Існування, як в структурі Первомайської центральної міської багатопрофільної лікарні, в місті окремих ЛПЗ (дитяча лікарня, пологовий будинок, стоматологічна поліклініка) так і юридично самостійних ЛПЗ (наркологічний і тубдиспансер) відволікало кошти міського бюджету на утримання управлінської надбудови цих закладів (головні лікарі, бухгалтерії, відділи кадрів і т.п.). Крім того зайва управлінська надбудова ЛПЗ міста не дозволяла оперативно впливати адміністрації ПЦМБЛ на структуру лікарні, штатне та фінансове забезпечення діяльності структурних підрозділів.
З 2007 року змінена структура ПЦМБЛ: дитяча лікарня, пологовий будинок, стоматологічна поліклініка переведені в статус відділень лікарні з ліквідацією управлінської надбудови.
За п'ять років лікарня не лише не зазнала розрухи, а й постійно проводить реформуваннях структури галузі охорони здоров'я в місті: З1 квітня 2008 року вся дільнична мережа міста переведена на засади сімейної медицини ємністю 49,5 лікарських посад, які реформовані в Центр ПМСД, як структурного підрозділу ПЦМБЛ (рішення сесії міської ради№ 28 від 28.03.2011 р.). В місті функціонували дві міські поліклініки: дитяча і доросла, надавали послуги і хворим і здоровим верствам населення, що викликало невдоволення і змусило адміністрацію ПЦМБЛ створити відділення медоглядів для здорового контингенту в окремому від поліклініки приміщенні.
На виконання рішення наради МОЗ України від 01.07.2010 р. «Реформування галузі охорони здоров'я України в контексті Програми економічних реформ України на 2010-2014 рр.» на другому етапі проведена організаційна робота по створенню консультативно-діагностичної поліклініки ЦМБЛ, як вторинного рівня надання амбулаторної допомоги, окремого підрозділу лікарні, яка почала функціонувати з 10.01.2011р. Рішенням міської ради № 27 від 28.03.2011р. затверджено заходи щодо реформування галузі охорони здоров'я м. Первомайська на 2011 рік. Проблемним стало надання невідкладної допомоги хворим через високу затратність на виїзди СШМД до хронічно хворих, що змусило створити відділення невідкладної медичної допомоги при стаціонарній базі ЦМБЛ з двома приймальними відділеннями (дитяче та доросле) з 6-тю діагностичними ліжками. Цілодобово надається стаціонарна медична допомога вторинного рівня (дитяча соматика, дитяча хірургія, дитяча реанімація; дорослі: кардіологія, хірургія, неврологія, реанімація, травматологія, терапія, діагностичні служби: рентгенологічна, ендоскопічна, лабораторна, УЗД-діагностика). При неврологічному і кардіологічному відділеннях розгорнуто по три ліжка блоку інтенсивної терапії для церебральних і кардіологічних хворих. Виклики до хворих додому виконуються лікарями відділення невідкладної допомоги. Для надання хоспісної допомоги інкурабельним хворим в складі хірургічного відділення № 1 виділено 4 ліжка для цієї категорії хворих з 01.07.2011 р. Адміністрація ПЦМБЛ продовжує роботи по створенню регіонального пологового відділення на північні райони області. Проведена переорієнтація проведення пологів на сумісне перебування матері і дитини та партнерські пологи. В пологовому відділенні укомплектовано цілодобовий пост лікарів-мікропедіатрів-неанатологів. Медичним обладнанням відділення забезпечено достатньо.Лікарня отримала свідоцтво ВООЗ ЮШСЕФ «Лікарня доброзичлива до дитини». Сесія міської ради своїм рішенням № 2 від 08.11.2011р. дала згоду на приєднання (реформування) малопотужних юридично самостійних тубдиспансеру (ЗО ліжок цілодобового перебування) та наркодиспансеру (20 ліжок цілодобового перебування) в спеціалізовані диспансерні відділення ПЦМБЛ.
Для адміністрації ПЦМБЛ першочерговим завданням являється створення відділення «Хоспіс» на 25 ліжок для інкурабельних хворих північного регіону Миколаївської області. Лікарня для вирішення цього питання приймала участь у спільному українсько-норвезькому проекті. Була отримана інформація, що ми виграли цей проект, алетраншна ремонт приміщення і устаткування апаратурою і медобладнанням з якихось причин ми не отримали.
Лікарня приймала участь в українсько-японському проекті «Кусаноне». Виграш гранту по проекту та залучення інвестицій дало змогу провести переоснащення лікарні медобладнанням в 2011 році на суму 1 673 993 грн. Всі ремонтно-пристосувальні роботи по утриманню матеріально-технічної бази ПЦМБЛ проводяться за рахунок благодійних внесків та платних послуг.
Залишається проблемним питання забезпечення лікарні медичним транспортом, в першу чергу первинної ланки надання медичної допомоги населенню-амбулаторій сімейної медицини.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Реформи в галузі охорони здоров'я"