![ДПЗКУ допоможе українським виробникам отримати свiтову цiну за вирощений врожай](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1311158867.jpg)
Основна проблема сільгоспвиробника – неможливість отримати справедливі, світові ціни на свою продукцію. Про це під час прес-конференції в інформаційному агентстві Інтерфакс-Україна заявив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков.
Причина цього – відсутність у невеликих господарств транспортної, елеваторної та експортної логістики. Через це виробники не тільки не мають можливості виходити зі своєю продукцією на світові ринки, але й вимушені сплачувати велику комісію за користування потужностями на внутрішньому ринку. Але в цьому році держава зробила перші дієві кроки з підтримки вітчизняних виробників сільськогосподарської продукції.
«Укладено меморандум з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України про те, що товаровиробники та їх об’єднання можуть користуватись послугами корпорації із зберігання, переробки та транспортування зерна по фіксованих, оголошених раніше цінах. Це дуже важливо для нас, і в цьому я вбачаю великий позитив», – говорить Г. Новіков.
За його словами, ціни на послуги та комісійні, які сьогодні пропонує ДПЗКУ, найбільш прийнятні на ринку. «Зараз у ДПЗКУ є можливість переробляти десь 700 тис. тонн зерна – це власні переробні потужності, і це дає можливість формувати ліпшу ціну на ринку, бо на борошно та інші продукти переробки зернових немає експортного мита, і за рахунок цього можна виграти. Причому корпорація працює виключно із сільгоспвиробниками. Я вважаю – це абсолютний позитив, і держава робить правильні кроки в цьому напрямку», – пояснює Г. Новіков.
Ще один позитив – створення в ДПЗКУ машинно-транспортного комплексу з великим загоном зернозбиральної техніки. Як пояснює Г. Новіков, «500 комбайнів корпорації в цьому році були як знахідка. Вони не тільки дозволили багатьом господарства вчасно зібрати врожай, але й через те, що утримали практично минулорічні ціни на збирання зерна, сформувати на ринку сприятливу цінову кон’юнктуру».
Тобто, Державна продовольчо-зернова корпорація може запропонувати сільгоспвиробникам повний цикл супроводження врожаю – від посівної до кінцевого споживача.
«Через структури та логістику, які вже створено в ДПЗКУ, ми маємо можливість сформувати партії зерна та реалізувати їх найкращому покупцю на внутрішньому ринку, або доставити до ФОБу – до портового елеватору (а корпорація володіє двома портовими елеваторами) і продати там. Також є можливість експортувати свій товар на зарубіжні ринки – за допомогою фахівців ДПЗКУ», – пояснює голова Аграрного союзу України.
«Крім того, існують домовленості з ДПЗКУ про те, щоб корпорація вийшла на ринок зерна із закупівельними цінами не меншими, ніж пропонує сьогодні Аграрний фонд, тобто вищими за середню ринкову ціну за тонну на 150-200 грн. (а сьогодні виробникам пропонується ціна на рівні собівартості). Якщо ми так будемо розвиватись, то товаровиробник зможе дотягнутись до тієї ціни, яку отримують зернотрейдерські компанії, і почати вкладати необхідні кошти у розвиток власного виробництва», – вважає Г. Новіков.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "ДПЗКУ допоможе українським виробникам отримати свiтову цiну за вирощений врожай"