Сучасна система соціального захисту на селения охоплює практично всі сфери суспільного життя. І саме через призму професійних людських якостей її працівників громадяни оцінюють авторитет влади, рівень турботи держави про людину.
Одним з елементів соціального захисту працюючих громадян є укладання колективних договорів між роботодавцем та трудовим колективом, в Братському районі охоплено колдоговірними відносинами 96 підприємств, установ та організацій, в яких працює 2909 осіб.
Згідно«Програми зайнятості населення Братського району на 2010-2011 роки»визначено створення на підприємствах, в установах та організаціях району щорічно 490 робочих місць. Торік завдання Програми виконано на 121% (створено 582 робочих місця), за 7 місяців поточного року - 519 (106%). Кращими підприємствами щодо створення нових робочих місць є СТОВ ім. Мічуріна (74 місця), ППАФ«Вікторія»(52), ЗАТ«Добробут2(44), ССПП«Куйбишева»(35), СМПП«Юг-сервіс»(24).
За роки незалежності України політика держави щодо вирішення проблем малозабезпечених верств населення в умовах підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги зорієнтована в першу чергу на надання їм соціальних гарантій, поглиблення адресності державної підтримки.
Підвищення допомоги при народженні дітей є важливим системним кроком уряду, спрямованим на посилення соціального захисту українських сімей. Розмір державної соціальної допомоги при народженні дитини значно збільшений та на сьогодні становить: на першу дитину - 24 960 грн., на другу - 49 920 грн., на третю та наступну дитину - 99 840 грн.
В 2011 році внесені зміни до Закону України«Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», відповідно до яких розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям збільшений на кожну дитину віком від3до 13 років на 60 грн., а на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 100 грн. Загалом державну соціальну допомогу в 2010 році отримували 1370 сімей, а нині - 1651 сім'я.
Керівництвом країни велика увага приді ляється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку 5 та більше дітей, враховуючи їх особистий внесок у виховання дітей у сім'ї та присвоюється почесне звання України«Мати –героїня». Протягом років незалежності України в Братському районі присвоєно дане високе звання 13 матерям, УПСЗН виплачена одноразова винагорода 11 матерям-героїням.
Для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива державою передбачено надання щомісячної адресної безготівкової субсидії. Так, на виконання рішень уряду в 2010 році призначено: житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива та оплату житлово-комунальних послуг 264 сім'ям на суму 121, 3 тис. грн., житлової субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг 393 сім'ям на суму 47, 7 тис. грн.
2010-ий рік був проголошений Роком Ветерана. З державного та місцевого бюджетівучасникам та ветеранам Великої Вітчизняної війни в сумі по 600 грн. кожному до 65-ї річниці Перемоги та 66-ї річниці визволення області від німецько-фашистських загарбників. Було обстежено матеріально-побутові умови проживання 951 ветерана війни.
Комітетом доступності проводяться постійні перевірки стану безперешкодного доступу інвалідів до об'єктів соціальної інфраструктури згідно європейських стандартів. В районі створено 138 пандусів до об'єктів соціальної інфраструктури, 2 - до громадських організацій та 3 - до культових споруд.
Щорічно проводяться благодійні акції«Милосердя», заходи з нагоди Міжнародного Дня людей похилого віку, Міжнародного Дня інваліда, відзначення 100-річчя з нагоди дня народження, фестиваль художньої самодіяльності людей з обмеженими фізичними можливостями та ін.
З року в рік благодійну допомогу отримуємо від депутатів обласної ради О. М. Мєзніка, О. О. Казаріна, депутатів районної ради В. І. Степанова, Ю. М. Ларченка, від керівниківпідприємств, організацій, приватних підприємців району С. О. Слюсаренко, Р. М. Лазарука, О. В. Бачина, Б. А. Спінчевського Д. В. Білоіваненка, О. М. Юдова, Ю. М. Юдова, В. М. Дробітька, В. С. Валяренка, В. Б. Хомишиної, селищного та сільських голів.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 2006 року №999«Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями»на черзі на позачергове забезпечення автомобілями в 2011 році перебувають 3 інваліди Великої Вітчизняної війни, з правом на забезпечення на загальних умовах 16 інвалідів. На сьогодні автомобілями за державні кошти забезпечено інваліда загального захворювання В. С. Саганрького та інваліда війни І групи С. Л. Могильницького, по пільговій ціні - інвалідів дитинства І групи О. О. Гончаренка, В. С. Куксенка, інваліда загального захворювання І групи Г. С Луганського та інваліда II групи загального захворювання Т. Ю. Бедрій, які отримують кожного рокукомпенсацію на бензинн такомпенсаціюна транспортне обслуговування. Виплачується компенсація на транспортне обслуговування 4 інвалідам Великої Вітчизняної війни, 4 інвалідам загального захворювання, 11 інвалідам з дитинства та 2 дітям-інвалідам.
У 2010 році проведена реорганізація УПСЗН, в результаті створено територіальний центр соціального обслуговування Братської районної ради. Директором центру призначено О. В. Онопрієнко.
За час роботи територіального центру у відділенні соціально-побутової адаптації на безоплатній основі надано послуг 1015 особам, з них - 57 інвалідам.
Відділенням організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру надано натуральної допомоги 503 особам на суму 17992 грн.
Відділенням соціальної допомоги вдома з початку функціонування територіального центру обслуговується 165 одиноких та оди-нокопроживаючих громадян району.
У стаціонарному відділенні для постійного або тимчасового проживання, яке розраховане на 12 ліжко-місць, проживає 9 одинокихгромадян, з них 2 інваліда загального захворювання. В 2010 році відділення визнано одним із кращих в області. Завідуючу стаціонарним відділенням В. А. Паращенко в 2010 році номіновано на звання«Людина року».
Наше управління є структурним підрозділом райдержадміністрації, тому й діємо за сприяння та підтримки РДА, особисто голови Т. П. Підборської та її заступників, сподіваємося на подальшу співпрацю з усіма, кому не байдужа доля і життя ветеранів війни і праці, інвалідів, інших верств населення, що потребують соціального захисту.
Наша держава впродовж 20 років своєї незалежності, а особливо - останнім часом, найперше дбала про людину, її соціальну захищеність. Тому такою й бачимо свою подальшу діяльність - дійти до кожного, допомогти, підтримати, сприяти у вирішенні всіх насущних проблем.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Перемога» від 06.08.10р. № 59 «Людина – на першому плані, про неї і дбаємо»"