![Амброзії - бій](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1308744730.jpeg)
У зв’язку з сезонним загостренням алергічних захворювань, причиною яких є карантинні рослини, звертаємо вашу увагу на одну з найбільш небезпечних - АМБРОЗІЮ полинолисту.
Амброзія полинолиста – карантинний сорняк, родом з Америки, обмежено поширений в Україні. Вона виявлена в 20 областях України та в АР Крим.
Амброзія полинолиста засмічує присадибні ділянки, сади, пустирі, парки. Добре росте на узбіччі залізничних, трамвайних, автомобільних доріг, вулиць, по берегах рік і на інших землях. Вона сильно пригнічує культурні рослини, утворюючи велику наземну масу. Амброзія однорічна рослина. Розмножується насінням, яке розноситься вітром.
Амброзія сходить з середини травня. Цвіте з другої половини липня по жовтень. Плодоносить у вересні – листопаді.
Пилок амброзії є причиною виникнення багатьох видів алергічних захворювань. Потрапляючи у ніс, бронхи, пилок викликає сльозотечу, порушує зір, підвищує температуру тіла, виникає різке запалення сльозових оболонок верхніх дихальних шляхів, що з рештою призводить до приступів бронхіальної астми. Пилок при взаємодії з деякими харчовими продуктами (наприклад, з гірчицею, в майонезах та соусах) здатен визвати харчову алергію.
Боротися з амброзією потрібно, починаючи з перших літніх місяців, запобігаючи цвітінню та повторному засіянню. Для цього необхідно своєчасно виявляти осередки амброзії і знищувати її шляхом виривання, скошуванню та обробки гербіцидами.
Згідно з розпорядженням міського голови від 20 травня 2011 року №242р „Про організацію заходів по боротьбі з карантинними рослинами на території Ленінського району міста Миколаєва" адміністрацією Ленінського району:
створена комісія по боротьбі з карантинними рослинами;
проведені наради з керівниками житлово-комунальних підприємств району, органами дошкільно-шкільної освіти та медичними закладами;
регулярно передаються телефонограми підприємствам, організаціям й установам усіх форм власності, суб’єктам підприємницької діяльності, навчальним закладам, підприємствам торгівлі й громадського харчування, медичним та дитячим установам з поставленим завданням щодо ліквідації джерел карантинних рослин.
Розпорядженням від 27.05.11 № 244 створено робочі групи для сприяння санітарній очистці і благоустрою на території Ленінського району, до складу якої увійшли представники СЕС, пожежників, міліції та апарат адміністрації.
Проводиться роз’яснювальна робота з населенням щодо виявлення та знищення карантинних рослин.
Підприємства, організації й установи усіх форм власності, суб’єкти підприємницької діяльності, навчальні заклади, підприємства торгівлі й громадського харчування, медичні та дитячі установи постійно виконують роботи щодо ліквідації джерел карантинних рослин.
Якщо ви не байдужі до стану здоров’я ваших дітей та рідних, адміністрація Ленінського району сподівається на допомогу у знищенні карантинних рослин.
І.В.Волков,
заступник голови адміністрації.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Амброзії - бій"