У Жовтневому районі вже декілька років діє соціальна Програма подолання дитячої безпритульності і бездоглядності. Продовжена вона і на 2011 рік. На виконання її заходів районною радою виділено 10 тис. грн. Крім цього, прийнято розпорядження голови райдержадміністрації "Про схвалення районної соціально-правоохоронної Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми на 2011-2015 роки".
Спеціалістами служби у справах дітей на території району проводяться профілактичні рейди "Сім'я", "Урок", "Сезонник", "Діти вулиці", "Канікули". Їх мета — інформаційно-просвітницька робота серед батьків та дітей, які перебувають на обліку. Станом на 25 травня поточного року проведено 14 профілактичних рейдів "Сім'я", 3 нічні рейди "Діти вулиці", обстежено 55 сімей, у яких виховується 141 дитина, 1 рейд "Сезонник". Під час їх проведення з неповнолітніми та батьками ведеться роз'яснювальна робота щодо попередження правопорушень, дотримання здорового способу життя, поширення пияцтва та наркоманії серед неповнолітніх, вивчається психологічна ситуація в сім'ї. З метою своєчасного обстеження медичного стану та виявлення дітей, схильних до пияцтва і наркоманії, які перебувають на обліку в службі, направляються листи-запити завідуючим ФАПів, амбулаторій, сільським та селищним радам.
Також службою у справах дітей розроблені спільні заходи з Жовтневим РВ УМВС України, відділом освіти, районним Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, відділом у справах сім'ї, молоді та спорту, відділом культури і туризму з профілактики правопорушень серед неповнолітніх, розв'язання проблеми поширення злочинності, безпритульності, бездоглядності, наркоманії та інших негативних явищ у дитячому середовищі на 2010-2011 роки. Спільно з управлінням юстиції виконуються заходи щодо організації правовиховної та правоосвітньої роботи серед дітей Жовтневщини. На сьогоднішній день відвідано Шевченківську школу-інтернат та Лиманівську школу.
Головою райдержадміністрації видано доручення про проведення перевірок дотримання стану правопорядку та продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім у місцях масового відпочинку молоді, у торговельній мережі, закладах харчування, сфері приватної торгівлі району. Перевірки проводяться у нічний час. Протягом поточного року проведено 5 нічних рейдів, 3 — за участю служби у справах дітей. У с. Засілля виявлено 2-х неповнолітніх, які вживали пиво. Відносно них складено адміністративні протоколи, з батьками проведено роз'яснювальну роботу.
З метою здійснення впливу на сім'ї, де батьки вживають спиртні напої та наркотичні речовини, і посилення їх відповідальності за виховання і утримання дітей, службою у справах дітей з початку 2011 року направлено 13 клопотань до Жовтневого РВ УМВС України в Миколаївській області щодо притягнення батьків до адміністративної відповідальності за ст. 184 КпАП України. Постійно проводиться консультативно-правова робота, індивідуальні бесіди та лекції з дітьми в школах району. Протягом поточного року відповідна робота проведена у Лупарівській, Прибузькій, М-Ларинській (двічі), Партизанській, Грейгівській, Бармашівській, Шевченківській (двічі), Миколаївській школах.
Спеціалістами служби приймається участь у судових слуханнях по розгляду цивільних та кримінальних справ стосовно захисту прав дітей. У поточному році прийнято участь в 55 судових процесах. Рішеннями суду8 батьків позбавлені батьківських прав відносно 11 дітей. Також прийнято участь в 11 судових процесах по розгляду кримінальних справ за звинуваченням неповнолітніх мешканців району.
Щоквартально службі надається інформація за підсумками оперативно-службової діяльності і профілактичної роботи, проведеної відділенням ВКМСД Жовтневого РВ УМВС, а також проводиться звірка обліку дітей, відносно яких скоєно насилля, та дітей, які систематично самовільно залишають постійне місце проживання. У нашому районі на профілактичному обліку знаходиться 121 дитина. Вони проживають у 60 сім'ях, перебуваючи у складних життєвих обставинах. Щодо 1 дитини скоєно насилля; дітей, які самовільно залишили місце постійного проживання, на обліку у службі немає.
Станом на 25 травня поточного року на первинному обліку у службі перебуває 218 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (ведеться журнал обліку житла та майна). Житлом на правах власності забезпечені — 15 дітей; двоє мають одноосібне право користування житлом; 17 — спадкове житло, яке нотаріально не оформлене, а закріплене за ними виконкомами сільських, селищних рад; користувачами житла без права власності — 52 дитини, 24 — поставлено на квартирний облік; 108 дітей не мають житла та потребують постановки на квартирний облік. Житло та майно дітей, які влаштовані до дитячих інтернатних закладів, до сімейних форм виховання за місцем походження дитини, закріплюється за ними рішенням виконкомів сільських, селищних рад та відповідно призначаються відповідальні за збереження даного житла.
Головам сільських, селищних рад було надано доручення голови райдержадміністрації щодо надання до служби у справах дітей інформації про ведення журналу обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і постановки на квартирний облік та облік на отримання соціального житла за місцем походження дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування по досягненню ними 16-ти річного віку. Крім цього, роз'яснено процес забезпечення прав цієї категорії населення житлом.
Після досягнення повноліття, обліково-статистичні картки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з зазначеною інформацією про наявність у них житла, передаються Жовтневому районному центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
На даний час на виконання доручення голови облдержадміністрації готується розпорядження про затвердження складу тимчасової комісії для перевірки стану збереження та проведення інвентаризації розташованого на підпорядкованій території житла, яке належить на правах власності або на правах користування дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, а також дорослим особам з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Наталя Хомич, заступник начальника служби у справах дітей
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Вісник Жовтневщини» 2 червня 2011 року №42. Допоможемо нашим дітям"