![Держава турбується про збільшення соціальних виплат родинам](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/714.jpg)
– Кожна родина повинна святкувати день свого народження, – наголосила заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко під час прес-конференції, присвяченій Міжнародному дню сім’ї, який відзначається вже 18 рік поспіль.
У ході зустрічі з журналістами Тетяна Федорівна підкреслила, що у нашій державі вибудовано цілісну систему підтримки сім’ї і ми це можемо прослідкувати на прикладі тих управлінь, які опікуються їх проблемами.
– На першому місці – це управління у справах молоді, сім’ї та спорту, яке більшу частину своєї роботи спрямовує на молоді родини. Друга структура – Головне управління освіти і науки. Воно тісно співпрацює з родинами по одній із найголовніших функцій – виховання зростаючого покоління. На наступній сходинці розташоване Головне управління праці та соціального захисту, оскільки багато різних допомог родинам проходять через цю структуру. Це і виплати при народженні, багатодітним родинам або тим, які потребують матеріальної допомоги тощо. На четвертому місці – служба у справах дітей. Вона захищає права дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Найголовніше її завдання максимально забезпечити їх улаштування в сімейні форми виховання. І на п’ятому – центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, – зазначила Тетяна Прітченко.
За її словами, працівники Центру опікуються родинами, які потрапили у складні життєві обставини. І вже в цьому році держава направила 12 тисяч спеціалістів в усі регіони країни. Вони будуть на районному рівні надавати соціальну допомогу родинам та допомагати їм виховувати своїх дітей. 428 із них працюватимуть на Черкащині. Але більш детальніше про свої функції зможуть розповісти начальники цих п’яти структур, які присутні сьогодні у прес-центрі.
Зокрема, начальник управління справах молоді, сім’ї та спорту облдержадміністрації Вадим Береза наголосив, що основними напрямами діяльності управління у сфері сімейної політики є соціальна підтримка багатодітних сімей та сприяння в оздоровленні їх дітей.
– Протягом 2011 року в області на 304 (5%) зросла кількість багатодітних родин. Кількість дітей, які виховуються у таких родинах, збільшилась майже на 1 тисячу. Станом на 01.05.2012 року на території регіону мешкає 6196 сімей цієї категорії, в них виховується 20856 дітей. Нині на Черкащині проживають 8 сімей, в яких виховується 10 і більше неповнолітніх дітей; 33 – по 8 і більше дітей; 459 – по 5 і більше дітей та 4768 сімей по троє дітей, – розповів Вадим Олексійович.
Також Вадим Береза відмітив, що працівниками Управління проводиться велика кількість іміджевих заходів, що направлені на підтримку сім’ї, матерів та дітей. До Дня сім’ї в області будуть проходити понад 50 заходів, концертів, конкурсів, спортивних змагань та відвідин багатодітних родин
– За останні 2 роки кількість одружень збільшилося у порівняні з розлученнями, – сказав начальник Управління.
Начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа зазначив, що головне завдання освітян полягає в тому, щоб допомогти батькам виявити, розкрити і розвивати здібності у кожної дитини, а також надати кваліфіковану допомогу з вікової психології, педагогіки.
– Для цього у шкільних закладах проводять відповідні заходи. Зокрема, проводимо батьківські збори, практичні психологи та соціальні працівники надають консультації, проводять тренінги, тести для дітей, – повідомив Іван Шарапа.
У свою чергу, начальник Головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров відмітив, що за останні роки значно збільшилися суми державних виплат на соціальну підтримку.
– Загальна сума у цьому році державних соціальних виплат сягне близько 1 млрд. грн. (у першому кварталі 2012 року вже сплачено 245 млн. грн.). У 2010 році було виділено 842 млн. грн., – повідомив Михайло Скляров. – Якщо ж враховувати лише статистику по виплатам багатодітним родинам, то в цьому році ця сума буде коливатися в межах 650 млн. грн. Все це – завдяки новим соціальним ініціативам Президента України Віктора Януковича, які спрямовані на покращення життя, у першу чергу, малозахищених громадян.
Начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Оксана Покатілова розповіла про особливу категорію жінок, що стали мамами для дітей, які з різних причин не можуть перебувати поруч зі своєю біологічною мамою.
– Окремо слід сказати про родини усиновителів. Усиновлення є найкращим захистом прав посиротілої дитини на розвиток і виховання в сім’ї. Щорічно в області усиновлюється біля 100 дітей. У 2011 році усиновлено 78 дітей, з них 67 – громадянами України. Показник національного усиновлення в області у 2011 році за останні десять років найвищий (86 відсотків). Протягом 2012 року (на 10.05.2012 року) в області усиновлено 30 дітей, з них 27– громадянами України (90 відсотків), 4 родини усиновили по двоє дітей. Сьогодні в області у 717 сім’ях виховується 774 усиновлених дітей, 47 сімей виховують по двоє усиновлених дітей, дві сім’ї – по троє дітей, одна сім’я – виховує чотирьох усиновлених дітей, одна – 5 усиновлених дітей, – зазначила Оксана Іванівна. – Станом на цей же період в області нараховується 2582 дитини-сироти та дитини, позбавлені батьківського піклування. Завдяки певній системи роботи, яка склалася в області, 81 відсоток дітей виховуються в сім’ях громадян. Такий показник на 5 відсотків перевищує середньодержавний.
Найбільша кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (1720), виховується в сім’ях опікунів, піклувальників. У порівнянні з 2009 роком у 2011 році зазначена форма родинного виховання збільшилась з 60 відсотків до 66.
Під особливою увагою перебуває питання щодо розвитку інституту прийомних сімей. На 10.05.2012 року на території області діє 24 дитячі будинки сімейного типу (172 дитини) та 115 прийомних сімей (217 дітей), у яких виховується 389 дітей, що становить 15 відсотків від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом поточного року у зазначені форми сімейного виховання влаштовано 12 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створено один дитячий будинок сімейного типу та одну прийомну сім’ю.
Що ж стосується Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, то за словами його директора Ніни Бабій, завдяки ініціативи влади, яка виділила для нашої області 428 спеціалістів у райони й міста, ми зможемо проводити роботи з родинами, які соціально незахищені у своєму регіоні.
– Наразі ми проводимо пошук спеціалістів із вищою освітою переважно гуманітарного, психологічного, юридичного чи медичного направлення, – розповіла Ніна Бабій. – І до роботи вони повинні приступити до 1 червня цього року.
Наприкінці прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко ще раз всіх присутніх привітала зі святом – Міжнародним днем сім’ї.
За інформацією управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Держава турбується про збільшення соціальних виплат родинам"