Щойно минулий понеділок традиційно зібрав у малій залі Первомайського міськвиконкому журналістів місцевих ЗМІ. Цього разу на актуальні запитання сьогодення відповідала міський голова Людмила Дромашко, яка, до речі, цими днями побувала у Кривому Розі, де проходила міжнародна конференція з питань енергозбереження, та у столиці, де відбувалося відкриття головної спортивної арени країни до Євро-2012.
Та спочатку пропонуємо відповіді мера на запитання, що надійшли від читачів нашого видання за останні кілька тижнів.
Кор.:Людмило Григорівно, нещодавно передано на баланс держави дороги республіканського значення (Радянську, Автодорівську, Київську). Чи не планується передати у державне відомство вулиці Грушевського, Одеську і Кам’яномостівську, якими також іде чималий потік транзитного автотранспорту?
Л.Д.:Я почала б свою відповідь з того, що неможливо порівнювати потік транспорту, який проходить у київському напрямку та кривоозерському. Щоправда, на початку, коли лише вирішувалася проблема передачі доріг у державну власність, дійсно, стояло питання про вулиці Одеську та Кам'яномостівську. Та потім, на жаль, їх було знято з переліку об’єктів державного значення. Тож питання ремонту цих доріг, як і раніше, залишається турботою нашого комунального господарства, а фінансову сторону має забезпечити місцевий бюджет.
Кор.:Ходять чутки, що до Євро-2012 повинні також відремонтувати відрізок автошляху Миколаїв-Криве Озеро за рахунок Державного бюджету. Чи й справді це так? Адже дорожнє покриття на тій же Кам'яномостівській, Проспекті Праці та Маршала Рибалка у незадовільному стані.
Л.Д.:Скажу відразу, що це лише чутки. Ніяких державних програм щодо ремонту цих доріг немає. Всі роботи, повторюся, виконуються за рахунок міського бюджету. Та я не можу сказати, що вони у такому жахливому стані, бо частковий ремонт таки проводився. У місті, до слова мовити, є й гірші ділянки, які також чекають свого часу. Та це не означає, що ми не збираємося їх ремонтувати. Вони, згідно з планом, мають увійти до переліку доріг, що будуть ремонтуватися наступного року. І практично всі роботи проходитимуть за рахунок міського бюджету, бо тієї суми, яку нам виділено на обслуговування комунальних доріг (а це два мільйони гривень), зовсім недостатньо. При нинішніх цінах, ви розумієте, ми не можемо розраховувати лише на державу. Тому будемо сподіватися, що зуміємо за рахунок власного бюджету впоратися з цими проблемами.
Кор.: Свого часу ділянка автотраси, яка проходить від залізничного переїзду в районі вулиці Маршала Рибалка, через Проспект Праці і до кінецьпільського моста, була освітлена. Але освітлення не стало ще на початку літа. Чим це викликано і чи буде воно відновлене найближчим часом?
Л.Д.:Ситуація, дійсно, прикра. Навесні тут було виконано роботи щодо освітлення за рахунок міського бюджету. Безумовно, і ми, і жителі цього мікрорайону щиро раділи, що селище цукрового заводу нарешті освітлюється, та непорозуміння з РЕМом призвело до відключення. Наразі ми ведемо перемовини з новим керівництвом цього підприємства і маємо велику надію на те, що таки знайдемо спільну мову у вирішенні цього питання.
Кор.:Раніше йшлося про реконструкцію площі перед АТБ. Чи буде вона таки здійснена до кінця поточного року? Хотілося б також дізнатися, що за споруду побудовано біля скверу Визволення та яке її призначення? До слова мовити, її поява викликала серед жителів міста неординарний резонанс.
Л.Д.:Хочу сказати, що роботи на площі уже розпочалися, наразі ремонтуються зливні стоки. До того ж придбано всі необхідні знаки, щоб урегулювати рух під час робіт. Дано також завдання шляхово-ремонтному підприємству, і можу заспокоїти городян: цього року площа обов’язково буде відремонтована. А щодо будівлі, яка з’явилася біля скверу, то це новий диспетчерський пункт для міського автобусного сполучення. Пункт збудовано відповідно до вимог Правил дорожнього руху, бо його попередник не відповідає стандартам, та й автобусна зупинка поруч з пішохідним переходом теж є порушенням. Тому зупинку перенесено саме сюди. Наразі ведеться її облаштування.
Кор.: Підвищення тарифів на централізоване опалення змушує багатьох дбати про опалення індивідуальне. Чи не планує міськвиконком перевести на індивідуальне опалення будівлю мерії, а також інші об’єкти бюджетної сфери, які розташовані неподалік?
Л.Д.:Ми ще на початку року передбачили в бюджеті кошти на переведення будівлі мерії на індивідуальне опалення. Але так склалася ситуація, що нам довелося перерозподілити кошти, частину з яких ми направили на виготовлення проектно-кошторисної документації для переведення на індивідуальне опалення ДНЗ № 31 та 32. Наразі стоїть питання щодо виготовлення такої ж документації для міськвиконкому. Паралельно виникло ще й питання термоізоляції. Тож ми покладаємо великі надії на те, що нам вдасться отримати на ці роботи державні кошти. Сьогодні також виготовляється проект на індивідуальне електричне опалення з накопичувальною ємкістю. Це робиться для того, щоб можна було використовувати енергію лише в нічний період, що значно здешевить вартість тепла. Думаю, що наступного року нам удасться це втілити в життя, а цього року будемо опалювати мерію ще централізовано.
Кор.: Багато наших читачів гаряче підтримують ініціативу міської влади щодо відновлення дитячих спортивно-ігрових майданчиків. Скільки таких уже відновлено та чи планується цю роботу продовжувати надалі?
Л.Д.:Обов'язково будемо продовжувати. Крім того, у бюджеті цього року передбачено кошти в сумі 50 тисяч гривень на виготовлення п’яти дитячих майданчиків. Один уже облаштовано на одному з кварталів по вулиці Ленінградській, а найближчим часом планується встановити такий майданчик у мікрорайоні ПМК-226. Щодо останнього, то тут є певні проблеми. Необхідно вивчити ситуацію зі щоглою, яку встановлено біля майбутнього ігрового місця, чи не зашкодить вона здоров’ю дітей? Наразі цими питаннями опікуються мої заступники.
Кор.:Чи готове місто до опалювального сезону?
Л.Д.: Котельні технічно готові до експлуатації. Залишилося вирішити питання з пуском газу. Думаю, цього тижня воно буде остаточно вирішене. КП "Тепло" отримало нові тарифи, погоджені з центральними органами для бюджетних та госпрозрахункових організацій. Для населення ціни залишаються поки що на тому ж рівні.
Відповівши на наші запитання та запитання представників інших місцевих ЗМІ, міський голова також поділилася враженнями від поїздок до Києва та Кривого Рогу. Вона зазначила, що на конференції з питань енергозбереження наше місто мало досить пристойний вигляд. Учасники цього зібрання дали високу оцінку Первомайську і назвали його прогресивним у цих питаннях. Велика заслуга в цьому, наголосила Людмила Григорівна, належить управлінню економіки міської ради та особисто енергоменеджеру Ользі Бандурі. Нагадаємо, що Первомайськ є підписантом "Угоди мерів" з питань енергозбереження, а робочий проект передано до Єврокомісії. З великою гордістю говорила мер міста і про відкриття стадіону "Олімпійський" у столиці нашої держави, де вона побувала у складі делегації від Миколаївщини. Ця неординарна споруда дійсно вражає і є свідченням того, що наша країна у 2012 році гідно впорається з поставленими перед нею завданнями.
Наталія КЛИМЕНКО
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №82 від 12.10.2011 року. ВIДВЕРТО НА ЗАПИТАННЯ ЧИТАЧIВ"