Одним із приоритетних напрямків діяльності Уряду України на даний час є забезпечення соціального захисту працюючих громадян в частині своєчасності отримання ними заробітної плати на підприємствах, установах, організаціях, на яких вони працюють.
Враховуючи завдання Уряду, Миколаївською міською радою, її виконавчим комітетом та особисто міським головою здійснюється безліч заходів, спрямованих на забезпечення виконання доручень Уряду щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати на всіх підприємствах-боржниках міста Миколаєва. Керівникам підприємств-боржників із виплати заробітної плати пропонується застосовування всебічних шляхів та засобів погашення існуючої заборгованості.
За оперативними даними заборгованість із виплати заробітної плати в місті Миколаєві станом на 1 жовтня 2010 року на 33 економічно-активних підприємствах становить 32121,4 тис.грн.
Протягом вересня 2010 року повністю погашена заборгованість із заробітної плати на таких підприємствах, як:TOB„Монтажно-налагоджувальна фірма „Автоматика" (кер. Ковальов В.Т.);TOB„Вольга" (кер. Колесник С.Ю.); ВАТ „Український науково-дослідний інститут технології судового машинобудування" (кер. Ревнюк П.Я.);TOBкомпанія „Денсар" (кер. Жванко О.М.); ВАТ „Микбудмеханізація" (кер. Фомич А.І.).
Разом з тим, суттєво зменшили заборгованість із виплати заробітної плати Державне Південне виробничо-технічне підприємство (кер. Черево О.І.);TOB„Вторметпівдень" (кер. Вілков В.В.); ВАТ „Миколаївзалізобетон-1" (кер. Омелянюк В.М.).
Однак, є ряд керівників підприємств-боржників, які не тільки порушують конституційні права найманих працівників, з якими уклали трудові договори, взагалі не складають собі планів по погашенню заборгованості із заробітної плати або складають економічно-необґрунтовані графіки, які мають формальний характер. Крім того, є ряд підприємств, які мають стійку тенденцію до зростання боргів. Це такі підприємства як: ВАТ НДІ „Центр" (кер. Батура О.Й.); Державне підприємство Дослідний завод інституту імпульсних процесів та технологій (кер. Костиркін Б.Ф.); Південна академія підвищення кваліфікації кадрів (кер. Нагорний М.О.); ПМП „Інтерфлот" (кер. Галдін В.О.); ВАТ „Спецбуд" (кер. Чупрін С.А.); ПОКВ „Фармацевтична фабрика" (кер. Пигуль С.Г.);TOB„Електромережбуд" (кер. Влачига Г.Р.);TOB„Лівінг" (кер. Семко Д.М.).
Найкрупнішими підприємствами - боржниками є Державне підприємство „Суднобудівний завод імені 61 комунар" (кер. Козирєв І.П.); Відокремлений структурний госпрозрахунковий підрозділ „Універсал" (кер. Мазурец Г.І.); Державне підприємство „Миколаївський ремонтно-механічний завод" (кер. Швец О.М.), борги на яких складають близько 80 % від загальної суми заборгованості по місту Миколаєву.
З метою зменшення існуючої заборгованості виконавчим комітетом Миколаївської міської ради здійснюються певні заходи. Так, протягом поточного року проведено 9 засідань міської тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення) пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та відповідних 28 районних комісій, 9 оперативних штабів з питань погашення заборгованості із заробітної плати, на яких заслухано звіти 237 керівників щодо стану виплати заробітної плати, перспектив погашення наявних боргів та надані відповідні протокольні доручення з метою виконання завдання Уряду по ліквідації існуючої заборгованості із виплати заробітної плати до кінця 2010 року.
Разом з тим, з початку2010року департаментом праці та соціального захисту населення здійснено перевірки170підприємств з питань дотримання чинного законодавства про працю, в тому числі про оплату праці, з них90перевірок підприємств-боржників із заробітної плати. Матеріали перевірок по123підприємствам надані до правоохоронних органів та 53-м до Територіальної державної інспекції праці в Миколаївській області для вжиття відповідних заходів впливу за порушення законодавства про працю. За допущені порушення чинного законодавства міською та районними прокуратурами на23керівника підприємств-боржників за ч.8ст.175 Кримінального кодексу України відкриті кримінальні справи.
Необхідно, щоб кожний з нас памятав, що своєчасна оплата праці - це одна з основних гарантій соціальної стабільності та впевненості в завтрашньому дні, як працівників так і роботодавців.
Источник: Миколаївська обласна державна адміністрація | Прочитать на источнике
Добавить комментарий к новости "Департамент праці та соціального захисту населення. Про виконання завдання Уряду щодо своєчасності виплати заробітної плати БУДУЩЕГО //Вечерний Николаев. – 2010. – 19 октября. – С.16."