Завдання органiв юстицiї – виконання норм конвенції : 812269 : Местные новости

Местные новости Николаев : Новости за 7 дней

Все регионы | Киев и область | Харьков и область | Днепропетровск и область | Донецк и область | Запорожье и область | Винница и область | Житомир и область | Ивано Франковск и область | Кропивницкий и область | Луганск и область | Луцк и Волынская область | Львов и область | Николаев и область | Одесса и область | Полтава и область | Ровно и область | Симферополь и Крым | Сумы и область | Тернополь и область | Ужгород и Закарпатская область | Херсон и область | Хмельницкий и область | Черкассы и область | Чернигов и область | Черновцы и область
Местные новости | Акции и скидки | Объявления | Афиша | Пресс-релизы | Бизнес | Политика | Спорт | Наука | Технологии | Здоровье | Досуг | Помогите детям!
Все регионы > Украина > Николаев и область : Последние новости > Местные новости
Подробно

Завдання органiв юстицiї – виконання норм конвенції

У 1949 році після Другої світової війни з метою забезпечення справедливості та миру, створення єдиної європейської спільноти, що базується на свободі, демократії, визнанні прав людини та верховенства права, була створена така міжнародна організація як Рада Європи.
У своїй діяльності Рада Європи опирається на Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, яка була прийнята в Римі 4 листопада 1950 року та набрала чинності в 1953.
Конвенція не з’явилася на порожньому місці – їй передувала Загальна декларація прав людини, якій відведено чільне місце в преамбулі Європейської конвенції. Її дотримання забезпечується, з одного боку, завдяки дієвій політичній демократії, а з іншого – завдяки загальному розумінню і дотриманню прав людини, від яких вони залежать.
Конвенція про захист прав і основних свобод людини складається з декількох розділів. У першому розділі Конвенції загострюється увага на таких правах і свободах: право на життя, заборона катування, заборона рабства та примусової праці, право на свободу та особисту недоторканість, право на справедливий судовий розгляд, свобода вираження поглядів та ін. До Конвенції були прийняті ряд протоколів: № 1, в ньому закріплені право на вільне володіння своїм майном, право на освіту, право на вільні вибори, № 4 – заборона ув’язнення за борг, свобода пересування, заборона вислання громадян та заборона колективного вислання іноземців, № 6, яким скасовано смертну кару, в № 7 – закріплені процедурні гарантії, що стосуються вислання іноземців, право на оскарження в кримінальних справах, відшкодування в разі незаконного засудження, в 12 протоколі закріплено заборону дискримінації.
Україна, ратифікувавши у 1997 році Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, взяла на себе зобов’язання забезпечувати її гарантії на своїй території. Однак, на відміну від інших обов’язкових для виконання Україною міжнародних договорів, Конвенція має контрольний механізм, який здійснює нагляд за дотриманням державою-учасницею взятих на себе зобов’язань за Конвенцією, а саме – Європейський суд з прав людини.
На даний час Україна займає четверте місце в Європі після Росії, Турції та Румунії за кількістю порушень прав людини, а за кількістю звернень на 10 тисяч населення ми випереджаємо і Росію, і Турцію. 39% рішень Європейського суду щодо України стосуються порушення права на справедливий суд; 28% – порушення права власності; 12% – пов’язані з тривалими судовими слуханнями.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 року № 784 «Про заходи щодо реалізації Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що представництво України в Європейському суді з прав людини у разі розгляду питань дотримання нею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод здійснюється в установленому порядку Міністерством юстиції через Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, а в областях - через представника Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.
Одним з основних завдань регіонального відділення в складі головного управління юстиції є виконання доручень Урядового уповноваженого та Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини стосовно збору і вивчення фактів і доказів у конкретних справах, що стосуються заявлених з боку України порушень положень Конвенції, посилання на які містяться у запитах Європейського суду з прав людини до Урядового уповноваженого.
З 2000 року Європейським судом було винесено 6 рішень на користь жителів Миколаївської області. На сьогоднішній день є кілька справ, рішення по яким вже виконано. Це справа громадянки – жительки міста Первомайська. Вчитель по професії, вона не отримала компенсацію за відпустку. Двома рішеннями судів Первомайський міський відділ освіти був зобов’язаний виплатити їй заборгованість. Проте, через відсутність коштів у Державному бюджеті, грошей вчительці так і не виплатили. Європейський суд зобов’язав Україну виплатити 1560 євро за причинену моральну шкоду.
Що стосується жителя міста Миколаєва, то він звернувся зі скаргою на порушення його права на розгляд справи в суді в розумні терміни. Його справа на користування земельною ділянкою тривала в українських судах 13 років. Тут також Європейський суд зобов’язав Україну виплатити цьому громадянину 1800 євро за нематеріальну шкоду і 16 євро за витрати.
Обов’язкове для України виконання рішень Європейського суду з прав людини забезпечується Департаментом Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України.
Виплата відшкодування за рішенням Європейського суду з прав людини має бути здійснена у тримісячний термін з моменту набуття рішенням статусу остаточного та відбувається за рахунок Державного бюджету України.
В контексті виконання рішень Європейського суду слід розглядати й обов’язок держави забезпечити проведення юридичної експертизи актів законодавства та їх проектів на відповідність Конвенції. Здійснення такої експертизи має на меті унеможливити подальші порушення Конвенції, спричинені недосконалістю правового регулювання в національному правовому полі.
Законом України від 23 лютого 2006 року «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» встановлено, що орган представництва (орган юстиції) забезпечує постійну та з розумною періодичністю перевірку чинних законів і підзаконних актів на відповідність Конвенції та практиці Суду, передусім у сферах, що стосуються діяльності правоохоронних органів, кримінального провадження, позбавлення свободи.
На виконання цієї норми внесено зміни до Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року, зокрема на органи влади, що подають акти на реєстрацію, покладено обов’язок подання до органу юстиції висновку щодо відповідності нормативно-правового акта положенням Конвенції та практиці Європейського суду з прав людини, оскільки наслідком непроведення юридичної експертизи щодо відповідності акта Конвенції та практиці Європейського суду може стати констатація Європейським судом порушення Україною прав, гарантованих Конвенцією. Так, на сьогоднішній день Європейським судом у декількох рішеннях, винесених щодо України, прямо визначено, що порушення прав, гарантованих Конвенцією, спричинені саме недоліками у чинному законодавстві («Полторацький проти України», «Кузнецов проти України», «Сокур проти України», «Волохи проти України» та інші).
Органами юстиції Миколаївської області лише за останні 2 роки проведено близько 400 юридичних експертиз нормативно-правових актів, що подані на державну реєстрацію, на відповідність положенням Конвенції та практиці Європейського суду з прав людини. За результатами 193 перевірок суб’єктів нормотворення переглянуто біля 40000 нормативних актів, проведено близько 150 експертиз вилучених актів на відповідність Конвенції. За результатами цієї роботи попереджено прийняття 9 правових норм, що не відповідають положенням Конвенції.
Отже, Конвенція, будучи юридично обов’язковим договором для Високих Договірних Сторін, запровадила систему контролю за імплементацією прав на внутрішньодержавному рівні. Держави, що ратифікували Конвенцію, тим самим взяли на себе подвійні зобов’язання відповідно до статті 1 Конвенції. По-перше, держави гарантують відповідність свого внутрішнього законодавства положенням Конвенції. Для виконання цих зобов’язань в окремих випадках їм необхідно вносити певні зміни у своє законодавство та правозастосовчу практику. По-друге, нові держави, що ратифікують Конвенцію, мають виправити будь-які існуючі порушення тих основних прав і свобод, які захищає Конвенція.
Таким чином, виконуючи норми Конвенції та Загальної декларації з прав людини органи юстиції забезпечують виконання державою зобов’язань перед громадянами та світовою спільнотою в напрямку гарантування і реалізації прав і свобод людини, як найвищої соціальної цінності.
Сергій Шаталюк, начальник Головного управління юстиції у Миколаївській області.


Источник: Вечерний Николаев | Прочитать на источнике

 

Добавить комментарий к новости "Завдання органiв юстицiї – виконання норм конвенції"

Ваше имя:

Ваш email адрес: (email не публикуется на страницах сайта)

Комментарий:



Календарь
Новых вестей сегодня: 1
Новых вестей вчера: 22

Сегодня | 7 дней | 30 дней

<<

Август 2024

Вс Пн Вт Ср Чт Пт Сб
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Комментарии

Кировоград-25: история в погонах

Стрелец. 15-08-2023 08:45
Грязь там осталась, а не офицеры.. ...

Підвищення кваліфікації вчителів онлайн: оптимальний вибір

КатеринаШ. 23-02-2023 10:52
Порадьте зручний LMS для викладання онлайн, бажано не англомовний. . ...

Polly Group Ukraine

Avenue17Ru. 21-10-2022 14:16
Мне кажется это очень хорошая идея. Полностью с Вами соглашусь.
. ...

На дачу едут на одной ноге!
Но на этом испытания пенсионеров не заканчиваются – впереди пешие марш-броски по 3-5 километров

ОbMalv. 19-11-2021 11:51
Спасибо, ваш сайт очень полезный!
. ...

Закупівля нових «Пакунків малюка» під загрозою зриву

Ольга. 11-05-2021 18:00
Господи... Неужели у нас не один процесс не обходится без коррупционных схем? Нормально же выпускали эти бейби боксы до 2020-го года. Что потом пошло не так? Такое ощуще. ...

Что делать, если шиномонтажник сорвал резьбу на шпильке авто?

MSCLYPE. 31-03-2021 15:52
Группа компаний "Азия-Трейдинг" предлагает услуги таможенного оформления в морских портах Владивостока и порт Восточный. Вместе с таможенным оформлением мы оказываем услуги международной перевозки сборных и контейнерных грузов. ...

IT сервисы Google Cloud для рядового сотрудника от Wise IT

Наталушко. 31-10-2020 04:47
На заметку! Полезная статья как обезопасить личные данные в интернете. Актуально, как никогда ранее. Имхо. ...

Человек-легенда Лев Абрамович Наймарк

Андрей Александрович Снежин. 23-10-2020 17:24
Я бывший ученик Льва Абрамовича Наймарка. Благодаря ему я успешно поступил в Харьковский авиационный институт, успешно его окончил. Работал в авиации в г. Ульяновске на АО "Авиастаре - СП", бывший УАПК. ...

DINERO підсумовує результати року

Тимофій. 16-01-2020 15:17
Стабільне положення команії Дінеро на ринку МФО красномовно підтверджує 2 аспекти: по-перше, що банківські методи підходу до кредитування фізичних осіб віджили себе, і їх однозначно потрібно змінювати. ...

Після голкотерапії люди стають сильнішими

Анна. 06-10-2019 21:22
надайте контактні дані Марії Миськів. ...

Что такое ВсеВести.com?

ВсеВести.com - это система поиска региональных новостей и объявлений, где вы сможете найти ежеминутно обновляемую информацию из тысяч источников, опубликовать свои новости и объявления, обсудить события или, за считанные минуты, создать собственную ленту новостей. Подробнее...

Погода

Книга жалоб Казахстана

Книга жалоб - это сайт для подачи жалобы или отзыва на государственые учреждения, бизнес, на определенных людей и на государственных служащих на территории республики Казахстан. Жалобная книга Казахстана EGOV.PRESS не является официальным ресурсом. Например, для подачи жалобы на незаконные действия прокуратуры или суда, необходимо авторизаваться через социальные сети. Также мы рекомендуем доску объявлений.

Николаев



Курсы валют

Курсы валют







О проекте | Контакты | Реклама на сайте | Карта сайта