Газета Кривоозерщина № 12 від 16.02.2011. Під пильним контролем- об’єкти соціальної інфраструктури : 852720 : Местные новости

Местные новости Николаев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Николаев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Газета "Кривоозерщина" № 12 від 16.02.2011. Під пильним контролем- об’єкти соціальної інфраструктури

8 лютого відбулося виїзне засідання ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Кривоозерському районі. Це консультативно-дорадчий орган при голові райдержадміністрації. Раду очолює голова райдержадміністрації. До складу ради за посадою входять голова райдержадміністрації та його заступники, голова районної ради та його заступник, селищний та сільські голови.
На засідання ради також було запрошено керівників відділів та управлінь райдержадміністрації, керівників бюджетних установ.
На порядку денному — огляд об’єктів соціальної інфраструктури та крупних господарств на територіях Ленінської і Секретарської сільрад.
Першою на маршруті була територія Ленінської сільради. Звертаючись до членів ради, запрошених сільгосптоваровиробників, які орендують земельні паї жителів цього села, голова райдержадміністрації П.Г. Бузінський коротко інформував про раду та окреслив її пріоритетні завдання. Це, зокрема, вивчення суспільно-політичних процесів, що відбуваються в районі, стану соціально-економічного розвитку району та вироблення за його результатами узгодженої позиції щодо пріоритетів, напрямів, стратегії та механізмів забезпечення сталого розвитку району, системних реформ у цій сфері, сприяння взаємодії та активізації співпраці органів державної влади та органів місцевого самоврядування у вирішенні питань вдосконалення державного будівництва.
Як зауважив П.Г. Бузінський, це перше засідання ради. Тому він надіється на плідну співпрацю у вирішенні питань, які будуть виникати. Глава району зажадав почути від присутніх місцевих господарників, як вони допомагають своїй громаді, зокрема, об’єктам соціальної інфраструктури, чи уклали вони із сільрадою договори соціального партнерства і чи готові спрямовувати по 10 грн. з кожного гектара землі на підтримку і розвиток цих об’єктів.
Керівник ТОВ «Оберіг-ЛТД» Ф.Й. Сорока сказав, що він постійно допомагає школі. А конкретно — встановлено двері у спортзалі, для харчування школярів надається хліб, крупи, олія та ін. Він і надалі готовий допомагати. Його підтримали О.А. Ніколаєвський і В.В. Воляр. Вони обіцяли обговорити із сільським головою підписання договору про соціальне партнерство.
Учасники виїзного засідання відвідали свинотоварну ферму ТОВ «Оберіг-ЛТД», де завідуючий фермою Є.Л. Затяжчук розповів про поголів’я, яке тут вирощується у двох приміщеннях, про приваги тварин та раціон годівлі.
Голова РДА радив присутнім фермерам (до них приєднався ще О. Оніщук), зайнятися молочним тваринництвом, створити ферми. А держава допоможе дотаціями. За приклад ставився фермер з Луканівки Закревський.
Відвідали і сільський ФП (завідуюча Т.В. Гашенко). Він у одному приміщенні із сільською бібліотекою (бібліотекар Л.М. Сивак). Приміщення потребує зовнішнього ремонту. Зрозуміло, що обом цим закладам під одним дахом місця обмаль. У бібліотеці, де все оформлено належним чином, тісно. В одній кімнатці і книгозбірня, і читальний зал. Тут не опалюється. У ФПі місця трохи більше, але, як зауважила головний лікар ЦРЛ В.П. Зайченко, коли приїздить бригада лікарів, то всі не в змозі поміститися. Сільському голові О.О. Ніколаєвському було рекомендовано подбати про окреме приміщення для бібліотеки. А у ФПі обкласти грубку плиткою.
В одному крилі приміщення колишнього колгоспного дошкільного закладу, в кількох відремонтованих за кошти сільради кімнатах нині знаходиться дитячий садок із дошкільною групою короткотривалого перебування із 8.30 до 13.00. на 16 дітей. З дітками займається вихователька Л.В. Луценко. Сільському голові порадили створити тут дитсадок із цілоденним перебуванням та забезпеченнямтриразового харчування дітей. А для цього підвести воду, зробити харчоблок. Нині ж діток харчують батьки. Учасники виїзного засідання відзначили гарний ігровий майданчик, збережений і відремонтований.
У Ленінській ЗОШ І — ІІ ступенів (директор Л.Б. Чумак) навчається 55 учнів, хоча школа розрахована на 150 місць. Майже всі діти отримують харчування. За його здешевлення школа вдячна Ф.Й. Сороці, який спонсорує продуктами харчування. Проблема — потребує перекриття дах у спортзалі, у школі треба замінити вікна на енерго-збергаючі.
Побували і біля пам’ятного місця села — парку, де встановлено пам’ятники визволителям. Паркан біля парку та сільського Будинку культури потребує термінового оновлення, також слід прибрати на території парку. Глава району радив залучати для цього безробітних на громадські роботи.
У сільському Будинку культури слід відремонтувати покрівлю. А в культурному плані директор Л.П. Сорока роботу веде на належному рівні — створено музейний куточок старожитностей, з любов’ю оформлені тематичні стенди, викликає захоплення виставка колоритних робіт місцевих майстринь-вишивальниць Н. Сороки та Н. Близнюк. При Будинку культури працює драмгурток, виступи якого відомі за межами села і району.
Сільський голова пообіцяв віднайти кошти для ремонту покрівлі. Йому радили для вирішення проблем об’єктів соціальних інфраструктур та громади залучати місцевих фермерів і підприємців.
На території Секретарської сільради першим відвідали потужній сучасний свинотоварний комплекс АФ «Корнацьких». Пройого роботу і виробничі потужності розповіли завідуючий Д.Г. Мазуренко та головний спеціаліст І.Б. Нагірняк. Нині на фермі 440 свиней та 11 хряків. Цикл вирощування — закритий. Завдяки збалансованому раціону і відповідному догляду тварини протягом 6 місяців досягають ваги до 110 кг. Тут планується утримувати до 10 тисяч поголів’я свиней. Комплекс обслуговуватимуть 12 чоловік.
Учасники виїзного засідання мали змогу оглянути приміщення, яке готується для приймання тварин. І були вражені побаченим — всі процеси автоматизовані, що зводить до мінімуму фізичну працю, технології догляду відповідають світовим стандартам.
АФ «Корнацьких» — один з найбільших в районі платників податків до бюджетів і соціальних фондів, фірмою створено 250 робочих місць. Це також безвідмовний спонсор, який допомагає сільським громадам, зокрема і Секретарській.
У Секретарці приміщення ФАПу (завідуюча Т.О. Ліхачова) досить просторе. Але кілька кімнат давно у стадії ремонту. У будівлі треба зробити електроопалення. Осучаснення потребують медичні стенди. Відрадно, що тут шанують пам'ять старійшини секретарської медицини Івана Климовича Мамалиги, який тривалий час працював сільським фельдшером. Його портрет — на чільному місці.
У приміщенні сільради чисто. Кабінет сільського голови скромний, нічого зайвого, як і потрібно для робочої обстановки. Є вся державна і місцева символіки. А подвір’я біля сільради здалося б заасфальтувати.
Тепло і затишно у дитсадку, де виховується 29 діток. У щоденному меню фрукти, м'ясо, риба, молочні продукти. Вартість харчування на одну дитину — 9,2 грн., які надає сільрада. Про це розповіла завідуюча В.М. Сухарська. Після огляду визначилися, що слід обкласти миючою плиткою приміщення харчоблоку і віднайти кошти для ігрового майданчика. Сільський голова В.В. Завадський пообіцяв цим зайнятися.
Святе у кожній громаді — місце останнього спочинку односельців. І багато чого можна сказати з того, у якому стані кладовище. У Секретарці воно впорядковане, ритуальний майданчик теж в належному стані. Знову ж звучала порада залучати до благоустрою людей на громадських роботах і тісніше співпрацювати у цьому питанні з районним центром зайнятості. До речі, цього дня у селі виконувались громадські роботи — обрізали гілля дерев під лініями електропередач.
П.Г. Бузінський закликав сільських голів дуже уважно ставитися до пам’ятних місць своїх громад, впорядковувати і доглядати їх цілорічно, а не тільки до проводів чи Дня Перемоги.
Фермерські господарства «Деметра» і «Грінфілд», що на території Секретарської сільради, розмістилися на території мехзагону. Учасники зібрання мали змогу поспілкуватися із керівником ФГ «Деметра» Ю.М. Крохмалем. У користуванні «Деметри» трохи більше 300 га ріллі. Господарник розповів, що сівба буде проводитись якісним насінням. Крім традиційних зернових також буде посіяно 10 га гречки. У фермерському господарстві працює постійно 13 людей. У сезонних роботах задіяно до 40 осіб. Середня заробітна плата постійно працюючих 1167 грн. Господарство придбало нову техніку — 2 трактори МТЗ-82, дискову борону.
П.Г. Бузінський зауважив, що у такому невеликому господарстві працює стільки людей і всі вони відповідно оформлені. На жаль, в районі таких добросовісних господарників не дуже багато. В основному легалізовано по 1 — 2 людини. Решта ж працює в тіні, не маючи ніякого соціального захисту. Але так довго тривати не буде.
Центр села аж ніяк не прикрашає занедбана Дошка пошани. Вірніше, її залишки. А в Секретарці, напевно, є люди, чиї портрети достойні бути на цій Дошці.
Колись велична споруда Секретарського сільського Будинку культури теж не встояли під впливом часу. Стіни облущились, в аварійному стані верх споруди над ганком. У великій залі потребує ремонту стеля і ділянка підлоги. Але є і гарні моменти. Наприклад, сучасний тренажерний зал, відремонтований і укомплектований спортінвентарем за кошти АФ «Корнацьких». Також агрофірма придбала сюди сучасний тенісний стіл. Все це демонстрував директор СБК А.М. Грабчак.
У приміщенні БК розмістився і дбайливо впорядкований різноманітними експонатами сільський музей, невеличку екскурсію яким провів його директор Б.В. Гвоздяниця. Просторі кімнати і в бібліотеці, куди саме прийшли школярі, щоб взяти книги і відпочити в ігровій кімнаті. І хоч Будинок культури не опалюється, але в дитячій кімнаті бібліотеки відносно тепло. Як повідомила бібліотекар Т.Г. Денисюк, в бібліотеці 730 читачів.
Поряд з Будинком культури — школа. Учні та директор Л.В. Бунь привітно зустріли гостей, вручили буклети про своє село, розповіли про школу, провели класними просторими кімнатами, показали спортивний зал, виставку вишиванок колишніх вчителів школи.
Тут і відбулася пленарна частина виїзного засідання. Її відкрив П.Г. Бузінський, як голова ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Кривоозерському районі. Він інформував про основні завдання ради в системі формування і реалізації ефективної державної та регіональної політики.
Про роботу соціальної інфраструктури на території Ленінської та Секретарської сільських рад доповідали начальник відділу освіти РДА А.С. Бунь, начальник відділу культури і туризму РДА О.А. Вольпрес, головний лікар центральної районної лікарні В.П. Зайченко, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністраціїЛ.А. Рольян. Вони детально розповіли про об’єкти соціальної інфраструктури, їх проблеми.
Зокрема, В.П. Зайченко також повідомила також про роботу, яка ведеться по реформуванню системи охорони здоров’я району. Вона зазначила, що головною метою реформи визначено можливість для кожного громадянина отримати медичну допомогу в потрібний час у потрібному місці, в необхідному обсязі і з мінімальними витратами.
Валентина Павлівна стурбована, що і надалі проблемним є питання вкрай незадовільного проходження медичного обстеження нашими жителями. А захворюваність на туберкульоз та онкологічні хвороби висока.
Виступаюча радила розширити ФП у с. Леніне за рахунок надання бібліотеці іншого приміщення. А на базі Секретарського ФАПу планується створити лікарську амбулаторію. До речі, наш район єдиний в області, де будуть відкриті два фельдшерські пункти — у Гедвілове та в с. Криве Озеро.
Л.А. Рольян закликала присутніх представників товаровиробників укладати колективні договори. В аспекті соціального обслуговування було відзначено, що соціальний працівник у Секретарці— в числі кращих в районі, люди задоволені її роботою. А от в Леніне ще не визначились із кандидатурою соціального працівника.
Перший заступник голови РДА І.А. Чемерицький говорив про економне використання електроенергії закладами соціальної інфраструктури, зокрема, школами, які користуються електроопаленням, про перереєстрацію договорів оренди із сплатою 3%, про узаконення проектних доріг та земель під лісосмугами, вартість 1 га яких становить 500 грн. Це також надходження до бюджету.
Заступник голови районної ради В.І. Сікорський вів мову про необхідність відкриття дитячих садків у Берізках та Мазуровому, про надходження до місцевих бюджетів від сплати податків за землю.
Про реалізацію інвестиційних проектів на території Ленінської та Секретарської сільських рад доповідав начальник управління економіки РДА І.М. Майданик. Він назвав об’єкти, які знаходяться на територіях даних сільрад і не використовуються. Пропонував, яким чином зробити їх корисними для громади. Йшлося й про завищені торгівельні надбавки на соціально значимі продукти у торгових точках Леніне і Секретарки.
Також виступили заступник голови РДА Т.О. Шпак, начальник управління ПФУ в Кривоозерському районі К.П. Тарабан, яка розповіла про основні засади законопроекту про пенсійну реформу.
Надали слово і сільським головам: Ленінському — О.О. Ніколаєвському та Секретарському — В.В. Завадському. Вони обіцяли усунути виявлені недоліки, тісніше співпрацювати із господарниками, залучаючи їх до спонсорської допомоги.
П.Г. Бузінський радив цим сільським головам та іншим новобраним очільникам громад долучитися до Проекту ООН (ПРООН) «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Він інформував, що Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні займаються місцевим розвитком, орієнтованим на громади в Україні, впродовж багатьох років.Важливим компонентом підходу, що базується на місцевому розвитку за активної участі громадян, є те, що ці проекти покликані поліпшити вміння та здатність місцевих громад та місцевого керівництва задля сприяння формування в них почуття самоуповноваження. Завдяки участі у ПРООН замінені на сучасні вікна на об’єктах соціальної інфраструктури на територіях Красненьківської, Берізківської, Бурилівської сільських, селищної рад. Кошти Проекту можна залучати й на вирішення інших нагальних проблем, як от заміна покрівлі чи проведення водопостачання, інше. Але треба мати на це технічну документацію з розрахунками. До речі, як зауважив П.Г. Бузінський, для допомоги в цих питаннях створено ресурсний центр розвитку громад Кривоозерського району.
Бурилівський сільський голова М.Р. Яцишин розповів колегам, яким чином проводиться співпраця з ПРООН, яка виділяє більшу половину коштів на реалізацію проектів для громади, решту коштів вносить місцева рада, громада, спонсори. І це вигідно всім. Таким чином замінено на енергозберігаючі вікна у Бурилівській школі.
Начальник фінансового управління РДА Н.Г. Карчевська доповнила, що і в Україні є подібні проекти та конкурси. Треба просто цікавитися цими питаннями. Коли є змога отримати кошти, то чому цим не скористатися.
Керівник апарату райдерж-адміністрації, секретар ради І.М. Волошанівський ознайомив з календарним планом роботи ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Кривоозерському районі на 2011 рік. В подальшому виїзні засідання ради з різноаспектних проблем будуть почергово проводитися на територіях всіх сільських рад.
У своєму заключному слові П.Г. Бузінський висловив сподівання, що виїзні засідання ради будуть результативними. Ми повинні знати проблеми кожної громади, чим займається місцева влада, які здобутки, якої допомоги потребує. Бо наша районна громада, сегменти якої — наші населені пункти зі своїми жителями — це одна велика родина. І ми зобов’язані зберегти наш район. А для цього продемонструвати не пасивну позицію депресивної території, а бажання покращити життя та створити належні соціальні умови для наших людей. — Люди вас обрали, вам довірили, тож доведіть на ділі, що виправдовуєте цю довіру, — закликав очільників громад глава району.
С. БІЛЕЦЬКА, В. РУДНИК


Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Газета "Кривоозерщина" № 12 від 16.02.2011. Під пильним контролем- об’єкти соціальної інфраструктури"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 1
Новых вестей вчера: 35

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Июнь 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Николаев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта