26 січня на території Улянівської сільської ради відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. Вів зібрання голова районної ради С. М. Григор’єв. На засідання Координаційної ради прибули та взяли участь селищний та сільські голови, запрошені: голова райдержадміністрації Ю. В. Серебряков, депутат районної ради, директор ТОВ «Добробут» Т. А. Тетенькіна, директор філії ПАТ «Миколаївобленерго» Миколаївського району В. В. Ганусовський, головний інженер філії Є. М. Пронін.
На жаль, через різке погіршання погодних умов не вдалося провести усі заплановані заходи, зокрема відвідати виробничі об’єкти ТОВ «Добробут», об’єкти торгівлі на території с. Улянівка, Улянівський ДНЗ «Джерельце», сільську бібліотеку, лікарняну амбулаторію та аптеку. Тож, в основному, всі питання розглядалися на пленарному засіданні. На початку С. М. Григор’єв проінформував про роботу, проведену Координаційною радою у 2011 році. Було відзначено, що дієвою формою діяльності є проведення саме виїзних засідань, під час яких вивчається досвід органів місцевого самоврядування та розглядаються важливі для районної та сільських громад питання, та запропонував продовжити таку практику в поточному році. Члени Координаційної ради обговорили та прийняли план роботи на 2012 рік.
З питань щодо співпраці органів місцевого самоврядування та філії ПАТ «Миколаївобленерго» в Миколаївському районі з відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів та прийняття на баланс безгоспних трансформаторних підстанцій доповідали директор філії В. В. Ганусовський та головний інженер Є. М. Пронін. Керівник підприємства навів позитивний приклад Петрівської та Нечаянської сільських рад щодо відновлення зовнішнього освітлення у селах, встановлення зонних приладів обліку електроенергії з метою економії бюджетних коштів. Окрім цього, детально висвітив проблемні питання щодо передачі на баланс філії ПАТ «Миколаївобленерго» Миколаївського району безхазяйних трансформаторних підстанцій. Закликав селищного та сільських голів використати можливості зниження вартості відновлювальних робіт на мережах зовнішнього освітлення за рахунок використання матеріальних можливостей філії. Головний інженер надав інформацію щодо порядку подання заявок та ходу виконання проектно-кошторисної документації щодо відновлення зовнішнього освітлення населених пунктів. Наголосив, що така документація вже виготовлена для Кир’яківської сільської ради. (Однак слова розійшлися з ділами).
Юрій Володимирович Серебряков проінформував присутніх про перспективи розвитку системи охорони здоров’я в Україні в цілому та нашому районі, зокрема, зупинився на першочергових завданнях в цьому напрямку.
Член Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради Олександр Петрович Ткачук доповів про хід виконання рішень Координаційної ради, а також про виконання заходів обласної Програми забезпечення молодих сімей та одиноких молодих громадян житлом. Сьогодні у молодих спеціалістів, які планують жити і у сільській місцевості, є можливість отримати кредит на ремонт, купівлю чи будівництво житла під мінімальний банківський відсоток. Відповідно до законодавства, сім’ї з дітьми можуть звільнятися від виплат відсотків, а в деяких випадках держава береться оплатити до 50 % від суми кредиту. Було надано доручення селищному та сільським головам провести відповідну роботу, зустрітися з молодими спеціалістами та скласти списки молодих сімей, які бажають отримати такий кредит, налагодити співпрацю з обласним відділенням державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.
На запрошення депутата районної ради, керівника ТОВ «Добробут» Т. А. Тетенькіної присутні відвідали таознайомилися з роботою одного з виробничих підрозділів підприємства - пекарнею. Як повідомила Тетяна Анатоліївна, пекарня насамперед працює для «місцевих» потреб. За добу тут випікається до 300 буханців та стільки ж інших хлібобулочних виробів. Уся випічка готується за «бабусиними» рецептами без ароматизаторів, консервантів тощо. Особливе значення це має для дітей, тож, керівники місцевих закладів освіти залюбки співпрацюють з пекарнею. Крім цього, працівники пекарні виконують замовлення на випікання весільних атрибутів - шишок та короваїв. Слід додати, що вартість виробів тут нижча ринкової.
Члени Координаційної ради ознайомилися з роботою учнівського та педагогічного колективів Улянівської ЗОШ І-ІІІ ст. Школярі зустріли гостей хлібом-сіллю та віршованою розповіддю про спортивні здобутки, досягнення в навчанні, різноманітних олімпіадах та спартакіадах. В цьому члени координаційної ради мали змогу переконатися на власні очі на імпровізованій виставці здобутих грамот, медалей, свідоцтв. Цьому, звісно, допомагають чудові умови, які створені для навчання. В школі капітально відремонтовано дах, замінено вікна і проведені внутрішні ремонтні роботи в класах, спортивному залі, відремонтовані каналізаційна мережа, внутрішні туалетні кімнати, замінені вікна спортивного залу та в деяких класних кімнатах. Як наголосила директор школи Тетяна Миколаївна Ракоча, це стало можливим завдяки підтримці депутатів районної ради, які виділили кошти з бюджету, директора ТОВ «Добробут» Т. А. Тетенькіної та інших небайдужих підприємців, свою частку у цю справу внесли батьки та вчителі.
Цікавий факт: ця школа є єдиною в районі, де учні мають змогу вивчати дві іноземні мови - англійську та німецьку. Учнівський колектив школи працює за моделлю: «Школа життєтворчості», де головною ідеєю є створення освітнього середовища, яке допомагає учням реалізовувати себе, як суб’єкта власного життя, діяльності та спілкування. Такий підхід до навчання дає свої результати, школі є чим пишатися: діє музей «Українська світлиця», зразково-показовий ансамбль «Кармен», три вікові групи футболістів здобули бронзові нагороди у чемпіонатах України з футболу серед ДЮСШ, учні школи неодноразово ставали переможцями та призерами районних предметних олімпіад.
В Уляніській сільській раді чітко простежується співпраця та порозуміння керівництва органу місцевого самоврядування, сільського депутатського корпусу з підприємцями, керівниками бюджетних установ, що дає добрий результат у питаннях підтримки закладів соціально-культурного призначення, благоустрою населених пунктів.
Підбиваючи підсумки засідання Координаційної ради, голова районної ради С. М. Григор’єв зазначив, що вивчення досвіду Улянівської сільської ради щодо співпраці з підприємцями та сільгоспвиробниками у вирішенні соціально-економічних проблем сільської громади та можливість, як кажуть, на власні очі побачити результат спільної роботи, що саме ось такі відвідини - корисні і потрібні, дають можливість представникам органів місцевого самоврядування наочно побачити, як вирішується те чи інше питання життєдіяльності територіальної громади, обмінятись досвідом, відкрити для себе щось нове.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Маяк» № 5 від 4 лютого 2012 року."