![«Про стан якостi хлiба та хлiбобулочних виробiв на споживчому ринку областi»](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1311158768.jpg)
За ІІ квартал ц.р. управлінням у справах захисту прав споживачів у Миколаївській області перевірено 88 підприємств торгівлі, які здійснюють торгівлю хлібобулочними виробами: в 31 (35,2%) встановлено порушення вимог чинного законодавства в сфері захисту прав споживачів.
Протягом ІІ кварталу ц.р. перевірено 6,79 т хлібобулочних виробів, з них 1,067 т (15,7%) забраковано та знято з продажу, в тому числі через від-сутність якісних посвідчень - 0,317 т, через невідповідність вимогам НД – 0,103 т, 0,022 т - через вичерпаний термін придатності та 0,053 т – через відсутність повної інформації про продукцію.
Основними недоліками, виявленими в ході проведення перевірок були: недовага виробів, відсутність будь-якого маркування на упакованих виробах, відсутність або недооформлення (штамп про якість продукції та час виходу з печі, термін придатності проставлений, але не заповнений) якісних посвідчень та прибуткових документів (не зазначено вагу, сорт та повну назву виробів). Також відсутня інформація про нормативний документ згідно з яким виготовлено продукцію, що унеможливлює її якісну перевірку.
Протягом кварталу фахівцями управління проведено 8 перевірок суб’єктів господарювання спільно з представниками ДП «Миколаївстандартметрологія», обласної санітарно-епідеміологічної станції та УМВС, держцінінспекції.
Так, під час перевірки супермаркету «Фуршет» ДП «Маркет Плазо» (м. Миколаїв) забраковано хліб степовий пшеничний формовий, 0,5 кг, виробництва КП «Жовтневий хліб», через відсутність будь-якого маркування на упакованих виробах, а також по органолептичних показниках: пористість нерів-номірно розвинена, наявність пустот.
При перевірці магазину «Продукти» №145 ТОВ «АТБ- Маркет» (м. Баштанка) забраковано хліб житньо-пшеничний «Південний» упакований на-різаний, 0,4 кг, виробництва ТОВ «Тернівський хлібозавод», по органолептичних показниках: наявність підриву через всю бокову поверхню виробу.
У супермаркеті «Таврія В» ПП «Таврія Плюс» забраковано хліб «Обідній» подовий, 0,85 кг, виробництва ФОП Юшенко М.Ю., по зовнішньому виду, а також через недовагу на 3,72%.
Під час перевірки торговельного підприємства товариства з додатковою відповідаль-ністю «Будинок торгівлі «Південний Буг» (пр. Леніна, 259) забраковано батон «Здоров`я» висівковий, 0,3 кг, власного виробництва через наявність підривів через всю бокову поверхню виробу.
В магазині «Орхідея» ФОП Москаленко К.С. (м. Нова Одеса) забраковано батон «турецький», 0,62 кг, виробництва Кая Фідель, через завищену вологість м’якушки на 0,9%, а також по органолептичних показниках: вироби прим`яті, нерівної форми, пористість нерівномірно розвинена, з пустотами та ущільненнями. На продукцію відсутні якісні посвідчення.
Під час проведення перевірки магазину ТОВ «Форум-1» (м. Южноукраїнськ) забраковано пампушки в/г, 0,4 кг, упаковані, виробництва ТОВ «Одеська паляниця», через відсутність будь-якого маркування.
При перевірці магазину «Зустріч» ФОП Онищенко В.Г. (м. Южноукраїнськ) забраковано хліб білий нарізаний упакований, 0,6 кг, виробництва ПП ВКФ «Одеса-хліб-М» смт Любашівка Одеської області, через відсутність будь-якого маркування, а також по органолептичних показниках: відшарування скоринки від м’якушки та наявність підривів.
Під час проведення перевірки магазину ФОП Зарубіної О.В. (вул. Щорса,1 м. Вознесенськ) забраковано хліб тернівський подовий житньо- пшеничний упакований, 0,6 кг, виробництва ТОВ «Тернівський хлібозавод», через відсутність будь-якого маркування на упакованих виробах, а також по органолептичних показниках: вироби із забрудненою нижньою поверхнею, відшаруванням скоринки від м’якушки.
В магазині ТОВ «ВКФ Радуга плюс» (м. Миколаїв) забраковано та знято з продажу батон звичайний, 0,45 кг, через вичерпаний термін придатності.
При перевірці магазинів ФОП Бурець П.А. (м. Миколаїв), їдальні Кам'янської ЗОШ Очаківського району, їдальні Вознесенської ЗОШ №10 та їдальні Привільнянської ЗОШ Баштанського району було забраковано та знято з продажу хлібобулочні вироби через вичерпаний термін придатності.
Під час проведення перевірки магазину «АТБ» ТОВ «АТБ Маркет»» (м. Баштанка) забраковано та знято з реалізації хліб житньо-пшеничний «Південний Європейський» нарізаний упакований, 0,4 кг, виробництва ТОВ «Тернівський хлібозавод», через невідповідність вимогам нормативних документів по органолептичних показниках: форма виробів нерівна, з притисками; поверхня нерівна із забрудненням; пористість нерівно-мірно розвинена з пустотами та ущільненнями.
В магазині «Продтовари» ФОП Максимової М.В. забраковано булочки упаковані по 2 шт. через відсутність будь-якого маркування, а також відсут-ність якісного посвідчення.
При перевірці магазину «Еліта» ФОП Гойман С.В. (смт Березанка) забраковано хліб подовий із пшеничного борошна 1 гатунку через невід-повідність ГОСТу 28808-90 по складу продукту, а також через відсутність на маркуванні інформації про вагу виробу.
При проведені перевірок в 25 підприємствах торгівлі знято з реалізації хлібобулочні вироби через відсутність на момент перевірки якісних посвідчень та декларацій виробника.
В 2 кварталі поточного року спеціалістами управління направлено 25 зразків хліба та хлібобулочних виробів до ДП «Миколаївський ЦЗПС» для проведення лабораторних досліджень, 11 (44,0%) з них не відповідали вимогам нормативних документів: 9 – по органолептичних та 2 - по фізико-хімічних показниках.
З метою недопущення в подальшому реалізації неякісної та небезпечної продукції в торгівельній мережі області, повідомлення про неякісну продукцію (хліба та хлібобулочних виробів) згідно з наказом Держспоживстандарту України № 252 з початку року направлено до ДП «Одесастандартметрологія» та 8 повідомлень до ДП «Миколаївстандартметрологія» для прийняття від-повідних заходів.
Управління у справах захисту прав споживачів у Миколаївській області.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "«Про стан якостi хлiба та хлiбобулочних виробiв на споживчому ринку областi»"