Завершуються повноваження депутатського корпусу Снігурівської районної ради V скликання. Серед завдань, над розв’язанням яких працювали обранці, виконавча влада, особливе місце займала робота по реалізації цільових Програм, затверджених обласною та районною радами. Що ж маємо на фініші каденції представницького органу влади? Це питання ми адресували голові районної ради Валерію Григоровичу КОЗИРЄВУ.
– Щоб Програми знайшли конкретне втілення, потрібні були відповідні кошти. Тож довелося чимало попрацювати над поповненням доходної частини бюджету. Завдяки спільним зусиллям депутатського корпусу, коаліційну більшість якої складали представники Партії регіонів, органів місцевого самоврядування, районних державних служб, вдавалось успішно наповнювати бюджети усіх рівнів. Лише кілька цифр: доходна частина районної казни у 2006 році зросла проти попереднього на 1695,1 тис. грн., у наступному збільшення склало 2505,3 тис. грн., у 2008-му – 3192,3 тис. і торік приріст сягнув 3530 тис. гривень.
А тепер хоча б коротко про те, що втілено у життя із наміченого. Відповідно до Програми про відновлення зовнішнього освітлення нічну темряву «розігнано» у 34 населених пунктах району. На це витрачено 152,4 тис. грн. У поточному році з обласного бюджету виділено ще 62,5 тис. грн.
З 2006 по 2009 роки знову прийняли малечу 5 дошкільних навчальних закладів – в Галаганівці, Красному Знамені, Павломар’янівці, Киселівці та Василівці.
У рамках соціального партнерства споруджено ігровий дитячий майданчик, два фонтани та обладнано дві палати в ЦРЛ для учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни.
Реалізовувалась і Програма «Шкільний автобус». Протягом нинішньої каденції райради придбано 7 автобусів. Всього їх зараз – одинадцять. Два з них куплено за рахунок держбюджету, 8 – оплачені з місцевої казни та 1 – за спонсорські кошти. Для Першотравневої ЗОШ транспорт для перевезення учнів придбано за проектом Програми ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» та ЄС при співфінансуванні з райбюджету і громади.
Згідно комплексної Програми «Молодь Снігурівщини» за кошти місцевого бюджету придбано чотирикімнатну квартиру та будинок для двох молодих сімей, в яких народилася трійня, а також житло для багатодітних родин з Івано-Кепиного та Першотравневого. Маємо в районі перші чотири прийомні сім’ї і дитячий будинок сімейного типу, де виховуються 8 малолітніх сиріт і хлопчики та дівчатка, позбавлені батьківського піклування. Цього року було оздоровлено 1649 школярів.
Успішно реалізуються й програми, спрямовані на поліпшення охорони здоров’я снігурівчан. Протягом нинішнього скликання районної ради відновлено роботу Знам’янського ФАПу. Вони реконструйовані в Новопетрівці, Тамариному, Красному Знамені, Михайлівці, Богородицькому і Новокондаковому.
За 2006-2009 роки парк автомашин швидкої допомоги поповнився чотирма одиницями. Придбано також пересувний рентгенофлюорографічний комплекс вартістю 706 тис. гривень. Всього ж за неповні останні п’ять років закуплено медичного обладнання на 1 млн. 890 тис. грн.
Багато зроблено по ремонту шкіл у рамках прийнятих програм. Зокрема, велика увага приділена створенню комфортних умов для дітей в навчальних закладах. Переведені на електроопалення у 2006-2009 роках районна гімназія, міська школа №4, Євгенівська, Широківська, Олександрівська, Центральна, Червонозірська, Киселівська ЗОШ, а також районна музична школа. Аналогічними системами обладнано і ДНЗ № 2, БТДЮ, районну бібліотеку, будівлю райдержадміністрації.
Програмами соціально-економічного розвитку району передбачалась подальша газифікація нашого регіону. Ця складна справа просувалася з перемінним успіхом. У 2006 році було таки відновлено будівництво газопроводу-відводу до Снігурівки. Роком пізніше вдалося освоїти 10 млн. грн. і прокласти 13 кілометрів труби. 2008 року держава виділила ще 2,6 млн. грн., що дозволило подовжити «нитку» газовідводу ще на 4,5 км, але через відсутність фінансування подальші роботи згорнулися. Та завдяки зусиллям місцевої влади, губернатора Миколаївщини М.П.Круглова нинішнього року спорудження газопроводу-відводу до Снігурівки буде продовжено. Уряд віднайшов відповідні кошти.
Тим часом газифікація населених пунктів в районі не припинялася. «Голубий» вогник за каденції районної ради V скликання спалахнув в оселях Червоної Зірки, Киселівки, Центрального, Олександрівки, Світлої Дачі, Червоного Променя, Новокиївки. А днями факел біля газорозподільчого пункту загорівся і в Новотимофіївці.
Звісна річ, що це далеко не повна розповідь про те, що здійснено у рамках реалізації цільових Програм, але й сказане дає, мабуть, уяву про їх масштабність і соціальний ефект для територіальної громади Снігурівщини.
І насамкінець хотів би подякувати всім депутатам райради, а також працівникам виконавчої влади району за плідну і конструктивну роботу.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Газета „Вісті Снігурівщини” від 09.10.10р. №78-80. Знайшли конкретне втілення"