29 вересня в усіх районах та містах області проведено заходи до 70-х роковин трагедії Бабиного Яру. В рамках заходів відбулись покладання квітів до пам’ятних знаків, мітинги-реквієми, виставки, тематичні уроки, лекції, бесіди у навчальних закладах. Пам'ять про жертв трагедії вшановано хвилиною мовчання.
28 вересня в музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни 1941-1944 рр.» відбувся вечір пам’яті «Бабині Яри України: Богданівський табір смерті» для учнів Миколаївського морського ліцею.
2-4 жовтня 2011 року в Україні відзначається 70-річчя Пам’яті жертв Бабиного Яру. У січні-травні 2011 року до цієї пам’ятної дати в музеї «Підпільно-партизанський рух на Миколаївщині в роки Великої Вітчизняної війни. 1941-1944 рр.» проводилась освітня програма «Голокост. Уроки толерантності» для учнів шкіл міста. Голокост – це загибель значної частини єврейського населення Європи, близько 6 мільйонів чоловік, внаслідок організованого знищення євреїв нацистами у Німеччині та на захоплених нею територіях у 1939-1945 роках.
Присутні дізналися, що згідно з даними перепису населення 1939 рокув Миколаївській області проживало 44 269 євреїв, у тому числі в Миколаєві – 25 280, а це понад 15% жителів міста. Звичайно, що за швидких темпів німецької окупації багатьом з них не пощастило евакуюватися. Увересні 1941 року німецько-фашистські загарбники вивезлиз Миколаєва на 22-х автомашинах-душогубках єврейські родини до ярів, розташованих між селами Воскресенськета Калинівка, в 12 км від міста. Біля ярів з автомашин висаджували жінок, старих, а також дітей, роздягали догола, після чого робили масові розстріли. Таким чином, за свідченнямиочевидців,розстріляно більш 7 000 чоловік.
В Голті і Кривому Озері були створені гетто для місцевих й інтернованих з Бессарабії й Одеси євреїв. Це були пересильні табори з подальшим відправленням в основний, який знаходився в селіБогданівка Доманівського району. Саме за наказом губернатора повіту Голта М. Ізопеску з грудня 1941 року по лютий 1942 рокув селіБогданівка було знищено 54 000 євреїв. Ця акція мала назву «Подарунок Сталіну».
Під час музейногозаходу присутні дізналисяпро розстріли нацистами мирних громадян, циган, партизанів та військовополонених,місця масового знищення євреїв на території Миколаївської області, кількість знищених, ознайомилисяз унікальними архівними документами та музейними реліквіями, які розкривають катастрофу єврейського народу на окупованій фашистами Миколаївщині.
Про злочини гітлерівців проти єврейського населення Українишколярам розповіла під час зустрічі у музеїв’язень Уманського гетто та іншихфашистських концтаборівГ.А. Мостова.
На заході демонструвалися хронікально-документальні фільми: «Накануне катастрофы», «Никогда больше!» а також відеоспогади Н.О. Татаренко.
Музей – неодноразовий переможець Міжнародного конкурсу «УрокиГолокосту – уроки толерантності» (2006-2011), який щорічно проводиться Всеукраїнським центром Голокосту «Ткума» засприяння Міністерства освіти та науки України, учасник Міжнародного педагогічного семінару «Викладання історії Голокосту та проблем толерантності» (Ізраїль, 2008) та Міжнародного наукового проекту «Інтерв’ю зі свідком» Американського музею Голокосту (2008-2010).
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "До 70-х роковин трагедії Бабиного Яру"