З виступу заступника голови Новобузької райдержадміністрації Г.М. Сенчиної на VІІІ сесії районної ради
Завдяки вжитим заходам щодо практичної реалізації основних пріоритетів і завдань Програми економічного і соціального розвитку Новобузького району на 2011-2014 роки «Новобужжя-2014» і забезпечення позитивноїдинаміки економічного зростання в усіх галузях і сферах діяльності, концентрації зусиль і ресурсів на розв'язанні найгостріших районних проблем, за підсумками І півріччя 2011 року в більшості галузей господарського комплексу і сфер діяльності, зокрема, у бюджетній, соціальній, реальному секторі економіки, інвестиційній діяльності, спостерігається покращення основних мікропоказників.
Середня номінальна заробітна плата за звітний період перевищила прожитковий мінімум у 1,7 раза і становить 1621,61 грн., що на 34,2% більше, ніж у минулому році. За цим показником район зайняв 8 місце серед сільських районів області. За останні 5 років це найкращий показник.
Результати роботи робочої комісії по легалізації заробітної плати та найманої праці забезпечили виконання і перевиконання і іншого показника — створення нових робочих місць. При плановому річному завданні 450 штатних одиниць у І півріччі працевлаштовано 560 осіб. Крім того, в результаті проведення 32 рейдів легалізовано 138 тис. гри. заробітної плати.
На сьогодні вдалося погасити заборгованість із виплати заробітної плати на ДП «Новололтавськнй елеватор», яка на початку II кварталу складала 560,0 тис. грн.
Було постійно у полі зору питання погашення заборгованості з виплати заробітної плати в Новобузькій філії ДП «Облавтодор», і на сьогодні борг по зарплаті на цьому підприємстві повністю виплачений.
Одним із головних чинників поповнення місцевих бюджетів с стабільна робота промисловості, темпи росту обсягів виробництва якої у січні-червні становили 132,5%. За 1 півріччя ар. вироблено та реалізовано продукції на 3042,2 тис.грн., на одну особу населення вироблено 94,9 грн., що відповідає 6 місцю серед районів області.
Зросли обсяги виробництва рослинницької сільськогосподарської продукції. Станом на 1.08.2011 року намолочено 106,3 тис. тонн ранніх зернових при середній врожайності 26.3 ц/га, що відповідає 14 місцю серед районів області. Спід зауважити, що по зростанню показника урожайності район займає 2 місце (в минулому році середня урожайність ранніх зернових складала 18,5 ц/га). Хочу відзначити активну роботу в даному напрямку сільгоспвиробників, які досягли високих показників.Це ПОСП «Красна Баштанка» (36,9 ц)га), ПП «Кун» (32,7), ПОП «Вікторія» (30,1), ФГ «Агро-1» (50,0) . ФГ «Кондор С» (33.5 ФГ «Орбіта» (33,8), учгосп технікуму (32,1).
У І півріччі 2011 року в районі вдалось забезпечити у повному обсязі реалізацію заходів щодо наповнення районного бюджету та фінансування видатків за захищеними статтями і без допущення заборгованостей. Доходи загального фонду місцевих бюджетів у 1 півріччі 2011 р. склали 7663,4 тис. грн., що становить 121,5% до доведеного завдання на І півріччя. За показниками сфера фінансів займає 6 місце. Цих результатів вдалося досягти системним підходом до контролю за наповненням бюджетів за всіма джерелами. В результаті вартість харчування в загальноосвітніх закладах району дітей 1 -4 класів за звітний період склала 5,60 грн. при плані 5,04 грн., вартість одного ліжко-дня на медикаменти при плані 9,30 грн. — 9,42 грн. та по харчуванню при плані 7,40 грн. — 9,87 грн.
Забезпечено проведення ремонтів в Баратівському стаціонарному відділенні, центральній районній лікарні (шпиталь, приміщення молочної кухні, інфекційне відділення), в закладах освіти — в школах — Баратівській, Ганнівській. Новобузькій №4, Софіївській, Новобузькій №1; закладах культури — в музеї та Баратівській бібліотеці.
Податковий борг платежів до Зведеного бюджету України в І півріччі 2011 року склав 7523 тис. грн. і зменшився до початку року на 2 %
У сфері інвестиційної діяльності наш район займає 5 місце за 1 півріччя 2011 року проти 18 місця за відповідний період минулого року за рахунок темпів зростання (зниження) обсягів.
Обсяг інвестицій в житлове будівництво у розрахунку на одну особу склав 6,2 грн. (5 місце в 1 півріччі 2011 року проти 16 місця за 1 півріччя 2010 року).
Хочу зазначити, що наш район подав заявку на конкурс для участі у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Сподіваємось на позитивний результат. Участь у даному проекті дозволить залучити на розвиток територіальних громад району понад 700,0 тис. грн.
Разом з тим, незважаючи на проведену організаторську роботу, залишається ряд не- вирішених проблем, які негативно вплинули на загальний рейтинг району — 16 місце.
Основними галузями, стан справ у яких є причиною існуючого рейтингу району, — це аграрний сектор, споживчий ринок і ряд показників соціального сектора найгірша ситуація спостерігається в галузі сільського господарства. Протягом звітного періоду не досягнуто суттєвих зрушень у тваринницькій галузі. Спостерігається тенденція зниження виробництва м'яса, молока, яєць. Хоча й вдалося стабілізувати спад поголів'я великої рогатої худоби до показників початку року, проте не досягнуто рівня І півріччя 2010 року. За цими показниками район займає 19 місце.
З боку управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, районного відділу Держкомзему відсутній дієвий контроль за дотриманням суб'єктами господарювання на землі науково обгрунтованих сівозмін, як результат-чверть земель виснажена. Винні в цьому, в основному, дрібні й середні господарства: заради отримання більшої прибутковості вони висівають одну й ту ж культуру (соняшник) кілька років підряд.
На думку експертів, жорстке регулювання площ під певними культурами не є головним. У всьому світі частка найбільш комерційно успішних культур постійно зростає. Так, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, у США частка сої, кукурудзи та пшениці зросла з 82 відсотків від площ у 2005 році до 87 відсотків у 2008-у. Аналогічна ситуація в іще одному світовому сідьгоспгіганті-Аргентині.
Аграрії світу давно зрозуміли, що важливо не обмежувати площі вирощування культур, а навпаки — забезпечувати відновлення поживних речовин у групи, вчасно та дієво боротись із шкідниками, застосовувати переважно органічні добрива й сучасні засоби агрохімії.
Відомо, що кожна культура виснажує землю по-різному — саме це варто враховувати в сівозмінах. При правильній Структурі вона може зменшити матеріальні витрати на цілих 20-30 відсотків. Саме з цією мстою прийнято постанову від 11 лютого 2010 р. №164 «Про оптимальне співвідношення культур у сівозмінах урізних сільгоспрегіонах країни». Чинності нові правила набули уже з 1 вересня 2010 року. Тому райдержадміністрація буде працювати над цією проблемою. Починаючи з 25 липня проведено 1 етап співбесід з керівниками крупних сільгосппідприємств. Спільно намічені заходи по виконанню цієї постанови, узгоджені прогнозні показники посівів зернових культур. Створено штаб по контролю за сівбою озимих під урожай 2012 року.
Хочу погодитися з думкою депутата районної ради Віхляєва В.П. щодо необхідності розроблення в районі заходів по розвитку рослинництва, в тому числі овочівництва. На сьогодні в районі, крім ПОСП «Червона Україна»,де було посаджено 3 га картоплі, та установи №103, де виростили на 2 га картоплю, огірки, цибулю та інші овочі, — масових посівів цих культур у крупних сільгоспвиробників немає.
Ще кілька прикладів: ФГ Кірічишина на землях Розанівської сільської ради вирощувало 15 га капусти та перцю, одноосібник Лушпаєнко (Софіївська сільрада) — помідори і перець. У минулому році одноосібник Ігнатенко Віталій на своїх землях застосував крапельне зрошення і вирощував картоплю. Все це переконує, що можна і потрібно відроджувати галузь і над цим також будемо працювати.
За сферою споживчого ринку район займає 18 місце за 1 півріччя 2011 року проти 17 місця за 1 півріччя 2010 року за рахунок таких показників:
·темпи зростання (зниження) обороту роздрібної торгівлі (з урахуванням фізичних осіб) становлять 97,4% до відповідного періоду попереднього року (17 місце в 1 півріччі 2011 року проти 8 місця за 1 півріччя 2010 року);
·рівень оплати населенням житлово- комунальних послуг складає 93,5 % (19 місце в 1 півріччі 2011 року проти 18 місця за 1 півріччя 2010 року).
Негативно вплинули на загальний результат соціально-економічного розвитку району показники соціальної сфери:
·рівень зареєстрованого безробіття — 3,9% (10 місце в 1 півріччі 2011 року проти 4,4%, що відповідало 9 місцю за 1 півріччя 2010 року);
·дитяча смертність (кількість померлих дітей віком до 17,65 одиниць проти 15 місця
·питома вага хворих із запущеними випадками злоякісних новоутворень серед хворих з у перше встановленим діагнозом — 24,1% (17 місце в 1 півріччі 2011 року).
Крім того, потребує значного покращення сфера соціально-економічного розвитку, а саме: низькою залишається середньомісячна заробітна плата працівників підприємств малого бізнесу — 758,75 грн. (19 місце протягом 2009-2010 років).
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета "Вперед" від 30.08.11 №88. Підсумки роботи району в економічній галузі за І півріччя"