Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Забезпечення та дотримання прав підростаючого покоління – необхідність і потреба не лише сучасного етапу розвитку України, але й пріоритетний напрямок політики нашої держави на майбутнє.
1 червня під час засідання “круглого столу”, яке відбулося з нагоди свята, голова Новоодеської райдержадміністрації М. М. Заболотний, керівник апарату Г. Г. Лунгол, заступник голови районної ради В. В. Горлач, фахівці районних служб, котрі опікуються питаннями дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, зустрілися з прийомними й батьками-вихователями, щоб поінформувати про соціальну підтримку таких родин.
– Не та мати, яка народила, а та, яка виховала. Ця народна мудрість повною мірою стосується прийомних та батьків-вихователів. Саме завдяки вам діти-сироти та позбавлені батьківського піклування змогли відчути радість і родинний затишок. Міцного здоров’я вам, щастя, добра і сімейного затишку, – привітав учасників зібрання М. М. Заболотний.
Микола Миколайович і Валентина Василівна вручили Подяки райдержадміністрації і районної ради за вагомий внесок у розбудову системи сімейних форм виховання в районі прийомним батькам – подружжям Сімаків, Кулішів, прийомній мамі Г. К. Клімовій, батькам-вихователям Коміним.
В. о. начальника служби у справах дітей райдержадміністрації С. І. Нікітіна поінформувала присутніх про створення системи сімейних форм виховання на Новоодещині. Зокрема, що нині в районі функціонує дитячий будинок сімейного типу (ДБСТ), вісім прийомних родин, у яких виховується 29 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
Начальник УПСЗН райдержадміністрації Н. Д. Поляруш повідомила, що розмір соціальної допомоги на дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. З1 квітня 2011 року для дітей до шести років він складає 832 грн. (щомісячна виплата – 1664 грн.), від 6 до 18 років – 997 грн. (1994 грн.).
Крім того, управлінням виплачується грошове забезпечення в розмірі 35% двох прожиткових мінімумів на кожну дитину: до 6 років – 582,40 грн., від 6 до 18 років – 697,90 грн.
Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткових мінімума для працездатної особи (1440 грн.). Воно призначається кожному з батьків-вихователів і одному з прийомних.
Начальник відділу освіти райдержадміністрації І. О. Ситник розповіла, що дітям вищезазначеної категорії щороку з фонду загальнообов’язкового навчання надається матеріальна допомога на придбання одягу, взуття. Вони забезпечуються безкоштовними обідами. Дошкільнята першочергово влаштовуються у ДНЗ. Станом на 1 червня 2011 року шестеро дітей мають єдиний квиток на право безкоштовного відвідування кінотеатрів, музеїв, проїзд у громадському транспорті. Влітку діти пільгових категорій будуть оздоровлені у пришкільних таборах.
Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді А. П. Овчарук говорила, що послуги, які надають їхні працівники, спрямовані на забезпечення належних умов функціонування прийомних сімей, ДБСТ, здійснення заходів щодо соціальної реабілітації та інтеграції дітей. Наголосила, що соціальне супроводження таких родин орієнтоване на адаптацію дитини в новій сім’ї, створення позитивного психологічного клімату, забезпечення оптимальних умов для всебічного розвитку дитини.
Начальник управління Пенсійного фонду в Новоодеському районі О. К. Міщенко повідомив, що нині в районі 283 дитини отримують пенсію по втраті годувальника. Сиротам призначено 100% пенсії за віком померлих батьків, напівсиротам – 50%, але не менше від прожиткового мінімуму. Якщо у батьків було двоє дітей, то вони отримують не менше 120% прожиткового мінімуму на двох, трьох і більше дітей – не менше 150% на всіх.
Начальник відділу у справах молоді та спорту райдержадміністрації Е. Б. Давідян ознайомила присутніх із ходом підготовки до відпочинку й оздоровлення дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Зокрема, що дітям віком від 8 до 16 років надаються путівки в МДЦ “Артек”, ДЦ “Молода гвардія”, санаторій у м. Очакові. На жаль, путівок на щорічний відпочинок для всіх не вистачає.
М. М. Заболотний рекомендував оздоровити прийомних та дітей із ДБСТ віком до 8 років і старших 16 років разом із батьками у Коблево, на базі відпочинку “Золота нива”.
Головний спеціаліст служби у справах дітей райдержадміністрації І. Г. Дяченко повідомила, що є можливість оздоровити дітей пільгових категорій у соціальному готелі м. Южноукраїнська.
Під час засідання також обговорено проблеми, які виникають у родинах. Голова райдержадміністрації пообіцяв Г. К. Клімовій вирішити питання телефонізації житла; допомогти сім’ям за рахунок спонсорських коштів отримати транспорт; посприяти з будівельними матеріалами Н. Б. Козелицькій тощо.
Наостанок кожна сім’я отримала подарунки від фірми “Владам”.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Промінь» №44 від 4 червня 2011 р. У малечі не повинно бути нещасливого дитинства"