Завдяки реалізації комплексних заходів Програми зайнятості населення Миколаївського району на 2010-2011 роки протягом 2011 року за сприяння служби зайнятості комплекс різноманітних послуг та матеріального забезпечення отримали 1428 осіб з числа незайнятих трудовою діяльністю. З початку року за наданням соціальних послуг звернулось 867 незайнятих громадян, що на 217 осіб менше відповідного періоду минулого року (1084 особи). За сприяння служби зайнятості протягом2011 року було працевлаштовано кожного другого (586 осіб) із загальної чисельності незайнятих громадян, які звернулися за наданням послуг.
Протягом2011 року вакансії надійшли від 102 роботодавців, із них вакансії 87 роботодавців центром зайнятості були укомплектовані. Слід зазначити, кількість наявних вакансій збільшилась проти тогорічного періоду на 12,5 % . Станом на 1 грудня 2011 року залишилися актуальними 57 вакансій.
Вагомим напрямком розширення сфери зайнятості є створення нових робочих місць. Виходячи із нових завдань державної служби зайнятості, діяльність центру зайнятості спрямована на виконання завдань щодо надання соціальних послуг та активізацію діяльності щодо збільшення працевлаштування незайнятих громадян, обсягів створення нових робочих місць. Згідно з поданими до центру зайнятості роботодавцями звітів форми 5-ПН станом на 01.12.2011 року в районі створено 607 робочих місць (ДП «Племрепродуктор «Степове», ВАТ «Радсад», ТОВ «Ковалівка», КП «Ольшанське», СГВК «Зеленоярське», ТОВ «Добробут», ТОВ «Ехо», ТОВ «Надбузьке») (минулий рік 355) та 89 робочих місць у фізичних - осіб підприємців (минулий рік 71 договір).
Служба зайнятості також сприяла створенню в районі нових робочих місць, в основному на сільськогосподарських підприємства району. За 2011 рік було працевлаштовано на дотаційні робочі місця 63 безробітних (ДП «Племрепродуктор «Степове» 14 чол.,СГВК «Зеленоярське» 10 чол., ТОВ «Добробут» 10 чол., ТОВ Ковалівка 9 чол., ВАТ «Радсад» 7 чол., та ін.). Відшкодовано підприємствам кошти на створення додаткових робочих місць в сумі 1396,778 тис. грн. одноразову допомогу по безробіттю для організації підприємницької діяльності отримали 13 безробітних.
Одним з ключових засобів підвищення мотивації до праці та управління рухом робочої сили на ринку праці є профорієнтація, яка спрямована на активізацію дій самої людини у вирішенні індивідуальних проблем зайнятості, в отриманні підходящого місця роботи відповідно до їхніх особистих зацікавлень, потреб роботодавців, вимог ринку праці. Презентація послуг служби зайнятості проводиться за допомогою мобільного центру профорієнтації. Завдяки співпраці із відділом освіти райдержадміністрації та директорами ЗОШ району спеціалістом-профінформатором районного центру зайнятості проведено профорієнтаційні уроки-семінари «Моя майбутня професія» для учнів 9-их, 11-их класів. За результатами анкетування з питань вибору майбутньої професії сплановані спільні профорієнтаційні та профконсультаційні заходи між центром зайнятості та учнівським і педагогічним колективами загальноосвітніх шкіл. В рамках акції «Палітра професій» на базі Надбузького професійного аграрного ліцею 20 жовтня 2011 року для 120 випускників шкіл району відбувся ярмарок майбутніх професій та послуг служби зайнятості, організований районним центром зайнятості спільно з відділом освіти та аграрним ліцеєм. 15 провідних навчальних закладів м. Миколаєва презентували свої ліцеї, училища та вузи, знайомили учасників з умовами вступу та навчання. Випускники шкіл мали змогу отримати інформацію про навчальні заклади області, переглянути документи з описом професій.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Маяк» № 50 від 17 грудня 2011 року. Стан ринку праці та надання соціальних послуг населенню в Миколаївському районі"