Головою Очаківської райдержадміністрації ставилось завдання за підсумками першого півріччя району ввійти до першої п`ятірки в області. Рейтинговий показник Очаківщини за підсумками першого кварталу - четверте місце.
Колегія райдержадміністрації на своєму засіданні 20 квітня ґрунтовно проаналізувала соціально-економічну ситуацію, що склалася в районі станом на 1 квітня 2011 року.
Як зазначила у звіті з даного питання начальник управління економіки РДА Д.І. Вялкова, район утримує позитивну динаміку у більшості галузей народногосподарського комплексу. Так, у першому кварталі виконані планові показники по доходах до загального фонду зведеного бюджету на 112%, приріст до звітного періоду минулого року склав 26%, збільшено доходів до Пенсійного фонду на 27%,суттєво збільшилась кількість утримувачів субсидії і її виплати становлять 137,4%, виплати соціальної допомоги населенню збільшились на 18%. Реалізація промислової продукції збільшилася майже вдвічі.
Однак не всі підприємства промисловості, сільського господарства та будівництва працюють стабільно, на ряді підприємств є борги з виплати платежів та податків, існує проблема зайнятості населення.
Поступово покращується ситуація в промисловій галузі. Так, за перший квартал промислової продукції реалізовано на 6,5 млн.грн. більше, ніж за відповідний період минулого. За обсягом реалізованої продукції на одного мешканця район посідає 4 місце в області.
Стабільно працюють підприємства харчової промисловості, набувають тенденцій до розширення. Так, ПСП "Україна" звітує про виробництво та реалізацію круп, встановлює лінію з виробництва ковбас. На черзі у цьому році - відкриття молокопереробного цеху. Ці інновації дозволять збільшити показники виробництва та реалізації промислової продукції на суму до 2,5 млн. грн. на рік.
Також покращується ситуація з вкладенням коштів у розвиток економіки району. Підприємствами і організаціями за 2010 рік інвестовано капітальних інвестицій на 6 млн. грн.. більше, ніж торік. Інвестицій в основний капітал освоєно на суму 39,5 млн.грн., в розрахунку на одну особу - 2445 грн., і це 6 місце серед районів області.
В агропромисловому комплексі, як відзначила доповідач, становище складається більш позитивно, ніж у промисловості. Порівняно з минулим роком площі посіву зернових культур збільшились на 4%, озимих зернових - на 20%, тоді як під менш врожайними ярими культурами на 23 % зменшено.
Динамічно зростає поголів`я ВРХ в сільгосппідприємствах, як наслідок державної підтримки галузі. Завдяки збільшенню поголів`я, як іпродуктивності корівв цілому по району, в першому кварталі отримано 1040,4 кг молока проти 909,3 кг торік. Хоча виробництво м`яса порівняно з відповідним періодом минулого року склало 94%, на що вплинуло зменшення поголів`я свиней в ПСП "Україна".
Середня зарплата одного працюючого за січень-березень 2011 року зросла порівняно з відповідним періодом минулого року на 14,0%, а в порівнянні з її рівнем на кінець 2010 року зменшилася на 6,5% і склала 1392,4 грн. Тобто, розмір середньої зарплати в районі зменшився, що не спостерігалося за останні два роки.
Боржником по зарплаті є СГЗАТ "Родіна", яке знаходиться у стадії банкрутства.
Сума легалізованої заробітної плати становить 5,6 тис.грн.
Продовжується зниження кількості осіб, бажаючих розпочати підприємницьку діяльність, що обумовлено прийняттям Податкового кодексу та змін до пенсійного законодавства. Станом на 1 квітня ц.р. загальна кількість суб`єктів малого підприємництва складає 945 осіб, з яких 78,2% - фізичні особи-підприємці (їх кількість порівняно з початком поточного року скоротилася на 11 одиниць). Кількість малих підприємств незмінна і становить 65, 141 - фермерські господарства.
Підприємствами району надано платних послуг на 4686 тис.грн., що вдвічі більше відповідного періоду минулого року. В середньому одним підприємством реалізовано послуг на 937,2 тис.грн. Це найвищий показник в порівнянні з іншими районами області і забезпечується він ТОВ "Порт Очаків" та ТОВ "Форвард Груп".
Збільшилася порівняно з минулим роком кількість об`єктів побутового обслуговування і становить 28 об`єктів - переважна частка їх в мережі перевезення вантажів і перукарських послуг.
Збільшилася і кількість об`єктів роздрібної торгівлі (на 5%) порівняно з відповідним періодом минулого року і становить 371. З 30 населених пунктів району лише в малих селах відсутні стаціонарні торгові точки - Іжецькому, Березані, Лиманному, Михайлівці, Новому, Балановому.
Незважаючи на окремі негативні явища, результатом спільної налагодженої праці усіх структурних підрозділів РДА за підсумками роботи в першому кварталі 2011 р. стало 4 місце в обласному рейтингу.
Із співдоповідями з даного питання виступили начальник фінуправління РДА А.Д. Єгорова, начальник Очаківської ОДПІ В.С. Бітун, заступник начальника відділу Держкомзему в Очаківському районі Т.В. Котик.
В резюме з розглянутого питання голова райдержадміністрації О.Ф. Росинець сказав, що здобуття четвертого місця в обласному рейтингу підтвержуєправильність обраного шляху, взятого на виконання поставлених завдань, але не применшує вимог працювати в умовах жорсткої персональної відповідальності.
Олександр Федорович відзначив позитивну роботу фінуправління і ОДПІ по наповненню бюджету, при цьому наголосивши про введення режиму контролю за раціональним витрачанням коштів.
Корінної перебудови, за словами очільника району, потребує робота в аграрному секторі економіки, виходячи з нагальності створення ринку сільгосппродукції і збуту її, відслідковування цін й надання відповідних рекомендацій сільгоспвиробникам.
З 1 червня управлінням економіки розпочнеться робота по відслідковуванню цін на продукти харчування для баз відпочинку, у зв`язку з чим голова РДА застеріг контролюючі органи від лобіювання тих чи інших інтересів. А також зажадав не послаблювати контроль за цінами на хліб, приділити серйозну увагу водозабезпеченню та ін.
Другим питанням на колегії було розглянуто інформацію начальника управління економіки Д.І. Вялкової про дотримання вимог чинного законодавства щодо ціноутворення. Вона зазначила, що цінова ситуація на ринку району залишається складною, як і загалом на ринку України. Протягом 2010-11 років відстежується збільшення цін практично на всі види товарів. Індекс споживчих цін з початку року по Миколаївській області склав 102,3%, по Україні - 107,7%.
Як видно з аналізу, майже по всіх продуктах харчування в Очаківському районі зафіксовано перевищення середньообласних цін, окрім молока, сметани, масла вершкового. Найбільше перевищення встановлено на капусту (174%) та борошно (142%).
За результатами перевірок комісійіз захисту прав споживачів спільно з адмінкомісіями сільрад з питання дотримання об`єктами торгівлі правил торгівлі та вимог розпорядження голови ОДА торговельна надбавка на основні продукти харчування становить 15%, а на хліб 10%.
В районі заготовлено 520 тонн продовольчого зерна до регіональних ресурсів в обсязі тримісячної потреби із зерна урожаю 2010 року на 2010/2011 маркетинговий рік.
За результатами аналізу район в змозі забезпечити себе основними продуктами харчування - молоком, м`ясом, яйцями, хлібом, борошном, крупами, овочами, фруктами. А також матиме можливість реалізовувати третину вироблених круп за межі району.
З метою цінової стабільності на ринку хліба району з Держкомрезерву України щомісяця до 1 липня виділяється 36 тонн борошна за ціною, нижчою від ринкової на 13%.
З 1 квітня ціна на хліб масового вжитку сорту Степовий-формовий вагою 0,6 кг, який виробляється з борошна Держкомрезерву, становила 2,7 грн., з 11 квітня - 2,9 грн., у вказаній роздрібній ціні вже присутні транспортні витрати і торгівельна надбавка 5%. Проте ціна у розмірі 2,9 грн. майже усіма торгівельними об`єктами сільрад, крім Солончаківської та Острівської, не дотримується.
Тому Д.І. Вялкова наголосила про необхідність комісіям з захисту прав споживачів при сільрадах провести роз`яснювальну роботу і довести до кожного СПД про недопущення перевищення торгівельної надбавки на хліб, що виробляється з борошна Держкомрезерву (на інші сорти хліба вона можлива до 15%).
Не менш важливе питання, розглянуте колегією, - "Про стан реформування системи охорони здоров`я в Очаківському районі". Як проінформувала головний лікар району О.В. Степанова, на шляху реформування вже чимало зроблено. Результатом першого її етапу є створення спільної комісії для проведенняприйому-передачі закладів первинної медичної допомоги на утримання районного бюджету; затвердження Статуту ЦРЛ у новій редакції; створення центру первинної медико-санітарної допомогиОчаківської ЦРЛ; внесення змін до штатного розкладу ЦРЛ; проведення 100% інвентаризації майна закладів охорони здоров`я первинної ланки району; списання майна, не придатного для використання та багато ін. З метою оптимізації мережі ЛПЗ району та згідно з планом реформування закладів охорони здоров`я району на 2011-2014 роки проведено приєднання ФП с. Нове з населенням 39 чол., с. Жовтень (133 чол.) та с. Баланове (74 чол.) до Кам`янської СДЛ (населення на дільниці 1713 чол), та ФП с. Острівка (64 чол.) до Рівненської СЛА (1218 чол.) Надання меддопомоги населенню в цих селах здійснюється сімейними лікарями згідно з графіками.
Підсумовуючи сказане, О.Ф. Росинець зазначив, що наступним етапом після проведеної роботи по реформуванню системи охорони здоров`я є досягнення норми безкоштовного медичного обслуговування населення. Було сказано - люди в райлікарні не повинні нічого платити.
Колегія розглянула ще ряд питань, поданих керівником апарату райдержадміністрації С.П. Шевченко, й прийняла відповідні пропозиції.
Н. АНТОНОВА.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета “Чорноморська зірка” №№ 33-34 від 29 квітня 2011 року. ЗРОБЛЕНО БАГАТО, НЕ МЕНШЕ – ПОПЕРЕДУ"