Зимівля худоби - як іспит стабільності господарювання
Головний зоотехнік ДП «Племрепродуктор «Степове» І. А. Варзар в основному погодився із таким судженням. Протягом року, колись це було у кожному із господарств, а нині тільки тут, рослинницька і тваринницька галузі - міцно пов’язані. Якщо вдосталь худоби, на поля вивозяться органічні добрива. Рільники в свою чергу передбачають у структурі посівів кормові культури. Від збалансованості зусиль тваринників і рільників виграє усе господарство: вирощуючи зернові, технічні культури, заготовляючи на зиму корми для худоби, господарства мали продукцію основних галузей. І, ось, таким, справді багатогалузевим, у нас залишилося тільки ДП «Племрепродуктор «Степове».
- А оскільки головним нашим завданням є саме репродукція порід тварин, - підкреслив Іван Андрійович, - то ми і прагнемо постійно поліпшувати поголів’я великої рогатої худоби, де головна - червона степова порода і наша традиційна українська порода свиней.
На тваринницькому комплексі у Степовому, де бригадиром І. Н. Малюк, нині утримується півтори тисячі голів великої рогатої худоби, з них 300 голів - дійне стадо, та 174 нетелі. На цьому ж комплексі один із корівників, де раніше були бички на відгодівлі, у минулому році переобладнали під свинарник: нині тут відгодовується близько двох тисяч поросят. А на Зеленогайському відділку, де бригадиром В. І. Даншанін, як колись акцентувалося, - справжній завод з виробництва свинопоголів’я: там у досить хороших умовах знаходяться 260 свиноматок, які, до речі, вже опоросилися, і чималий приплід - більше п’яти тисяч поросят було на кінець минулого року, а зараз ця кількість ще більша. За свиноматками доглядають молоді свинарки Ольга Леонідівна Запорожець, Інна Павлівна Назаренко. Новонароджені кабанчики, віком до двох місяців, знаходяться під наглядом Світлани Олексіївни Лалач, Наталії Петрівни Пахути, Ольги Іванівни Вовк. Є тут, у сусідньому свинарнику, і група дорощування - від 2 до 4 місяців. Там молоде поголів’я «п’ятачків» доглядають Олена Анатоліївна Котляр та Альвіна Михайлівна Фірстова, а ремонтну та групу відгодівлі тварин обслуговують Світлана Іванівна Єніна та Тетяна Василівна Влас разом з підмінними свинарками Оленою Анатоліївною Скрипнік та Наталією Василівною Пелешок. Варто підкреслити, що у кожному із тваринницьких приміщень підтримується відмінна чистота, порядок. Стороннім вхід сюди суворо заборонено. За цим і, взагалі, за здоров’ям тварин щоденно слідкує ветлікар Василь Володимирович Удод. Сюди часто навідується і головний ветлікар господарства Ігор Дмитрович Богатирьов. Саме такий догляд дає можливість утримувати велику кількість ситого і здорового поголів’я свиней. На запитання про рентабельність, Віктор Іванович Даншанін відповів стримано: «Витрати на утримування досить солідні, а на прибуток іноді негативно впливає нестабільність цін на ринку». І все ж, вдається зводити кінці з кінцями.
В. І. Даншанін усе своє життя присвятив тваринницькій галузі. Родом він - зеленогайський, після школи вивчився на ветлікаря в інституті, деякий час працював зоотехніком. Нині керує Зеленогайським комплексам маточного поголів’я і дорощування свиней.
Як підкреслив у розмові головний зоотехнік ДП «Племрепродуктор «Степове» І. А. Варзар, нині стабільно прибутковим залишається дійне стадо молочнотоварної ферми. Більше 16 років тваринники господарства підтримують ділові зв’язки із Миколаївським молокопереробним заводом «Лакталіс», який купує молоко, і з пивзаводом, звідки періодично завозяться молокогінні корми, так звана пивна дробина.
- А коровам вона не шкодить?
- Треба розумно дозувати кормовий раціон, - відповів Іван Андрійович.
На нинішній зимовий період у господарстві заготовлено достатню кількість силосу, грубих кормів. Як це буває щороку, напередодні весни виникає необхідність заощадливо використовувати їх, особливо концкорми, але є впевненість, що зимівля пройде задовільно.
Як повідомив І. А. Варзар, є намір у нинішньому 2012 році під кінець його подвоїти в кількості дійне стадо. Вже зараз триває відповідна робота, відбір нетелей, народжених від найбільш продуктивних корів. Буде сформовано чотири групи корів у новому корівнику, де вже змонтовано молокопровід. Отже, тваринницька галузь ДП «Племрепродуктор «Степове», долаючи економічні перепони, розвивається. В новий рік тваринники увійшли з певним здобутками і чіткими планами подальшого розвитку.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Маяк» № 4 від 28 січня 2012 року."