За перший квартал поточного року до Снігурівської райдержадміністрації надійшло 75 звернень громадян, що на 4 більше, ніж за такий же період торік. З них 50 – письмові. Решта були висловлені на особистих прийомах. Колективних звернень отримано 9 – на 2 менше проти минулого року. Всього до районної виконавчої влади звернулося 295 громадян. Це на 53 чоловіка більше, ніж у 2010-му.
Заявниками порушено 95 питань. Їх виявилося на 18 менше проти першого кварталу минулого року. Всього ж за три перші місяці розглянуто 79 звернень, в яких заявники торкнулися 103 питань (це з врахуванням 6 звернень громадян з попередніх років). Позитивно вирішено 43 звернення. По 60 дано вичерпні роз’яснення.
Найбільше снігурівчан хвилюють проблеми соціального захисту. Вони порушені у 28 зверненнях проти 26 торік. На надання матеріальної допомоги надійшло 24 заяви – на рівні минулого року. В 11 зверненнях йшлося про негаразди в комунальному обслуговуванні. У 2010-у їх, до речі, було на 17 більше. Питання аграрної політики та земельних відносин хвилювало 8 заявників – на 11 менше, ніж за перший квартал 2010 року. 6 громадян звернулися до райдержадміністрації з приводу житлових проблем (торік таких було п’ять).
На відміну від минулого звітного періоду громадянами порушено ряд нових питань. Зокрема, надійшло 3 заяви, в яких йшлося про несвоєчасну видачу заробітної плати. Ще у двох йдеться про діяльність громадських організацій. Непокоять громадян і проблеми захисту довкілля, а також хиби у функціонуванні органів місцевого самоврядування.
Під особливим контролем влади звернення від інвалідів Великої Вітчизняної війни. Тут райдержадміністрація прагне, щоб у цієї категорії громадян не виникало потреби звертатися за допомогою. Тож у першому кварталі отримано лише одне звернення від інваліда ВВВ.
Протягом першого кварталу надійшло 33 звернення громадян, котрі потребують соціального захисту, що на 7 більше проти 2010 року. У заявах переважно просять надати матеріальну допомогу для придбання палива, ліків тощо. Головою райдержадміністрації підписано 17 лютого ц.р. спеціальне розпорядження, котре націлює на посилення уваги до найвразливішої категорії громадян.
Питання роботи із зверненнями громадян постійно розглядаються на міжвідомчих апаратних нарадах, нарадах апарату РДА. Вживаються й інші заходи, щоб жодна заява снігурівчан не залишилась без відповідної реакції влади.
До органів влади вищого рівня у першому кварталі надійшло 4 звернення, що на 8 менше проти звітного періоду минулого року.
Головою райдержадміністрації видано розпорядження, яким затверджено графіки особистого прийому громадян, включаючи й виїзні, головою, першим заступником, заступниками глави РДА у першому півріччі поточного року. Графіки та телефони «гарячих ліній» опубліковані в районній газеті.
У першому кварталі керівництвом райдержадміністрації здійснено 83 прийоми громадян, в тому числі головою РДА – 15.
Функціонують «гарячі лінії». Проведено, як і передбачено графіком, 15 сеансів зв’язку. Працює також «Телефон довіри». Снігурівчани мали нагоду скористатися ним 6 разів.
Відбулося три засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян. Станом на 20 квітня позитивно вирішено 38 питань, що складає 40 % від загальної кількості заяв, що надійшли у першому кварталі нинішнього року. По 49 питаннях (52%) дано роз’яснення. Ще 3 залишаються на контролі до остаточного вирішення.
Л.ЛАНОВА, виконуюча обов’язки завідувача сектором контролю РДА
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісті Снігурівщини” від 2.06.11р. №44. Під неослабним контролем"