![Голова облдержадміністрації узяв участь у конференції «Впровадження Угоди мерів як шлях до енергетичної безпеки України»](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/715.jpg)
Сьогодні в Черкаському медичному коледжі пройшла конференція, на якій відбулося підписання між міським головою м. Черкаси та представниками Європейської комісії, Проекту «Угода мерів – Схід», Асоціації «Енергоефективні міста України» сертифікату про приєднання міста до Угоди мерів, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням. Підписанти беруть на себе зобов’язання випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів СО2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
У зборах узяли участь Перший віце-прем’єр міністр України Валерій Хоршковський, голова Черкаської облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб, голова комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога, Президент Асоціації «Енергоефективні міста України» Володимир Гаразд, ключовий експерт проекту Європейської Комісії «Угода мерів – Схід» Анатолій Копець.
Вітаючи гостей голова облдержадміністрації Сергій Тулуб зазначив: «Винесена на обговорення тема є головною складовою енергетичної безпеки як нашої держави, так і всієї європейської спільноти. У сучасному розумінні гарантування енергетичної безпеки – це досягнення стану технічно надійного, стабільного, економічно-ефективного та екологічно-прийнятного забезпечення енергетичними ресурсами економіки й соціальної сфери країни».
Також у своєму виступі Сергій Борисович наголосив, що постійне подорожчання енергетичних ресурсів призводить до пошуку альтернативних джерел енергії. Тому вперше в регіоні було побудовано та введено в дію сонячну електростанцію потужністю 102 кВт/год. на греблі Гордашівської ГЕС у Каневі, й планується звести ще одну потужністю 20 МВт в Чигиринському районі. Природний газ на Черкащині теж буде поступово заміщуватися альтернативним видом палива – бурим вугіллям. На підприємствах області запроваджується нове сучасне паливовикористовуюче обладнання, вводяться в дію нові види очистки.
Своїми ідеями й планами стосовно енергетичної безпеки України поділилися й інші учасники зібрання. Зокрема, Перший віце-прем’єр міністр України Валерій Хорошковський зауважив, що проблема енрговитратності має для нашої країни глобальний вимір, адже того газу, який добувається на теренах України не достатньо, а купівля російського блакитного палива змушує основну частину бюджетних витрат спрямовувати саме на цей сектор. «Нині ми переплачуємо за постачання газової сировини приблизно таку саму суму, яку держава витрачає на охорону здоров’я. Тому питання енергозбереження й ефективності енерговикористання є домінуючим з точки зору конкурентоздатності не тільки окремих галузей, підприємств, а й всієї країни загалом», – зауважив Валерій Іванович.
З інформативною доповіддю виступив і ключовий експерт проекту Європейської Комісії «Угода мерів – Схід» Анатолій Копець, який пояснив присутнім, які можливості для України відкриває підписання цієї угоди, а також повідомив, що наразі Угода мерів охоплює понад 3700 підписантів із 46 краї світу, й 25 міст України вже долучилися до цього проекту. Він виділив такі його переваги:
● місто може гарантувати якість енергетичних послуг;
● безпека енергопостачання;
● оздоровлення оточуючого середовища;
● зниження витрат на придбання енергоресурсів як для кожної сім’ї, так і для бюджету країни в цілому;
● цей проект є ідеальним каналом для притоку іноземних і місцевих інвестицій, а також для збільшення числа робочих місць із започаткуванням нових видів бізнесу.
Презентацію побудови системи енергоменеджменту в містах продемонстрував мер м. Черкас Сергій Одарич. Він поінформував, які заходи впроваджуються в місті для ефективної економії паливних матеріалів.
Опісля відбулася урочиста церемонія підписання Угоди мерів і Черкаси стало 26 містом, що приєдналося до вирішення загальнонаціональних енергетичних і кліматичних проблем.
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Голова облдержадміністрації узяв участь у конференції «Впровадження Угоди мерів як шлях до енергетичної безпеки України»"