Газета Голос Баштанщини від 3 березня 2011 року №22 «Наша мета-бути першими» : 865146 : Местные новости

Местные новости Николаев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Николаев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Газета "Голос Баштанщини" від 3 березня 2011 року №22 «Наша мета-бути першими»

2 березня голова Баштанської райдержадміністрації Іван Рубський провів прес-конференцію для представників засобів масової інформації.
Коротко проінформувавши про здобутки району в 2010 році, керівник району відповів на запитання журналістів газети «Голос Баштанщини» та радіостудії «Баштанка».
– Іване Васильовичу, настільки бюджет 2011 року задовольняє потреби району, враховуючи проблеми в освіті, медицині, культурі?
– Бюджет 2011 року надзвичайно складний. І не тому, що ми гірше стали працювати. Навпаки, сьогодні є ріст виробництва за 2010 р. в державі на 11%, в області –на 10,3%, в районі – на 49,7%. Але проблеми пов’язані з дотацією з державного бюджету.
Надзвичайно складна видаткова частина, бо попереднє керівництво держави набрало дуже багато кредитів і їх треба повертати. Подобається нам чи ні, обов’язки по кредитах слід виконувати.
Тому при плануванні бюджету на рік район отримав дотації з державного бюджету на освіту на 3,5 млн. грн. менше, на медицину – на 500 тис. грн., на культуру – на 170 тис. грн. менше.
Загалом же, районний бюджет сформований, заробітна плата забезпечена повністю, всі обов’язкові платежі, енергоносії, медикаменти, харчування забезпечені й навіть більше, ніж у минулому році. На жаль, немає стимулюючих надбавок до зар-плати ні в сільських радах, ні в райдержадміністрації, ні в районній раді. Відчувають сьогодні на собі це і вчителі, й медпрацівники.
В найгіршій ситуації знаходиться виконання районних програм. Зокрема, районна газета, радіо забезпечені на 50%, недостатньо – програми по соцзахисту та інші. Але ми з цього трагедії не робимо. За підсумками І півріччя буде виконання бюджету. Тож менше минулого року виділено не буде на ці програми. Тому загалом ситуація по бюджету задовільна.
– Що ви можете сказати з приводу оптимізації закладів освіти й реформування медицини?
– Реформи завжди проходять болюче. Але якщо якась галузь не оновлюється, то згодом починає гальмувати. Сьогодні все частіше ведуться розмови про приховану територіальну реформу. Зараз йде скорочення штату в міністерствах на 30-50%. Дійде воно й до низів. Адмінреформа, звичайно, не обмине й галузі освіти, медицини.
Наведу такий приклад.В Україні найбільше медичних закладів у Європі, найбільша кількість лікарів, але ситуація з медобслуговуванням найгірша. І стан здоров’я нашої нації далеко не задовільний. Тож справа не в кількості закладів, а в якості лікування. Тому реформа ця неминуча. Одним з її етапів є створення госпітальних округів, які об’єднають кілька районів. І там, де буде госпітальний центр, буде й районний центр.
Сьогодні Баштанка стоїть у тому переліку, де будуть створені округи. Це завдяки тому, що ми вже давно серйозно працюємо над створенням матеріально-технічноїбази районної лікарні, яка є сьогодні кращою в області.
В освіті планується створити шкільні округи. Це не значить, що будуть скорочуватися усі школи. Однак мережу закладів треба приводити у відповідність. На жаль, демографічна ситуація у нас невтішна не тільки в районі, а й по області. Сьогодні є школи, де залишилося до 20 учнів. Зокрема, в селах Перемога, Новопетрівка, Новосергіївка у 5, 7, 8 класах немає жодного учня. І перспективи ніякої немає.
Тому, звичайно, такі школи будуть реорганізовані в школу-сад, аби не втратити приміщення. А діти шкільного віку будуть підвозитися до шкіл у сусідні села, де й рівень навчання, й якість освіти кращі. Від цього більше користі буде дітям. Хочемо ми того чи ні, а тут потрібен розумний підхід до оптимізації шкільної мережі.
– Нині багато розмов точиться навколо територіальної реформи. Жителів району це дуже хвилює, адже побутують різні думки щодо утворення райцентру.
– Сьогодні поки що ніхто не може нічого конкретного сказати щодо територіальної реформи. Це вирішиться десь через 3-4 роки. Але я впевнено можу сказати: якщо ми будемо й надалі працювати в такому темпі, як зараз, то райцентр залишиться в Баштанці. На це ми спрямовуємо зусилля протягом останніх 10 років. Бо розмови про територіальну реформу ведуться ще з 1998 року. Тому й сьогодні ми працюємо в цьому напрямку.
З цією метою за рахунок районного бюджету придбали приміщення для відділу освіти, управління юстиції, податкової інспекції, районного суду, управління соцзахисту, управління Пенсійного фонду, хоча на ці державні служби мала б держава виділяти кошти. Але ми свідомо йшли на ці затрати. І сьогодні всі наші управління готові до територіальної реформи. А їх база без перебільшення є кращою в області. Тому й утримуємо напрямок на райцентр і будемо все робити для цього.
– На прес-конференції для ЗМІ області головаоблдержадміністраціїМ. П. Круглов порушив питання про благодійні фонди при лікарнях, які займаються поборами з людей.
– Не можна плутати благодійність із здирництвом. Благодійність – це коли людина звласного бажання хоче зробити внесок на розвиток якогось закладу. А якщо людину, яка прийшла в лікарню, змушують платити кошти під виглядом благодійних внесків – це незаконно. Мало того, що медикаменти треба купувати самому, ще й «благодійну» допомогу вимагають. Це суперечить закону й допускати цього не можна.
Але благодійництвом треба займатися міській, сільським радам при всіх проблемах. Є у нас товариства, фермери, одноосібники, підприємці, з якими треба працювати в напрямку створення благодійних фондів для потреб громади. І саме громада має вирішувати, куди направляти ці кошти в першу чергу й контролювати їх використання.
– Жителів району хвилює стан доріг між населеними пунктами. Чи є якась перспектива щодо їх ремонту в цьому році?
– Дороги – одна з найболючіших проблем як у нашому регіоні, так і в державі в цілому. По стану доріг завжди судять про рівень цивілізації регіону.
Всі дороги у нас фінансуються за рахунок державного бюджету. І вплинути на цей процес районній владі дуже важко, хоча треба й пасажирів перевозити, й дітей підвозити до школи. Тому будемо звертатися до керівників господарств, підприємств, фермерів, які користуються цими дорогами й завдають їм найбільше шкоди, аби допомагали латати дороги загального користування.
Проблема ця загальнодержавна, вона є у наказах наших виборців і включена в план соціально-економічного розвитку. Те, що залежить від нас, ми зробимо, але відповідальність за стан доріг лежить на державі.
– Чи не є поганий стан доріг причиною незадовільного автобусного сполучення в районі?
– Звичайно є. Послуги на автоперевезення регулюються й контролюються державою, але тарифи підвищуються дуже неохоче. Ціни на бензин ростуть кожен день, а тарифи за ними не встигають. Але там, де дороги більш-менш нормальні, проблем з перевезенням немає. По селах це робити складніше, бо при таких дорогах не кожен хоче пускати свої автобуси, що знаходяться переважно в приватному секторі. Але завдання влади – шукати вихід із становища. У нас є 6 проблемних маршрутів, де автоперевезення не здійснюється. Про цю проблему знає й облдержадміністрація. Тому сподіваємося, що найближчим часом ми їх вирішимо.
– Чи буде в цьому році наш район з урожаєм? Які Ваші прогнози?
– Із 58 тис. га озимих на сьогодні 31 тис. га перебуває в доброму стані, 18 тис. га – у задовільному й більше 3 тис. га зріджені або слабі. Практично урожай ми зберегли.
Осінь була складна й посіви ослабли. Але аномально теплий листопад зробив свою справу, реабілітувавши становище. Тож сподіваємося, що будемо з хлібом. Стан справ у рослинництві району один з кращих в області. Нині ведемо підживлення посівів.
– Чи пропонуєте сьогодні сільгосптоваровиробникам сіяти гречку, кукурудзу, інші культури?
– Сьогодні ставимо завдання не лише ми на районному рівні, а й уряд. Ви бачите, який ажіотаж нині в Україні з гречкою. Але вважаю, що там більше політики, ніж економіки. Тому сьогодні на селекторній нараді з сільгосптоваровиробниками ми озвучили завдання: ярих треба посіяти 19,3 тис. га, з них 1200 га проса, 700 га гречки, 3500 га кукурудзи, 300 га бобових. Ми за останні роки, на жаль, відвикли від цих культур. Тому важко це сприймається. Але завдання доведені й будемо їх виконувати.


Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Газета "Голос Баштанщини" від 3 березня 2011 року №22 «Наша мета-бути першими»"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 17
Новых вестей вчера: 24

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июль 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Николаев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта