Цілий ряд питань розглянуто минулої п’ятниці на нараді з селищним, сільськими головами та керівниками структурних підрозділів Березнегуватської райдержадміністрації при участі заступника голови районної ради М.І. Саржана. Відкрила засідання перший заступник голови райдержадміністраціїЛюбов Григорівна Юрченко.
І, як завжди, головним залишається питання наповнення бюджету району. Про виконання раніше наданих доручень на нарадах голови райдержадміністрації з селищним, сільськими головами та керівниками структурних підрозділів РДА стосовно виконання доходної частини місцевих бюджетів у 2011 році доповідала начальник відділу планування, аналізу доходів та фінансів виробничої сфери фінансового управління райдержадміністрації Г.В.Гусєва.
Податок на доходи фізичних осіб є основним джерелом накопичення дохідної частини місцевих бюджетів і становить 78 відсотків надходжень податків і зборів загального фонду зведеного бюджету району. Запланований на 2011 рік обсяг надходжень ПДФО становить 7 млн. 924,4 тис. грн. За сім місяців поточного року фактично отримано 4 млн. 631,2 тис. грн. Аналогічна ситуація по податку на доходи найманих працівників. Звідси і відповідне місце в рейтингу серед районів.
Приріст надходжень зазначеного податку до відповідного періоду минулого року склав 7,4 відсотка, що менше середньообласного показника.
Станом на 1 серпня 2011 року приріст ПДФО склав 14,4 відсотка. Дана ситуація зумовлена тим, що в липні п. р. сплачено ПДФО за паї 2011 р. – 388,4 тис. грн., а в липні минулого року – 120 тис. грн.
Враховуючи, що податок на доходи фізичних осіб є основним бюджетоутворюючим джерелом надходжень, фінансовим управлінням проведено детальний аналіз надходжень податку за шість місяців в порівнянні з таким же періодом минулого року. Приріст становить 146,5 тис. грн.
Зменшилось надходження по сільгосптоваровиробниках району – юридичних особах.
Одним із факторів низьких темпів надходження податку на доходи фізичних осіб в сфері АСТК в порівнянні з відповідним періодом минулого року є те, що в першому півріччі торік до бюджетів Висунської, Маліївської, Новоочаківської сільських рад сільгосппідприємствами СТОВ ім. Шевченка, «Схід» та ПСП «Аграрник» було сплачено 245 тис. грн. разових надходжень за викуп майнових паїв. В поточному цього вже немає.
Допущено також зниження сплати податку на доходи найманих працівників із заробітної плати підприємствами, які мають у користуванні понад 200 га землі. Так, СТОВ «Схід» та ПСП «Аграрник» реорганізовано в ТОВ «Нива - Березнегувате», що знизило надходження податку із заробітної плати більш як на 73 тис. грн. при тому, що чисельність працюючих збільшилась. Зменшили надходження СТОВ «Калинівське», ф/г «Фрунзе», Березнегуватська філія ТОВ «НЗК».
Неодноразово фінансовим управлінням райдержадміністрації порушувалося питання про систематичну несплату ПДФО господарствами району.
Але є приклади й позитивні. Показовим є аналіз сплати податку на доходи фізичних осіб із заробітної плати сільгосптоваровиробниками з розрахунку на 1 га. землі у користуванні. При середньорайонному показнику за 6 місяців п. р. серед сільгосппідприємств, що мають у користуванні понад 200 га землі – 11,7 грн/га, є підприємства у яких даний показник значно вищий. Це СТОВ «Прогрес» (93 грн/га), ф/г «Артаково» (58 грн/га), ПСП «Аграрник» та ТОВ «Нива – Березнегувате» (33,6 грн/га) та ін.
Однак є приклади, коли підприємства маючи майже однакові площі земель у використанні різко відрізняються по рівню сплати ПДФО до бюджету. Це ПМП «Тайяна» та ПМП «Дайяна», показники яких відповідно 13,8 грн/га і 1,7 грн/га.
Хотілося б, щоб селищна та сільські ради постійно питання наповнення бюджету тримали на контролі.
Завідувач сектора оподаткування фізичних осіб Березнегуватського відділення Снігурівської МДПІ Н.А.Ярошевич проінформувала присутніх про стан сплати земельного податку та орендної плати з фізичних осіб у поточному році.
Про хід виконання Закону України «Про дошкільну освіту» в навчальних закладах району проінформувала учасників наради Л.Г.Юрченко. Вона наголосила на тому, що стан виконання наданих доручень незадовільний. Під час об’їзду шкіл, давали кожному доручення і терміни їх виконання. На жаль… Не все гаразд із харчуванням школярів. Дошкільною освітою у нас охоплено 47 відсотків дітей, в той час обласний показник сягнув 67 відсотків.
Начальник філії ПАТ «Миколаївобленерго» Березнегуватського району Л.М.Авраменко говорив про дотримання норм безпеки при підключенні пересувних медичних апаратів.
Рекомендовано селищному та сільським головам підключати пересувний флюорограф та інше пересувне обладнання тільки там, де рекомендовано інспекторами філії ПАТ «Миколаївобленерго».
Про дотримання вимог законодавства виконкомами сільських рад з державної реєстрації народження, смерті, шлюбу про порядок подання відомостей про державну реєстрацію смерті особи органами Пенсійного фонду України розповіла в.о. начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Березнегуватського районного управління юстиції С.М.Заліська.
Заступник голови райдержадміністрації А.Й.Степанюк розповів про організацію роботи щодо виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво доріг сільськими головами.
Підсумки наради підбила перший заступник голови райдержадміністрації Любов Григорівна Юрченко.
З усіх розглянутих питань прийнято відповідні доручення.
Валентина СОМ
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Народна трибуна” № 73-74 від 01.09.11. Нарада з селищним, сільськими головами"