Влада Чернігівщини переконана, що у області з пасажирськими автоперевезеннями все гаразд та не розглядає реальний стан галузі.
Опубликовано: demchenkov.press
![Влада Чернігівщини переконана, що у області з пасажирськими автоперевезеннями все гаразд та не розглядає реальний стан галузі.](http://vsevesti.com/content/demchenkov.press/images/f20111124115415-demchenkov1.jpg)
У жовтні 2011 року я надіслав головам Чернігівської облради та облдержадміністрації свою пропозицію щодо забезпечення пасажирських перевезень в області у тому числі щодо підвищення вартості проїзду у громадському транспорті приміського та міжміського внутрішньообласного сполучення. Я запропонував розглянути це питання на сесії облради.
У листі керівництву області я писав, що без підвищення якості обслуговування населення перевізниками, забезпечення належної безпеки пасажирів, відкриття нових маршрутів, підвищення кількості автобусів на маршрутах, керівництво області та перевізники не мають морального права піднімати питання підвищення вартості проїзду. Вважаю, що підвищення вартості пасажирокілометру навіть на 10 копійок не є вирішенням проблем, що накопичились у галузі.
Я повідомив керівництву області, що у багатьох районах Чернігівщини встановлена монополія перевізників призвела до того, що мешканці населених пунктів стали заручниками цих транспортних компаній. Непоодинока картина, коли у час прибуття автобусу на зупинку у населеному пункті, автобус приїжджає переповнений, не зупиняється, через що люди повинні відкладати відвідування районної лікарні, ринку, пошти тощо.
Якість внутрішнього обласного транспортного забезпечення знаходиться на незадовільному рівні. Впевнений, що проблеми цього сектору не вирішити підвищенням вартості проїзду, це може призвести лише до загострення цієї проблеми.
Проте, Чернігівська обласна державна адміністрація повідомила, що 98% сільських населених пунктів області забезпечено автобусним сполученням у відповідності до існуючих нормативів. А перевізників визначають виключно на конкурсних засадах, віддаючи переваги перевізникам-претендентам, які мають більш новий та більш місткий рухомий склад, забезпечують дієвий контроль за роботою водіїв.
Обласна державна адміністрація чомусь покладає великі сподівання на чергову Державну програму економічного розвитку на період до 2015 року, яку розробляє Міністерство інфраструктури України та наразі зняла з обговорення з метою проведення додаткового аналізу економічної обґрунтованості підвищення тарифів на перевезення автобусами, які працюють у звичайному режимі руху, в приміському та міжміському внутрішньо обласному сполученні. Про остаточне прийняття рішення облдержадміністрація не повідомила та вирішила, що винесення питання про стан пасажирських автоперевезень в області на розгляд сесії Чернігівської обласної ради є передчасним.
Скажу відверто, людям багатьох населених пунктів Чернігівщини буде важко пояснити, чи входять їх населені пункти у декларовані облдержадміністрацією 98% покриття сільських населених пунктів автобусним сполученням, куди подівся "більш новий та більш міський рухомий склад", який демонструють автоперевізники під час проведення конкурсу з перевезення пасажирів та чому люди досить скаржаться на організацію пасажирських автоперевезень.
Тому, я переконаний, що Чернігівська обласна державна адміністрація не бажає реальних змін у організації пасажирських автоперевезень та зацікавлена залишити все "у відповідності до існуючих нормативів", проблеми звичайних людей, за звичаєм чиновників не враховуються.
Добавить комментарий к новости "Влада Чернігівщини переконана, що у області з пасажирськими автоперевезеннями все гаразд та не розглядає реальний стан галузі. "