11 травня відбулося засідання колегії Новоодеської райдержадміністрації, на яке були запрошені керівники її структурних підрозділів, підприємств та установ району, міський і сільські голови. Перше питання порядку денного – про виконання Програми соціально-економічного розвитку району за перший квартал 2011 року.
За словами доповідача – заступника голови райдержадміністрації О. М. Брусенка, район утримує друге місце в області.
За січень-березень обсяг реалізованої промислової продукції склав 114 млн. грн., що у два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року, а послуг – 5,9 млн. грн. ( обсяги зросли на 20%).
Під урожай 2011 року засіяно 37,7 тис. га озимих зернових, 4,5 тис. га озимого ріпаку, 9,9 тис. га ярих культур, 5,8 тис. га кукурудзи на зерно, 11 тис. га соняшнику, 680 га гречки.
Покращився стан справ у тваринництві. У першому кварталі збільшилося виробництво молока на 32% і становило 571 тонну. Продуктивність корів зросла на 24%. Виробництво м’яса збільшилося на 33% і становило 268 тонн. Тривожною тенденцією є скорочення худоби та птиці.Водночас поголів’я корів збільшилося на 40 голів, свиней – 925. Район займає трете місце в обласному рейтингу за кількістю корів та ВРХ на 100 га сільгоспугідь.
Значну увагу райдержадміністрація приділяє підвищенню життєвого рівня населення та стану виплат заробітної плати. Середньомісячна зарплата збільшилася на 17% і становить 1626,1 грн.
Заборгованість із заробітної плати має лише одне підприємство-банкрут– СВК «Тепличний» (станом на 1 травня 2011 року – 902 тис. грн.).
У першому кварталі поточного року створено 320 робочих місць. Районною групою з легалізації зайнятості проведено 7 рейдів, перевірено 111 осіб, виявлено 15 порушень. У результаті проведеної роботи укладено 13 трудових договорів, легалізовано 14 тис. грн. заробітної плати.
На ринку праці активізувалася робота із залучення безробітних до оплачуваних громадських робіт. Рівень офіційного безробіття зріс і становить 4,4% (проти 3,9 у аналогічний період минулого року).
Значну увагу в доповіді О. М. Брусенко приділив розвитку галузей освіти, медицини, культури.
Під час обговорення доповіді голова райдержадміністраціїМ. М. Заболотний акцентував увагу присутніх на беззаперечному виконанні заходів продовольчої безпеки, наголосив на необхідності легалізації робочих місць у фермерських господарствах та використання державних дотацій при створені нових робочих місць.
Начальник фінансового управління райдержадміністрації С. М. Васильєв доповів про виконання прогнозованих показників надходжень податків і зборів до бюджетів усіх рівнів в умовах введення в дію Податкового кодексу України. За чотири місяці поточного року зведений бюджет району за доходами виконано на 124,1%. Понад план отримано 1179.2 тис. грн. (із них до районного бюджету 418,7 тис. грн.). За підсумками виконання місцевих бюджетів за чотири місяці поточного року район займає п’яте місце в області.
Виконання основного бюджетоутворюючого показника – податку з доходів фізичних осіб становить 30,2% до річного плану. Нижче середньо районного рівня сплачується цей податок у Підлісненській (14,7%), Троїцькій (16,1%), Кандибинській (21,8%) сільських радах.
За чотири місяці поточного року на одного жителя району сплачено, в середньому, 40,6 грн. податку з доходу фізичних осіб. Найвищийцей показник у Костянтинівській сільській раді – 110 грн., Баловненській – 55 грн., Гур’ївській – 46 грн., Антонівській – 41 грн. А от у Бузькій сільській раді – 15 грн., Себинській – 14 грн., Троїцькій – 13 грн. Одна з основних причин такого низького рівня сплати цього виду податку – зарплата «у конвертах». Щорічні втрати бюджетів, зокрема, від виплати неоподаткованої заробітної плати у фермерських та одноосібних господарствах становлять більше 300 тис. грн. Значні суми не надходять до бюджету через використання земельних паїв без реєстрації договорів оренди, заниження розмірів орендної плати за них.
С. М. Васильєв наголосив, що райдержадміністрацію, податковою інспекцією будуть вжиті заходи, щоб у районі не було жодного фермерського господарства, яке не сплачує податок з доходів фізичних осіб.
На належному рівні забезпечено виконання показників зі сплати за землю. При плані 883,3 тис. грн. надійшло 1466,5 тис. грн. Проте і тут не всі резерви вичерпано. Зокрема, ще є заборгованість із орендної плати за землю. Найбільша вона у міській раді – 53,2 тис. грн., Баловненській сільській раді – 56,9 тис. грн., Кандибинській – 39,7 тис. грн., Новопетрівській – 37,9 тис. грн. Сергій Миколайович вніс ряд пропозицій щодо мобілізації податків і зборів.
Співдоповідач – начальник Новоодеського відділення Вознесенської ОДПІ О. В. Сенченко звернула увагу на те, що більшість населення району зайняте у сільському господарстві. Зокрема, 20% земель сільськогосподарського призначення обробляють одноосібники. А рівень реєстрації доходів – низький, та й врожайність занижують. Тому на часі – підвищення рівня співпраці податкової інспекції з міською та сільськими радами. Органи місцевого самоврядування не завжди інформують про перегляд нормативно – грошової оцінки, не надають рішення про виділення землі. Іноді пасовища фермери і одноосібники використовують як ріллю, обробляють не витребувані паї, а сільська рада відсторонюється від вирішення цих питань. Треба ретельно вести облік одноосібних господарств у погосподарській книзі, складати акти обстеження полів. Працювати і платити податки потрібно чесно. Аналіз, проведений податковою інспекцією, показує, що «деякі фермерські господарства продали продукцію, яку не виростили».
Підсумовуючи сказане, М. М. Заболотний зазначив: «Щоб зберегти темпи зростання капітальних видатків, а значить відновлення і розвитку об’єктів соціальної сфери, забезпечити проплату першочергових видатків, перевиконання бюджету має бути на рівні 30%. А значить, ми повинні забезпечити чесну сплату податків всіма суб’єктами господарювання». Про стан розрахунків з пенсійним фондом та про збільшення доходів за рахунок легалізації заробітної плати говорив начальник Пенсійного фонду в Новоодеському районі О. К. Міщенко.
За його словами план надходжень у першому кварталі виконано на 96,8%. У той же час, проти відповідного періоду минулого року, надходження зросли на 2361,6 тис. грн.. Самозабезпеченість власними коштами за звітній період становить 32,9%.Заборгованість збільшилася на 439,6 тис. грн. і склала 4575,4 тис. грн.. На всю суму боргу сформовані вимоги та передані на виконання Державній виконавчій службі. Середній розмір пенсії – 940,85 грн., що на 12% більше проти відповідного періоду минулого року. Начальник УПСЗН райдержадміністрації Н. Д. Поляруш інформувала про роботу районної комісії з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення, як складової у розрахунках платників з Пенсійним фондом.
Значну увагу на зібрані приділили забезпеченню виконання Указу Президента України від 21.03.2000 р. № 485/2000 «Про державну підтримку клубних заходів».
На колегії розглянуто ряд інших важливих питань.
Наталія Крикун
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета «Промінь» № 38 від 14 травня 2011 р. Розвиток територіальної громади"