Днями відбулася чергова дев'ята сесія Первомайської міської ради шостого скликання. Депутати розглянули низку питань. А розпочалося засідання, власне, як і завжди, з досить приємної події. Міський голова за традицією поздоровила депутатів-іменинників, вручивши їм червоні троянди. Цього разу це були Василь Барський та Володимир Сімаченко. Після цього приступили до розгляду питань порядку денного.
Гроші на ремонт міського Будинку культури, будівництво бюветів та енергозберігаючий проект для дитячих закладів№ 31 та 32 — ось далеко неповний перелік основних питань, розглянутих депутатами на сесії. Працювали швидко, але, досить плідно. За короткий відрізок часу розглянули двадцять два питання. Практично з усіх прийнято відповідні рішення. Робота у профільних комісіях дає свої позитивні результати, адже жодне питання не проходить повз них. Тому, зокрема, одне з проблемних питань стосовно розміщення торговельного намету на території природоохоронної зони в районі електростанції було відхилено, бо не мало попереднього розгляду на комісіях. Як зазначила міський голова Людмила Дромашко, такі питання не повинні виникати спонтанно. Але без уваги ця проблема не залишиться. Уже дано доручення керівникам управлінь Держкомзему та містобудування, архітектури, комунальної власності та земельних питань вивчити цю ситуацію і зробити висновки.
До того ж, додала мер, до цього часу РЕС не оформив право власності на охоронну зону, і це сьогодні є проблемою. Так склалося, зауважила Людмила Григорівна, все, що будувалося раніше, не має відповідних документів.
Тому нині це питання у стадії вирішення, хоча це не такий швидкий процес. Втім, ми дуже сподіваємося, що міський бюджет скоро матиме додаткові надходження у вигляді податку саме від цих земель.
Вирішили депутати виділити кошти на проведення ремонту міського Будинку культури, яким опікуватиметься управління житлово-комунального господарства. "Шістсот п’ятдесят тисяч, — говорить міський голова, — це далеко не та сума, яка потрібна на ремонт приміщення, та розпочинати з чогось потрібно. Ми дуже сподіваємося, що за результатами піврічного виконання бюджету (а ми за перший квартал перевиконали бюджет на 10 відсотків) матимемо можливість і надалі фінансувати ремонтні роботи цього закладу культури".
Переймалися депутати і виділенням коштів на будівництво бюветів. Проектно-кошторисна документація уже виготовлена, тепер депутати розраховують, що в другому півріччі надійдуть кошти саме на ці роботи. До речі, на їх спорудження з місцевого бюджету потрібно сто десять тисяч гривень, все інше фінансуватиме держава. Бювети ж розташуються на вулицях Черняховського та Корабельній, на місці законсервованих пунктів розливу питної води.
Йшлося на сесії і про переведення на індивідуальне опалення соціальних об’єктів (ДНЗ № 31 та 32) та того ж таки міського Будинку культури. "Справа в тім, — говорить міський голова, — що котельні на Новій та на Луначарського сьогодні економічно невигідні, бо більшість жителів, які користувалися послугами цих об’єктів, перейшли на індивідуальне опалення. Тож забезпечення теплом дитячих закладів — питання більш ніж актуальне. Враховуючи те, що місто нині бере участь в енергозберігаючих проектах, було б нерозумно не скористатися саме цим моментом тазалучити державні кошти на вирішення вищезгаданого питання. Тож розробка проектно-кошторисної документації нині покладена на відповідні служби".
Говорили депутати і про виготовлення технічної проектної документації на будівництво власної електромережі в мікрорайоні"Гілея ", де склалася критична ситуація. "Питання непросте, — зауважила міський голова, — тому необхідність виділення коштів на виготовлення документації є очевидною". Депутати одноголосно підтримали мера. На ці потреби вони виділили 25 тисяч гривень. "До того ж це питання, — наголосила мер, — нині на контролі в області та в правоохоронних органах. Не маємо ми права залишити людей без світла".
Поінформувала міський голова депутатів і про засідання обласної колегії, яке пройшло під головуванням Миколи Круглова, та про вимоги, які конкретно нині ставляться перед містом. Зокрема, йшлося про заборгованість комунальних підприємств до Пенсійного фонду та про харчування в міській лікарні.
Не оминули депутати своєю увагою і ветеранів Великої Вітчизняної. Василь Барський нагадав, що 9-го травня його таксі традиційно безкоштовно перевозитиме ветеранів. А міський голова сказала, що днями на рівні області буде підписано тристоронню угоду між фармацевтами, стоматологами та ветеранською організацією щодо закріплення за відповідними службами кожного ветерана на обслуговування. Йшлося і про затримку видачі ювілейних медалей за бойові заслуги, яких ветерани очікують ще з минулого року.
На сесії говорилося і про ситуацію з ремонтомосновних доріг у Первомайську.На жаль, сьогодні це прерогатива облавтодору. До того ж виділені гроші тільки на ремонт основних автомагістралей. “Кошти є на казначейських рахунках, — запевнила міський голова, — сьогоднівони очікують законодавчого підтвердження”.
А ось що робити з, так би мовити, другорядними вулицями? Адже кожна третя потребує ремонту. Та мер висловила сподівання, що питання все-таки поступово буде вирішуватися. Стурбовані в мерії і неефективним використанням земельних ресурсів, бо надходження коштів саме від землі могло б вирішити чимало життєво важливих питань. До речі, як позитивний приклад того, яким чином можна вирішувати проблемні питання, на які не вистачає грошей місцевого бюджету, міський голова назвала сусідню Арбузинку. Тамфермери та підприємцізібрали півтора мільйона на нагальні потреби, серед яких і ремонт доріг.
Можливо, нашим підприємцям теж варто замислитися над таким варіантом. Головне, консолідація зусиль, переконанаЛюдмила Дромашко.
Наостанок роботи сесії міський голова привітала всіхз вервечкою весняних свят, побажавши впевненості у завтрашньому дні. Людмила Дромашко також нагадала, що цього року на Перше травня припадає поминальний день, тому усілякі розважальні заходи відміняються, окрім традиційного першотравневого мітингу. Зате сьомого травня офіційно відкривається сезон у міському парку культури та відпочинку. Тож усі бажаючі матимуть можливість змістовно провести вільний час.
Влада ВЕРБИЦЬКА
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісник Первомайська” №33 від 27.04.2011 року. РОБОТА БУЛА ПЛIДНОЮ"