![Педагогічна хрестоматія її життя](http://www.vn.mk.ua/images/userimages/thumbnails/1294236067.jpg)
Життєві шляхи, як ріки, а ріки, як життєві шляхи. Одні несуть свої води тихо й незворушно, інші ж вирують, намагаються знести каміння зі шляху, шукаючи нові русла. Саме такий неспокійний шлях обрала для себе директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Анна Михайлівна Старєва.
Народилася Анна Михайлівна в селищі міського типу Березнегувате Миколаївської області 2 січня 1961 року в сім’ї Рукоманових. Вона дякує Всевишньому, що народилася саме в такій родині – родині правдивих, працьовитих і чесних, гарних душею і мудрих людей. Вони вчили доньку бути доброю і щедрою душею.
Анна Михайлівна належить до особливих людей – одержимих у своєму ставленні до людей, родини, роботи. Саме такою її змалку виховали батьки, мама Лариса Дмитрівна, учителька початкових класів, і батько Михайло Євгенович, партійний працівник. Педагогіку обрала невипадково – приклад мами підказав їй майбутній професійний шлях.
З дитинства Анна Михайлівна відрізнялася працьовитістю, відповідальністю та справедливістю. Ці особистісні риси стали запорукою відмінного навчання в школі (ЗОШ № 1, смт Казанка), активної участі в громадському житті, передумовою її життєвого успіху.
Під час навчання в Миколаївському державному педагогічному інституті імені В.Г. Бєлінського на історичному факультеті, працюючи вчителькою в школі, викладачем у педагогічному інституті, завідуючою кафедрою педагогіки та методики викладання суспільних дисциплін у МДУ імені В.О. Сухомлинського звикла брати на себе відповідальність, не боятись приймати рішення і за будь-якою проблемою бачити людину.
Анна Михайлівна ніколи не прагнула зробити кар’єру. Просто завжди працювала і працює самовіддано, на совість, усвідомлюючи: людина відповідає за кожен свій крок у житті. Жартує – у житті не може бути чернетки, потрібно одразу писати свої дні, вчинки, слова на чистовик. Маючи невгамовний характер «людини-піонерки», звикла відкривати нове, бути в постійному пошуку не заради слави чи визнання – заради ідеї.
З вересня 2010 року Анна Михайлівна очолює Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти. Творчість, глибока ерудиція, спостережливість, вимогливість – ось підґрунтя успішної науково-педагогічної діяльності Анни Михайлівни. З перших днів роботи в інституті створила команду однодумців. Інститут бачить творчою майстернею вчителя і докладає всіх зусиль, щоб його не сприймали як школу ремісників. Вона не любить слово «підлеглі», ми для неї колеги, однодумці. Анна Михайлівна вміє бути зібраною, вимогливою, послідовною, наполегливою і разом із тим чуйною, доброю, товариською. По-жіночому ніжна, елегантна, гарна, вона є сильною особистістю, котра, приймаючи дарунки долі, творить її сама.
Вагомий творчий та науковий її здобуток – це численна кількість опублікованих нею науково-навчальних та методичних праць. Сферою інтересів Анни Михайлівни є особистісно орієнтована освіта (у 2004 р. захистила дисертацію на тему: «Підготовка вчителя історії до особистісно орієнтованого навчання»).
Вона вдячна долі, що поєднала її життя з чудовою людиною – В’ячеславом Старєвим і щаслива тим, що Бог дав їй можливість реалізуватися як матері й бути для своїх двох синів, Олега та Дмитра, Вчителькою з великої літери – доброю і вимогливою водночас. Вважає, що в сім’ї має панувати атмосфера, яка передає із покоління в покоління найкращі приклади для наслідування. Це і є її найкраща педагогічна хрестоматія життя. Вона вдячна батькам, які дали крила для польоту, родині за надійний тил, за щастя.
Вона не рахує свої роки – молода душею. І пишається, що майже 30 років віддала педагогічній діяльності й завжди залишається вірною своєму вибору.
У народі кажуть, що є люди, до яких доля виявляє милостивість, наділяючи їх вірними друзями. З упевненістю можна сказати, що такою є доля Анни Михайлівни, бо в неї стільки вірних друзів, що можна від щирого серця їй позаздрити. Вона завжди приходить на допомогу в скрутну хвилину з мудрою порадою чи теплим словом.
Для друзів і колег Анна Михайлівна як ковток свіжого повітря, – завжди щира, доброзичлива, життєрадісна. Вона надзвичайно любить подорожувати, це, мабуть, є наслідком відкритості та щирості її душі.
У ці зимові дні Анна Михайлівна святкує свій ювілей. Співробітники інституту щиро вітають Анну Михайлівну з днем народження, зичать усього самого найкращого, творчих здобутків, гараздів, успіхів у житті.
З повагою
колектив МОІППО.
Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Педагогічна хрестоматія її життя"