27 квітня відбулося засідання комітету з економічних реформ, який було створено розпорядженням голови Новоодеської райдержадміністрації у травні 2010 року. В роботі комітету взяли участь заступник голови облдержадміністрації з економічних питань І. А. Катвалюк, тимчасово виконуючий обов’язки начальника головного управління економіки облдержадміністрації М. І. Тульський, голова інвестиційного фонду Ю. О. Іванов.
Перший заступник голови райдержадміністрації С. Л. Зла інформувала присутніх про освоєння інвестицій підприємствами, що функціонують на Новоодещині та перспективи роботи промислового комплексу району. Зокрема, вона відзначила, що за підсумками першого кварталу поточного року, район займає друге місце в області. Зростання інвестицій на одну особу становить 4235 грн. Йшлося також про перспективи відкриття двох цехів із виготовлення сиру «Сулугуні» у Себиному та Підлісному до кінця поточного року, кар’єру з видобутку каменю-ракушняку у Новій Одесі, радіаторного заводу у с. Баловному та ін. Значну увагу С. Л. Зла звернула на заходи продовольчої безпеки та проект відповідної програми, яка має бути затверджена на наступній сесії районної ради. Зараз відпрацьовується механізм створення і розподілу продовольчого фонду району.
Не залишилося поза увагою питання розвитку малого бізнесу та дерегуляція підприємницької діяльності. За словами Світлани Леонідівни у першому кварталі скасували діяльність близько ста приватних підприємців. Починаючи з другого кварталу спостерігається позитивна тенденція розвитку підприємництва. Співдоповідач з даного питання начальник Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ О. В. Сенченко у своєму виступі, крім іншого, приділила увагу заходам, що сприятимуть наповненню бюджету.
Підсумовуючи сказане голова райдержадміністрації М. М. Заболотний зазначив, що залученню інвестицій, розвитку підприємств і підприємництва альтернативи не має.
–Це нові робочі місця, а значить, розширення кола платників податків. Врешті-решт, це дешевша продукція для наших споживачів, бо зменшуються витрати на її перевезення, – сказав він.
Микола Миколайович вказав на необхідність активізувати роботу щодо недопущення виникнення заборгованості із заробітної плати на економічно-активних підприємствах та дав доручення зробити загальний аналіз економічної ситуації на підприємствах, які суттєво зменшили обсяг виробництва.
І. А. Катвалюк нагадав присутнім, що комітет з економічних реформ при облдержадміністрації є консультативно-дорадчим органом основним завданням якого є моніторинг ходу економічних реформ в області та підготовка за його результатами відповідних пропозицій Комітету економічних реформ при Президентові України.
–Економічних проблем сьогодні багато. Першочергове завдання – їх вирішення. І якщо для цього треба зміни на законодавчому рівні, ми будемо вносити такі пропозиції. Має бути обмін інформацією з регіонами. Я закликаю вас до тісної співпраці, бо відсутність інформації гальмує розвиток змін, – сказав І. А. Катвалюк. За його словами, ініціативи облдержадміністрації щодо розвитку економіки Миколаївщини підтримали профспілки і підприємці, які взяли за правило ведення чесного бізнесу.
І. А. Катвалюк, М. І. Тульчевський, М. М. Заболотний, Ю. О. Іванов побували на підприємствах району, обговорили їх економічну ситуацію та перспективи розвитку.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Промінь» №35-36 від 7 травня 2011 р. Діє комітет з економічних реформ"