![Олексій Головко на свято Перемоги зустрівся з воїном-визволителем Іваном Нечаєм](http://www.oda.ck.ua/images/news/2012/696.jpg)
90-річний ветеран Великої Вітчизняної війни, житель м.Черкаси Іван Нечай через поважний вік нинішнього Дня Перемоги не мав можливості взяти особисту участь в урочистостях, які відбувалися в обласному центрі. Проте для нього це свято от уже 67 років поспіль є найдорожчим у житті. Тож із самого ранку він причепурився та традиційно вийняв із шафи свій парадний мундир. За вікном квартири буяла цвітом весна, гралися на подвір’ї діти. В гості до батька приїхала улюблена донечка, аби привітати зі святом та провести з ним цей важливий для нього день. Вона часто навідується до нього, тож завдяки рідній людині ветеран не почуває себе самотнім. Думками ж був поруч із своїми побратимами: на Соборній площі Черкас, де розпочинався мітинг, а згодом і урочиста хода до Пагорбу Слави... Що поробиш, час не зупинити. Роки...
А в пам’яті народилися спогади. Бо й було що згадати воїну-визволителю про пережите на війні. Мабуть, був улюбленцем долі чи має гарного ангела-охоронця, адже, як підрахував сам, смерть на війні обходила його стороною цілих 10 разів! Хоч не ховався від неї, воював на совість. За що отримав понад десяток бойових нагород, поміж яких 7 бойових орденів.
У квартирі продзвенів дверний дзвінок, почув, як донька розмовляє з кимось. А повернувшись до батька, повідомила, що його приїхав привітати з 67-ю річницею Великої Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко. На що приємно вражений Іван Трохимович відповів, що зустріне гостя на подвір’ї. Адже сил на це йому ще вистачає.
Намагався не хвилюватися, проте посмішка забриніла на вустах. «Не забули таки», – подумав.
І зустріч вийшла теплою та невимушено потекла розмова. Олексій Головко квітами, подарунками та щирими словами привітав Івана Нечая зі святом, побажав йому міцного здоров’я та довгих років життя. Подякував за мужність, проявлену в боях за рідну Батьківщину, за участь у звільненні від фашизму європейських країн. Зауважив, що навіть неможливо собі уявити, якою могла б бути географічна карта світу, аби радянські солдати не перемогли тоді ворогів-супостатів. І не втримавшись від цікавості та захоплення, запитав у воїна-визволителя: Іване Трохимовичу, а за що Вас нагороджено аж двома орденами Невського, адже такі нагороди зустрічаються дуже рідко...
– Один з орденів Невського отримав я за форсування Немана, другий – за бої при підступах до Кенінсбергу. Тут я отримав третє поранення та потрапив до госпіталю. Тож кінець війни для мене також пов’язаний із цим містом, – розповів ветеран. Іван Нечай повідав також, що був на фронті розвідником та артилеристом. Траплялося викликати й вогонь на себе. Вдавалося наводити настільки точні розрахунки, що снаряди потрапляли прямо в ціль...
Розмова продовжувалася невимушено і зі знанням справи. 90-річний Іван Нечай відчув себе так, неначе десятки років скинув із власних плечей. До того ж, у співрозмовників виявилося багато спільних інтересів, адже і заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко проходив строкову військову службу в артилерійських військах, хоч, звісно, вже у мирний час.
– Я і зараз би зміг показати Вам, на що здатен, – зауважив ветеран.
Опісля завершення війни, а точніше, після утворення Черкаської області, на запрошення тодішнього першого секретаря обкому партії Бориса Вольтовського, потрапив до м. Черкас. Спочатку 10 років працював в обкомі партії, наступні 20 – в облвиконкомі. За заслуги у мирний час отримав Орден «Знак пошани».
Іван Трохимович передав привітання з Днем Перемоги своїм колегам-ветеранам Великої Вітчизняної війни та всім черкащанам. Побажав їм жити у мирі та злагоді, мов зіницю ока берегти мир. Він подякував керівництву області за турботу про ветеранів, а також за підтримку діяльності обласного госпіталю інвалідів війни, де й самому доводилося лікуватися.
Олексій Головко поінформував Івана Нечая про можливість оздоровлення в Ізмаїлі, куди нинішнього року за сприяння голови облдержадміністрації, Героя України Сергія Тулуба буде виділено для ветеранів Черкащини сто путівок.
Іван Трохимович подякував за цю пропозицію, відповівши, що має порадитися із донькою та лікарями. Насамкінець, він додав, що приємно вражений розповіддю Олексія Головка про те, що й нинішнього 9 травня на святкування Дня Перемоги вийшли тисячі черкащан, поміж яких багато молоді й дітей. Адже це значить, що є кому продовжувати ті добрі справи і традиції, які започаткувало його покоління. Покоління воїна-визволителя, 90-річного майора Івана Нечая.
Управління інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Олексій Головко на свято Перемоги зустрівся з воїном-визволителем Іваном Нечаєм"