Приємна новина облетіла освітні терениПервомайщини: п'ять закладів освіти районустали номінантами громадської акції «Флагмани освіти і науки України» та відзначені знаком "Кришталева сова". Це Мигіївська, Кінецьпільська, Софіївська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Чаусівський НВК №1 та дошкільний навчальний заклад «Ромашка» Мигіївської сільради. Щойно делегація освітян повернулася з Києва, відбулася наша розмова з начальникомвідділу освіти Первомайської райдержадміністрації Світланою Анатоліївною ВОВК.
Кор.: -Світлано Анатоліївно, Ви 8 років очолюєте відділ освіти. За цей час зроблено чимало. Ви - відмінник освіти України, маєте звання «вчитель-методист», нагороджені Почесною грамотою Верховної ради України, знаком «Антон Макаренко». За позитивні результати діяльності в освітянській галузі Первомайщини у 2010 році район посів третє місце в обласному рейтингу відділів і управлінь освіти. Це висока оцінка праці відділу і Вашої особисто. У чому полягає формула успішності керівника?
С.В.:- Керівник може вважатися успішним тільки тоді, коли зуміє не лише згуртувати навколо себе розумних, талановитих, творчих і роботящих працівників, відданих своїй професії та покликанню, але й об’єднає їх спільною метою. Так уже сталося, що Первомайщина багата саме на таких людей. Тому наші успіхи – це, перш за все, заслуга багатьох однодумців, а також тих, хто не байдужий до проблем освіти.
Кор.:- Світлано Анатоліївно, які умови створено на Первомайщині для здобуття учнями якісної освіти?
С.В.:- У нашому районі функціонують 21 дошкільний навчальний заклад, 2 – позашкільні, 27 – загальноосвітніх, зокрема 8 навчально-виховних комплексів, де навчаються і виховуються 3899 дітей.З метою забезпечення можливостей для отримання школярами допрофільної і профільної освіти з 2009 року діють6 освітніх округів. їхніми ресурсними центрами визначено 5загальноосвітніх шкіл (Кінецьпільська, Підгороднянська, Кримківська, Лисогірська №1, Степківська ЗОШ І – ІІІ ст..) і Чаусівський НВК №1.
Протягом 2004-2010 років було придбано 7 шкільних автобусів. Вони здійснюють регулярні перевезення 329 учнів.
Кор.:- Відомо, що учні загальноосвітніх навчальних закладів району щороку беруть участь в інтелектуальних і творчих конкурсах. Які цьогорічні успіхи школярів?
С.В.:- Протягом 2010-2011 навчального року 8 учнів стали переможцями вIIIіIVетапах Всеукраїнських предметних олімпіад Сергій Карвацький - хімія, І місце, Лисогірська ЗОШ №1, 9 клас, вчитель Л М Лощевська; Марія Краснянська - іноземна мова,IIIмісце, Кінецьпільська ЗОШ, 11 клас, вчитель Ю.В.Шушняєва; Максим Іваненко - фізика,IIІ місце, Підгороднянська ЗОШ, 8 клас, вчитель О.Л. Красуцька; Костянтин Діденко - географія,IIIмісце, основи правознавства,IIIмісце, Мигіївська ЗОШ, 9 клас, вчителі А.М. Балан, С.А. Дзюба; Дмитро Коваленко - історія,IIIмісце, Мигіївська ЗОШЖигалюк, 6 клас,IIIмісце, Підгороднянська ЗОШ, вчитель Т.Г. Ткаченко
Два учні посіли призові місця в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт Миколаївського територіального відділення Малої академії наук України. Це Герман Коровай, 11 клас,IIмісце у конкурсі-захисті, секція «Медицина», Мигіївська ЗОШ, консультант Ю.М. Александрова, а також Аліна Пташинська, 11 клас, ІІІ місце у конкурсі-захисті, секція «Географічне краєзнавство», Кримківська ЗОШ, вчитель Н В. Пташинська. Призером першого Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка у Києві стала випускниця Кримківської ЗОШ Ганна Дудник, дипломIIст., вчитель Т.А. Дудник.
Кор.:- Яким чином відділ освіти заохочує вчителів і учнів?
С.В.:-У районі запроваджено систему морального та матеріального заохочення обдарованих учнів та вчителів, які з ними працюють. Щорічно наказом по відділу освіти встановлюються стипендії для обдарованих учнів загальноосвітніх закладів району у розмірі від 100 до 200 грн. на місяць.
Учителі, які підготували призерів обласного та Всеукраїнського етапів олімпіад, конкурсів та змагань, отримують щорічну премію. Вона урочисто вручається у травні на святі обдарованих учніві творчих вчителів. Цього року фінансові витрати на подарунки та стипендії для обдарованих учнів та на преміювання вчителів становили 11 000 гривень.
Кор.: -Навчальні заклади району, як майже повсюди в Україні, були побудовані кілька десятків років тому. Яким чином відділу освіти РДА вдається забезпечувати рівень сучасної української школи?
С.В.:- 3 метою формування сучасного обличчя загальноосвітніхнавчальних закладів відділ освіти і керівництво району приділяють постійну увагу модернізації матеріально-технічної бази.
У нашому районі 21 загальноосвітній заклад забезпечено навчальними комп'ютерними комплексами (НКК), з них 16 шкіл І-ІІІ ступенів,5 шкіл І-ІІ ступенів Три школи мають по два таких комплекси. Всізаклади, що мають НКК (а це -189 комп'ютерів), підключені до мережі Інтернет. У 2010 році для дев'яти ЗНЗ придбано обладнання насуму 191 тис. грн. В одинадцяти-здійснено капітальні ремонти назагальну суму 2 мільйони 554 тисяч 795 гривень.
Про поточний рік поки що говорити зарано, але із впевністю можу сказати: відділ освіти, педагогічні і батьківські колективи, органи місцевого самоврядування, керівництво району зроблять все можливе для того, щоб новий навчальний рік розпочався для дітей і вчителів вчасно у відремонтованих та естетично оформлених приміщеннях.
Користуючись нагодою, висловлюю щиру вдячність голові райдержадміністрації Борису Олексійовичу Демченку, голові районної ради Леоніду Афанасійовичу Цвігуну та всьому депутатському корпусу за підтримку й розуміння.
Кор.: -Дякую за розмову. І все ж, на закінчення, скажіть -у чому полягає Ваше життєве кредо?
С.В.:- Я вірю у те, що справа, яка робиться з любов терпінням та знанням - приречена на успіх.
К. ДОНЕЦЬ
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Прибузький вісник», від 11.06.2011 року №43. Висока оцінка праці"