9 травня голова обласної державної адміністрації, Герой України Сергій Тулуб узяв участь в урочистих заходах з нагоди 67-ї річниці Великої Перемоги.
Очільник області разом з головою обласної ради Валерієм Черняком, черкаським міським головою Сергієм Одаричем, ветеранами Великої Вітчизняної війни привітав учасників урочистого маршу Перемоги та жителів і гостей міста з Днем Перемоги.
До урочистого маршу центральною площею міста долучилися сивочолі ветерани, курсанти Академії пожежної безпеки України ім. Героїв Чорнобиля, учні черкаських загальноосвітніх і спеціалізованих шкіл, одягненні у військову форму часів Великої Вітчизняної війни, вихованці клубу юних моряків міста Черкаси, провідні спортсмени Черкащини та військовослужбовці.
У своєму вітальному слові Сергій Тулуб привітав ветеранів та учасників урочистостей з найсвітлішим і найвеличнішим святом на землі – Днем Перемоги!
– Для кожного з нас ця подія має власний вимір. Адже немає на Черкащині родини, яку б оминуло воєнне лихоліття, яка б не зазнала важких і непоправних втрат. Тож вклонімося доземно воїнам, які своїм ратним подвигом захистили рідну землю, визволили Європу від фашистської чуми. Схилимо голови перед пам’яттю полеглих, їх мужністю, перед безсмертям, – звернувся до присутніх Сергій Борисович.
Голова ОДА наголосив, що Черкащина є тим краєм, який прийняв на себе ударну хвилю фашистської люті чи не найбільше: «Наш край – це лише 3 відсотки території України, але тут у роки Другої Світової війни відбулися події військової доблесті найпершої величини. Це оборона Умані і Черкас, визвольні бої за Дніпро, Корсунь-Шевченківська та Умансько-Батушанська наступальні операції. Тут діяли десятки партизанських загонів і підпільних організацій. Черкаський край виплекав 160 героїв Радянського Союзу та Повних кавалерів ордену Слави».
Звертаючись до ветеранів Великої Вітчизняної війни, Сергій Тулуб запевнив, що піклування про них є одним з пріоритетних завдань для всіх гілок влади: «Вшановуючи пам'ять, ми повинні створити необхідні умови для ветеранів, які сьогодні поряд з нами. Саме цьому слугують соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича».
Також очільник області разом з ветеранами пройшов у святковій ході, поклав квіти до Стели Героям та до меморіального комплексу на Пагорбі Слави.
Безліч жителів міста, що долучилися до свята, вітали ветеранів квітами і посмішками, сповненими щирої вдячності за подароване мирне небо над головою.
Спілкуючись з представниками засобів масової інформації, очільник області вкотре наголосив на значущості цього свята не лише для України, але й для усього людства, адже воно є символом величі народу, який звільнив світ від «коричневої чуми». Сергій Тулуб зазначив, що День Перемоги для нього особисто – це свято пам’яті, адже війна, що не оминула жодної сім’ї, зачепила й родину Тулубів: не повернулися з фронту дід, дядьки й інші родичі Сергія Борисовича. Також очільник області поділився непідробним, щирим почуттям вдячності до ветеранів, бо саме завдяки їхнім щоденним подвигам ми, сучасне покоління, живемо у мирний час. А подвигів було чимало, сотні тисяч черкащан загинули, захищаючи свій край, свою Вітчизну. На території області відбувалися переломні бої, які назавжди увійдуть у воєнну історію. Гордості додає й той факт, що саме черкащанин генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко підписав акт про капітуляцію Японії – фактично поставивши крапку, яка ознаменувала закінчення Другої світової війни.
На сам кінець, очільник області разом з іншими черкасцями переглянув реконструкцію подій Великої Вітчизняної війни «Бій за перемогу», у якій наш народ вкотре довів свою непереможність.
Фотоновини
Источник: Черкаська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Сергій Тулуб: «Подвиг ваш безсмертний, пам'ять про вас – вічна, вдячність народу – безмежна!»"