На засіданні обласної комісії з питань ТЕБ на НС, яке провів перший заступник голови Донецької облдержадміністрації Сергій ДЕРГУНОВ були чітко визначені пріоритетні завдання, порядок їх виконання, та прийняті відповідні рішення із запобігання і ліквідації наслідків умовної надзвичайної ситуації природного характеру.
Доповіді керівників служб були узгоджені, мали конструктивних підхід до оцінки обстановки, розрахунку часу, сил та засобів, а також до питань матеріально-технічного, фінансового, забезпечення, організації зв’язку.
Всіма керівниками служб були надані чіткі пропозиції до проекту рішення обласної комісії з питань ТЕБ та НС.
Серед виявлених недоліків Василь КВАШУК підкреслив наступні:
На обласному рівні є проблемне питання, щодо внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України, яка регламентує порядок харчування підрозділів тих служб, які задіяні в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Не розглянуте й питання щодо створення аналітично-розрахункової групи, з документування обсягів збитків, та підготовки інформації до Кабінету Міністрів України, з метою отримання фінансової допомоги.
Службою громадського порядку не передбачені дії оперативно-слідчих підрозділів, з документування фактів смерті від вражаючих чинників надзвичайної ситуації.
Евакуаційними комісіями не було визначено завдання щодо розміщення населення, яке залишилося без житла в наслідок надзвичайної ситуації.
Василь КВАШУК оцінив роботу обласної комісії з питань ТЕБ та НС на тверду оцінку – «добре». Та зазначив, що в цілому вона є дієздатною, та спроможна приймати рішення в умовах виникнення можливої надзвичайної ситуації.
Під час відео-конференції, яка відбулася після засідання обласної комісії з питань ТЕБ та НС були заслухані начальники цивільного захисту окремих районів та міст обласного підпорядкування щодо рішень спрямованих на подолання наслідків надзвичайної ситуації.
В цілому всі керівники районів і міст були підготовлені, вносили конкретні пропозиції та були здатні вжити заходи для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
За словами доповідача, найкраще себе зарекомендувало керівництво комісії з питань техногенної та екологічної безпеки надзвичайних ситуацій м. Маріуполь та голова Старобешівської райдержадміністрації Василь ПАНЬКО, який особисто приймав участь у відео-конференції.
Наступним етапом навчань стала ліквідація наслідків умовної надзвичайної ситуації техногенного характеру пов’язаної із викидом в навколишнє середовище хімічно-небезпечної речовини хлору.
Комісія з ліквідації діяла злагоджено. Доповіді всіх учасників засідання комісії м. Макіївка були вичерпними.
В ході практичного відпрацювання дій спеціалізованих служб цивільного захисту міста з ліквідації наслідків вказаної надзвичайної ситуації особовий склад підрозділу МНС в м. Макіївка продемонстрував свою професійність.
За словами Василя КВАШУКА, під час відпрацювання наступної ввідної, керівництвом служби безпеки готельного комплексу «Victoria» у м. Донецьк було продемонстроване відмінне володіння ситуацією, та готовність працювати в будь-якій надзвичайній ситуації.
По готельному комплексу всі підрозділи, якими здійснювалися практичні заходи, впоралися з поставленим завданням, в особливості альпіністи, які здійснювали евакуацію постраждалих з висотної будівлі.
Третя доба командно-штабних навчань завершилася на основному об’єкті ЕВРО-2012 - стадіоні «Донбас Арена».
Василь КВАШУК зазначив, що всі працювали відповідально, дисципліновано. Навчання на «Донбас Арені» показали, що стадіон готовий до можливих надзвичайних ситуацій, в тому числі до вибухів, пожеж, евакуації вболівальників зі стадіону. Наявні всі необхідні елементи інфраструктури. Спеціалісти, які були задіяні на місцях мають достатній досвід, тому 50 тисяч вболівальників для них не є проблемою.
Підсумовуючи свій виступ Василь КВАШУК сказав:
«Територіальна підсистема єдиної системи цивільного захисту Донецької області спроможна виконувати завдання за призначенням, у тому числі під час проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи з футболу 2012 року».
В свою чергу Сергій ДЕРГУНОВ подякував колегам з Міністерства з надзвичайних ситуацій, та запевнив, що по результатах навчань будуть зроблені відповідні висновки, а всі зауваження будуть ретельно опрацьовані».
Источник: Донецька обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "На Донеччині підбиті підсумки командно-штабного навчання"