Протягом двох років влада має намір створити в країні достатню кількість дитячих садочків. Про це заявив прем’єр-міністр України Микола Азаров під час ознайомлення з ходом будівництва нового дитячого садка в Києві.
«Загалом по країні цього року введемо в експлуатацію 400 нових дитсадків. Думаю, що за 2 роки ми повністю вирішимо проблему з дитячими садками. Я ставлю таке завдання: новий дитячий садок будувати максимум за рік від початку виділення майданчика до введення в експлуатацію. Реконструювати дитячий садок – максимум за 6 місяців», - підкреслив Микола Азаров. Наразі кількість дошкільних навчальних закладів в Україні становить понад 15,5 тисяч, які відвідують близько 1,3 млн. дітей віком від 1 до 6 років, тобто 56% від їх загальної кількості.
На підтвердження слів прем’єр-міністра України методист районного методичного кабінету відділу освіти Жовтневої РДА Тетяна Запорожець розповіла про вирішення проблем з дитячими садками у нашому районі:
«У вересні було відкрито додаткові групи для дітей старшого дошкільного віку в Лиманівському дитячому садку на базі Шевченківської школи та групи короткотривалого відвідування на базі Пересадівської школи. Це дало можливість охопити дошкільною освітою 70 дітей. Також протягом року були відкриті навально-виховні комплекси – комбіновані дитячі садки зі школами в селах Комсомольське, Капустине, Мирне та Костянтинівка. Прийнято рішення про відкриття НВК і у селі Квітневому. На базі Новогригорівської школи була відкрита група короткотривалого перебування. Наступного року планується відкриття додаткової групи у Калинівському ДНЗ. Тепер діти Калинівки, Новогригорівки та Квітневого зможуть навчатися протягом всього року».
Перебуваючи у відрядженні в селі Новомиколаївка, я поспілкувався з вихователями дитячого садка «Дзвіночок» Іриною Фомич та Людмилою Нечіпорчук, які поділилися проблемами, що виникають у дошкільному навчальному закладі.
Ірина Фомич: «На теперішній час дитячий садок відвідує 22 дитини і ще одна – на короткотривалому відвідуванні. Проблема полягає в тому, що у нас всього одна група, а діти в ній різного віку. Ви самі прекрасно розумієте, що для змішаної групи потрібні різні програми та особливий підхід. Але ми стараємося та робимо все необхідне, щоб діти отримували якісну освіту. Відкриття другої групи дійсно необхідне, це дасть можливість якісно поліпшити рівень виховної роботи та приділити увагу кожній дитині. Вже зараз до нас надійшло 18 заяв до молодшої групи віком від одного до трьох років. Але поки що ми не можемо їх прийняти».
Голова Новомиколаївської сільської ради Ніна Стогній прокоментувала цю ситуацію: «Я звісно знаю про цю проблему. І відкриття другої групи у нас в планах. Приміщення для неї є, все необхідне обладнання для групи силами сільської ради, батьків та спонсорів ми придбаємо. Основне питання – недолік фінансування. Адже необхідно здійснювати оплату комунальних послуг і, що найголовніше, кошти на зарплатню вихователям та персоналу. Ми будемо звертатися до райдержадміністрації, до депутатів районної ради з метою виділення коштів на ці цілі. Відкриття другої групи – це дуже актуальне питання, адже 18 діточок чекають на можливість піти до дитячого садка. І ми, силами сільської ради та районної влади, зробимо для цього все можливе».
Всім відома народна мудрість, що діти – це наше майбутнє, а наше майбутнє повинно здобувати якісну освіту. Маємо надію, що вже наступного року Новомиколаївські малюки підуть до нової затишної групи.
Андрій Лобенко
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Вісник Жовтневщини» 24 грудня 2011 року №101. Чи справдяться задекларовані наміри?"