На історичному календарі нашої держави – 20-річчя незалежності. Це не лише час, коли треба підбити підсумки пройденого, але й дати, коли належить відповісти на головні питання нашого життя. Напередодні цієї знаменної дати інтерв’ю дає голова Арбузинської районної державної адміністрації Вадим Калайда.
-Днями виповнюється двадцята річниця незалежності України. Це, звичайно, невеликий відрізок в історії. Але для нас, українців, це роки змін у державі. Того пам'ятного дня 24 серпня 1991 року Верховною Радою був прийнятий Акт проголошення незалежності України. Прийняття цього документа стало логічним завершенням багатовікового прагнення українського народу мати власну державу. Прагнення до національного суверенітету випробувано віками. Ідею національної незалежності закріпили кращі сини українського народу. І проголошення незалежності України наш народ прийняв, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення з врахуванням природного права на самовизначення.
За цей період відбулись докорінні зміни соціально-економічних відносин, утвердження принципово нової економіки. Фактично з нульової позначки сформовано її визначальні атрибути - фінансову, грошову,бюджетну, банківську, митну таінші системи, які в сукупності визначають економічну інфраструктуру незалежності держави.
- Але звернімось до рідного краю: з чим зустрічаємо свято ми, українці?
- Кажуть, результат бачиться на відстані. Та і ми можемо оцінитисвою роботу, дивлячисьз висоти прожитих років. Є чим похвалитись сільськогосподарникам. За двадцять років ця галузь зазнала значних змін -з мапи району зникли колективні господарства, а на зміну їм прийшли фермерські, одноосібні. І хоч є певні проблеми, та результат, як мовиться, наочно: арбузинські хлібороби останні десять років в числі перших в області по збиранню врожаю. Щороку в господарствах вирощується близько 40 сортів озимої пшениці, 20 - ячменю, 15 -гібридів кукурудзи, що дає змогу навіть при несприятливих погодних умовах мати стабільні врожаї. Цьому сприяє впровадження у виробництво перспективних сортів, підвищення родючості ґрунтів, сучасні конкурентноздатні технології. Основна частина виробництва сільськогосподарської продукції припадає на провідні великотоварні підприємства. А показники валового виробництва продукції уже у першому півріччі поточного року мають стабільно позитивну динаміку, що дає змогу прогнозувати темпи приросту обсягів виробництва у порівняльних цінах до кінця року на 160 відсотків. Це тому, що працюють на землі справжні господарі. Крім того, додам, що є чим похвалитися і в тваринницькій галузі, бо і тут район один з кращих в обласному регіоні.
- Якщо ми торкнулися теми землі – Ваша думка щодо передбачуваної реформи?
- Це питання, яке стоїть на часі. Всім повинно бути зрозуміло: без господарського ставлення до використання землі, без великого вкладу в матінку-годувальницю достойного майбутнього не матимемо. І хоч це можливо звучить пафосно, але все починається в нашому житті з землі. Та як і в будь-якій новій справі є свої мінуси. Тож і тут потрібні свої напрацювання.
- На жаль, не можемо ми похвалитись місцевою промисловістю…
- Прикро, але так. Однак і тут є перспектива. Потрібен інвестор, який допоможе відновити цю галузь. Над цим і працюємо сьогодні.
- Незаперечна істина: діти – наше майбутнє…
-... І все найкраще - дітям. Так робимо і ми в нашому районі. Впершу чергу фінансується освітянська галузь, що дає можливість утримувати в належномустані школи, дошкільні заклади, позашкільні. Так, демографічне питання не зовсім радує, але все робиться для того, щоб діти стовідсотково охоплювались навчанням, належно харчувались, а дитсадки та школи мали достойну матеріально-технічну базу, в приміщеннях було затишно та тепло і з дітьми працювали кваліфіковані вчителі та вихователі. Наш красень школа-сад "Пролісок" все більше приваблює до себе дітлахів, які відвідують його залюбки. Щорічно, поступово відкриваємо малюкові групи в населених пунктах. І хоч не у всіх селах діти навчаються в нових шкільних приміщеннях, та треба сказати, що тут виконується належний ремонт і вони опалюються як слід.
Але реформа потрібна і цій галузі - створення освітніх округів, профільне навчання, підвезеннядо шкіл і т. ін., що і буде робитися найближчим часом.
- Реформування зазнає і медична галузь ...
- Так, перший етап його уже вступив у дію. І знову ж таки значна частина районних бюджетних коштів спрямовуєтьсясаме на охорону здоров'я. Це дає можливість закупляти необхідне обладнання, виконувати поточні та капітальні ремонти, перекваліфіковувати медпрацівників. Погляньте сьогодні на нашу райлікарню: не кожен може похвалитись таким порядком, який існує тут. До речі, часткова газифікація цього закладу дозволила зекономити кошти на опаленні і спрямувати їх на інші потреби.Однак є ще немало проблем у цій галузі. Це стосується кадрового забезпечення і особливо на селі. Не менш важливим залишається питання якості надання медичних послуг. Сьогодні населення району обслуговують центральна районна лікарня, тринадцять ФАПІв, три медпункти та сім лікарняних амбулаторій.
- Що стосується галузі культури ...
- Так, не можна не торкнутись цього питання. На фоні того, що бібліотекарям, клубникам сьогодні доводиться працювати не вкращих умовах, приємно констатувати позитивний факт їх діяльності. Як доказ цьому - результати роботи Семенівського народного театру, Благодатненського ансамблю "Веселий ярмарок", районного "Черемхи", самодіяльних аматорів. Але є немало проблем в тому, що не всі заклади культури на сьогодні опалюються взимку, багато з них потребують капітального ремонту, "ріже око" довгобуд - районний будинок культури. Ці питання сьогодні лягають на плечі органів місцевого самоврядування, держави.
- Мале підприємництво насправді не є малим, якщо брати до уваги його соціальну роль ...
- На фоні всіх зрушень слід констатувати, що значна частина населення не охоплена роботою. І слід сказати, що немалий вклад у вирішенні цього питання вносять малі підприємства. Це, мабуть, найдемократичніший суспільний інститут, завдяки якому мільйони людейу всьому світі реально впливають на економічне життя власних країн. Не коштуючи державіні копійки, підприємництво забезпечує значну частку валового внутрішнього продукту, слугує джерелом наповнення як державного так і місцевого бюджетів. Лише в нашому районі цим видом діяльності займається 1585 чоловік.
Питань, над якими ще працювати і працювати, залишається немало. Це і водозабезпечення, ремонт доріг, вуличне освітлення, покращення автобусного сполучення, надання побутових послуг населенню, покращення санітарного стану і все це потребує дуже значних коштів. Відразу їх не вирішити, і на все потрібен час і гроші. Однак ми позитивно сприймаємо критику. Як і в будь-якому починанні є свої помилки, а шлях, по якому рухаємось, досить тернистий, районна виконавча влада спрямовуєсвою роботу на виконання курсу Президента, Уряду щодо поліпшення життя українців. Всі ми з оптимізмом і надією на краще вдивляємося в майбутнє.
Але ще раз хочу наголосити, що всіх позитивних зрушень в економічному, соціальному житті району не було б, коли б всі ми працювали як-небудь. Тож, вдячний всім, хто сьогодні втілює ідеї та принципи державності на виробництві, в полі, в школах, в медичних і культурних закладах, у всіх сферах діяльності нашої Арбузинщини, хто стоїть на сторожі безпеки, законності і правопорядку, усім,хто примножує хорошу славу України.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Нове життя» № 62 від 20 серпня 2011 року – «До 20-ої річниці Незалежності України» - «Звіряючи крок» - О. Колесник."